Instagram mesaja özel cevaplama nasıl yapılır?

instagram-mesaja-özel-cevaplama

Fotoğraf veya video paylaşırken bir taraftan da sohbet etmeyi seviyor musun? Direkt Mesajlar (DM) üzerinden kolayca mesajlaşabilirsin. Instagram mesaja özel cevaplama için de bir kısa yola sahip. Bu sayede daha sağlıklı iletişim kurmak mümkün. Detaylar için okumaya devam et!

Instagram mesaj cevaplama

Instagram sadece bir sosyal ağ uygulaması değil aynı zamanda bir iletişim uygulaması. Platform, üçüncü taraf anlık  mesajlaşma uygulamalarına ihtiyaç duymadan sohbet edebilmene imkan tanıyor. Instagram’dan çıkmadan arkadaşlarınla veya takipçilerinle mesajlaşabilirsin.

Tüm yazışmalar DM denilen Direkt Mesajlar üzerinden yapılır. Sana gelen mesajları buradan cevaplayabilir ve sen de mesaj atabilirsin.

Platform, sohbet ve iletişim özelliğine sahip DM’yi her geçen gün daha kullanışlı hale getiriyor. Uygulama özellikleriyle adeta popüler mesajatarlara meydan okuyor. Bu özelliklerden biri de mesaja özel cevaplama.

Belirli bir mesaj cevap vermen mümkün. Bu sayede mesajların karışmaz, neye cevap verdiğin belli olur ve daha anlaşılır bir iletişim kurabilirsin. Kullanımı da oldukça kolay olan bu özelliği nasıl kullanacağına bakalım.

Instagram mesaja özel cevaplama adımları

Daha keyifli bir şekilde sohbet etmeni sağlayacak bu özelliği mesajlaşırken nasıl kullanacağına birlikte bakalım. Bunun için aşağıdaki adımları izle.

  • Bir mesaj aldığında Instagram’ı aç ve sağ üst köşedeki sohbet (DM) simgesine dokun.

instagram-mesaja-özel-cevaplama

  • Mesaj aldığın sohbetine gir.

instagram-mesaja-özel-cevaplama

  • Cevaplamak istediğin mesajı parmağını basılı tutarak sağa doğru çek. Çekmenle birlikte sola bakan bir ok belirecek.

instagram-mesaja-özel-cevaplama

  • Mesajı sağa doğru çekip bıraktığında “… yanıt veriyorsun” uyarısını ve cevaplayacağın mesajı göreceksin. Mesaj bölümüne dileğini yazarak yanıt verebilirsin.

instagram-mesaja-özel-cevaplama

Bu şekilde mesaj özel cevap vermiş olacaksın. Anlam karışıklığına sebep olmamak veya bir mesajla ilgili düşüncelerini belirtmek için oldukça ideal ve kullanımı kolay bir özellik.

🎫 Gönderilerinde arkadaşlarından bahsetmek istiyorsan Instagram’da birini etiketleme nasıl yapılır yazımızı şimdi oku.

Güvenilir APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

  1. Instagram

    Instagram

    Instagram, video ve fotoğraf paylaşmanın yanı sıra diğer insanları da takip edebileceğin bir sosyal ağ uygulaması. Arkadaşlarının gönderi, hikaye ve Reels paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, özel efekt ve çerçeveler kullanabilir, direkt mesajlar ile sohbet edebilir, canlı yayınlar yapabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

WhatsApp’ta numara gizleme nasıl yapılır?
WhatsApp’ta numara gizleme nasıl yapılır?

Sohbet esnasında mesajlaşırken telefon numaranın gösterilmesini istemiyor musun? Peki ama WhatsApp’ta numara gizleme diye bir özellik var mı? Numara gizlemeyi sağladığı düşünülen yöntemler ne kadar başarılı? Tüm bunları detaylarıyla öğrenmek için rehberimizi okumaya devam et!…

Telegram’da filtreleme nasıl devre dışı bırakılır?
Telegram’da filtreleme nasıl devre dışı bırakılır?

Bazı kanalları ve içeriklerini göremiyor musun? Filtrelemeye takılmış olabilirsin. Varsayılan olarak Telegram’da hassas içerik koruması mevcut ve kimi hallerde bunu devre dışı bırakman gerekebilir. Bunu yapmak için üç farklı yöntem deneyebilirsin. Detaylar için okumaya başla!…

Telegram’da silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır?
Telegram’da silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır?

Arkadaşınla yaptığın sohbetini ve mesajlarını bir türlü bulamıyor musun? Sakın yanlışlıkla silmiş olmayasın! Telegram’da silinen mesajları geri getirme adına deneyebileceğin bazı yöntemler var. Mesajlarına yeniden kavuşmak ve ne yapabileceğini keşfetmek için okumaya devam et!…

TikTok’ta geçişler nasıl yapılır?
TikTok’ta geçişler nasıl yapılır?

Daha göz alıcı videolara sahip olmak ister misin? Videolarında transition yani geçiş efektlerini hiç denedin mi? Bilmiyorsan TikTok’ta geçişler nasıl yapılır adım adım anlatacağımız bu rehber tam senlik. Kendi geçişlerini de oluşturabilirsin. Keşfetmek için okumaya devam et! …

Telegram’dan nasıl para kazanılır?
Telegram’dan nasıl para kazanılır?

İnternetten gelir elde etmenin yollarını mı arıyorsun? Popüler mesajlaşma uygulaması sana bu konuda destek olabilir. Telegram’dan nasıl para kazanılır ve Telegram’dan para kazanmak için neler yapılabilir gibi akla gelebilecek sorulara yanıt bulmak istiyorsan okumaya devam et!…