TikTok filtre kaldırma nasıl yapılır?

tiktok-filtre-kaldirma

Takipçilerinle paylaşmak için özenerek bir video hazırladın ama kullandığın filtreler biraz abartılı mı geldi? Üzülme, TikTok filtre kaldırma sandığın kadar zor değil. Birkaç adımda daha gerçekçi bir görünüm elde edebilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et!

Günümüzde videoları daha göz alıcı hale getiren birçok filtre mevcut. Üstelik bunları uygulamak için bir profesyonel olmaya veya teknik bilgiye sahip olmaya gerek yok. En çok videonun paylaşıldığı TikTok çarpıcı videolar için filtreler dahil birçok düzenleme seçeneği sunuyor.

TikTok için bir video düzenliyor ve bazı filtreler kullandın. Ancak nihai sonuç pek de hoşuna gitmediyse uyguladığın filtreleri kolaylıkla geri alabilirsin. Filtre ve efekt olmadan daha sade bir görünüm elde edebilirsin.

Uygulama bu imkanı yalnızca kendi videoların için sağlar. Başkasına ait bir videodaki filtreleri kaldıramazsın. Bunu yapmak için üçüncü taraf uygulamalara ihtiyaç olabilir ama şimdilik TikTok yerleşik olarak böyle bir düzenleme seçeneği sunmuyor.

TikTok filtre kaldırma adımları

Bir videodan filtre kaldırabilmek için videonun taslaklarda kayıtlı olması gerekir. Taslak olarak hazırladığın bir videodan filtre kaldırmak için aşağıdaki adımları izle:

1. TikTok’u aç. Sağ alt köşedeki Profil simgesine tıkla ve kendi sayfana git.

tiktok-filtre-kaldirma

2. Filtre kaldırmak istediğin videoya erişmek için Taslaklar bölümüne gir.

tiktok-filtre-kaldirma

3. Taslaklarda kayıtlı olan videona tıkla.

tiktok-filtre-kaldirma

4. Sağ taraftaki menülerden Filtreler (3’lü küme) simgesine dokun.

tiktok-filtre-kaldirma

5. Video filtreli haliyle açılacak. Videonun altında yer ilk sırada yer alan boş küme Ø simgesine dokunarak filtreyi kaldır.

tiktok-filtre-kaldirma

6. Geri gelerek düzenlemenin etkinleşmesini sağla. İster Sonraki düğmesine dokunarak videonu paylaşabilir veya geri düğmesine dokunarak taslağın kaydedilmesini sağlayabilirsin.

🛋️ En pratik haliyle TikTok canlı yayın nasıl yapılır yazımızı incele sen de takipçilerinle buluş.

Güvenilir APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

  1. TikTok

    TikTok

    TikTok ile milyonlarca şarkı ve ses efektinin olduğu zengin bir kütüphaneye erişip ilginç videolar düzenleyebilir ve akışında izleyebilirsin. Videolarına inanılmaz filtreler uygulayabilir, eğlenceli çıkartmalar ve etiketler ekleyebilirsin. Videolarını diğer sosyal ağlarda paylaşabilirsin.

Tek telefonda iki WhatsApp hesabı nasıl kullanılır?
Tek telefonda iki WhatsApp hesabı nasıl kullanılır?

Uzun süredir beklenen özellik nihayet geldi. Tek telefonda iki WhatsApp kullanmak artık mümkün. Bu yeni özelliğin olumlu ve olumsuz yönleri mevcut. İki telefon taşıma derdini bir nebze olsun azaltan uygulama neler vadediyor ve nasıl kullanılır keşfetmek için okumaya devam et!…

TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?
TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?

Sosyal medyada daha fazla insana ulaşmak, kolayca hem TikTok’tan hem de Instagram’dan video paylaşmak ister misin? TikTok’a Instagram ekleme mümkün. Böylelikle iki platformda da kısa videolarını takipçilerinle paylaşabilirsin. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et!…