WhatsApp görselleri indirmiyor ise nasıl düzeltilir?

whatsapp-görselleri-indirmiyor

Sohbet ederken gönderilen resimleri alamıyor musun? Uygulamanın veya cihazının ayarlarında bir hata söz konusu olabilir. WhatsApp görselleri indirmiyor ise nedenleri ve çözüm yolları bu rehberde. Uygulamayı kaldırmadan önce deneyebileceklerini keşfetmek için okumaya devam et!

WhatsApp görselleri indirmiyor: nedenleri ve çözüm yolları

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ı kullanırken zaman zaman hatalarla karşılaşman mümkün. Yazılımsal hatalar fark edilmesiyle birlikte güncellemeler yayımlanır. Bu nedenle uygulamayı sık sık güncellemekte fayda var. Ancak böyle genel bir durum söz konusu olmayabilir.

💁 Farklı bir konu varsa yardım almak için WhatsApp Destek ile iletişime nasıl geçilir makalemizi inceleyebilirsin.

WhatsApp’tan gelen fotoğrafları, resimleri indiremiyorsan şunları deneyebilirsin:

1. İnternet bağlantısını kontrol et

İnternet bağlantısında yaşanan sorunlar görselleri indirmeni engelleyebilir. Ağa bağlı olup olmadığını kontrol et. Hücresel veri ile Wi-Fi arasında geçiş yaparak sorunu çözmeyi dene. Ayrıca web tarayıcına girip herhangi bir siteyi açıp açamadığına bak. İnternetin yoksa modemini açıp kapatman veya servis sağlayıcına başvurman çözüm olabilir.

2. Cihazın depolama alanını kontrol et

Cihazının dahili veya harici hafızasında yeteri kadar depolama alanı yoksa gelen görselleri indiremezsin. Bunu kontrol etmek için cihazından Ayarlar > Pil ve Cihaz Bakımı > Depolama yolunu izle. Gereksiz dosyaları silerek cihazının hafızasında yer açabilirsin.

whatsapp-görselleri-indirmiyor

3. Cihazın depolama/medya izinlerini kontrol et

WhatsApp cihazının depolama alanına erişemezse görselleri indiremez. Uygulamanın erişim izni olup olmadığını kontrol et. Bunun için cihazından Ayarlar > Uygulamalar > WhatsApp > İzinler > Dosyalar ve Medya yolunu izle ve erişim izni verdiğinden emin ol.

whatsapp-görselleri-indirmiyor

4. WhatsApp’ı güncelle

Uygulamanın en son sürümünü kullandığından emin ol. Bir güncelleme yapılmış ancak henüz yüklememiş olabilirsin. Bu da uygulamanın düzgün çalışmamasına neden olabilir. Kontrol etmek için Google Play’i aç. Profil fotoğrafına dokun, Uygulamaları ve Cihazı Yönetin seçeneğine gir. Güncellemeler Var’a dokun. WhatsApp için var mı kontrol et, varsa yükle.

whatsapp-görselleri-indirmiyor

5. WhatsApp’a erişim sorunu var mı kontrol et

Bazı durumlarda WhatsApp’ın bölgesel veya küresel sunucularından kaynaklı hizmet kesintileri olabiliyor. Böyle bir durum var mı kontrol etmen yararına olacaktır. DownDetector sitesini kullanabilirsin.

6. WhatsApp’ı durmaya zorla

Bazen uygulama takılıp kalabilir ve düzgün çalışmayabilir. Böyle bir durumda uygulamayı durmaya zorlamak çare olabilir. Bunun için cihazından Ayarlar > Uygulamalar > WhatsApp yolu izle ve uygulama sayfasındaki Durmaya Zorla seçeneğine dokun.

whatsapp-görselleri-indirmiyor

7. WhatsApp ön belleğini temizle

Kimi hallerde geçici dosyalar çakışmalara neden olabilir, bu da uygulamanın düzgün çalışmasını engeller. Ön belleği temizlemek bu sorunu çözebilir. Bunun için cihazından Ayarlar > Uygulamalar > WhatsApp > Depolama yolunu izle ve Ön Belleği Temizle seçeneğine dokun.

whatsapp-görselleri-indirmiyor

8. Yeniden başlatma, sıfırlama ve yeni kurulum gibi diğer çözümler

Kimi basit kimi de zaman alabilecek diğer çözüm yöntemlerini sıralayalım:

  • Bazen telefonunu yeniden başlatmak uygulamanın düzgün açılarak çalışmasını sağlayabilir.
  • Cihazının saat ve tarihini kontrol et. Doğru olduklarından emin ol.
  • Uygulamayı kaldırıp baştan kurmak işe yarayabilir. Bunun için Google Play’den veya AndroidListe’den WhatsApp’ı indir.
  • Uygulama tercihlerini sıfırlayabilirsin. Bunun için cihazından Ayarlar > Uygulamalar yolunu izle. Menü seçeneklerinden (üç noktaya basarak) Uygulama Tercihlerini Sıfırla seçeneğine gir ve işlemi onayla.

whatsapp-görselleri-indirmiyor

  • Ağ bağlantılarını sıfırlayabilirsin. Bunun için Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla yolu izle ve Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneğine gir.

whatsapp-görselleri-indirmiyor

🔧 Bir başka önemli sorunun çözümü için WhatsApp kişiler gözükmüyor ise nasıl düzeltilir yazımızı şimdi incele.

APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger ile hiçbir ekstra ücret ödemeden özgürce mesajlaşabilir, sesli ve görüntülü arama yapabilirsin. Arkadaşlarınla grup veya topluluk kurabilir; durum, sesli mesaj, video, resim, belge ve konum paylaşabilirsin. Sohbetlerinde yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

Tek telefonda iki WhatsApp hesabı nasıl kullanılır?
Tek telefonda iki WhatsApp hesabı nasıl kullanılır?

Uzun süredir beklenen özellik nihayet geldi. Tek telefonda iki WhatsApp kullanmak artık mümkün. Bu yeni özelliğin olumlu ve olumsuz yönleri mevcut. İki telefon taşıma derdini bir nebze olsun azaltan uygulama neler vadediyor ve nasıl kullanılır keşfetmek için okumaya devam et!…

TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?
TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?

Sosyal medyada daha fazla insana ulaşmak, kolayca hem TikTok’tan hem de Instagram’dan video paylaşmak ister misin? TikTok’a Instagram ekleme mümkün. Böylelikle iki platformda da kısa videolarını takipçilerinle paylaşabilirsin. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et!…