Instagram’da birini etiketleme nasıl yapılır?

instagram-da-birini-etiketleme-nasil-yapilir

Yaptığın paylaşımlardan arkadaşlarının daha çabuk haberdar olmasını veya beğendiğin bir gönderiyi onlarında görmesini istiyorsan etiketleme yapabilirsin. Instagram’da birini etiketleme nasıl yapılır, en kolay haliyle bu rehberimizde. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et!

Instagram’da paylaşım yapmanın farklı yolları mevcut. Bu nedenle yapacağın paylaşıma göre arkadaşlarını etiketleyebilirsin. Genel olarak etiketleme @kullaniciadi şeklinde yapılır. Birini etiketlediğinde bu kişiye bildirim gider ve duruma göre gönderiyi kontrol etmesi istenir.

Instagram gönderide bir kişi nasıl etiketlenir?

Gönderinin açıklamalar kısmında bir kişiyi etiketleyebilirsin. Bunun için paylaşacağın gönderide şu adımları izle:

 • Instagram’ı aç, her zamanki gibi paylaşım yapmaya başla. Üst menüdeki önce + simgesine ardından Gönderi seçeneğine dokun.
 • Göndermek istediğin resmi seç ve ilerle.
 • Açıklama Yaz bölümüne istediğin açıklamayı yazdıktan sonra @kullanici adı şeklinde etiketlemek istediğin kişinin kullanıcı adını yaz. @ sembolünü yazdığında arama motoru en alakalı kullanıcıları listeleyecek, buradan da seçebilirsin.
 • Onay işaretini tıklayarak gönderini paylaş.

Instagram’da fotoğraftaki kişiler nasıl etiketlenir?

Yine paylaşacağın gönderide etiketleme yapacak ancak bu kez açıklamalarda değil de fotoğraftaki kişilerin kimler olduğundan bahsedeceksin. Bunun için şu adımları izle.

 • Yukarıdaki ilk iki adım yaptıktan sonra Kişileri Etiketle seçeneğine dokun.
 • Etiketleme yapmak için fotoğrafa veya Etiket Ekle seçeneğine dokun ve arama çubuğuna kullanıcı adını yazmaya başla. Önerilenler arasından seçim yap.

instagram-da-birini-etiketleme-nasil-yapilir

 • İstediğin kişiyi etiketlediysen yeşil onay tikine dokun ve her zamanki gibi gönderini paylaş.

Instagram hikayelerde etiketleme nasıl yapılır?

Hikayelerde iki farklı şekilde etiketleme yapmak mümkün. İlk yöntem kullanıcı adından bahsetmek. Bunun için şu adımları izle.

 • Her zamanki gibi önce + simgesine ardından menüden Hikaye’yi seç. Paylaşımını ekle.
 • Hikayede herhangi bir yere dokun ve @kullaniciadi şeklinde ekle. Klavye ile yazmaya başladığında kişiler de önerilecek.

 • Hikayeni paylaş.

İkinci yöntem ise çıkartma kullanmak. Bunun için:

Yukarıdaki ilk adımdan sonra üst menüdeki Çıkartmalar simgesine dokun.

 • @Bahset çıkartmasına tıkla ve etikete kullanıcı adını yaz veya önerilenlerden birine tıkla ve Bitti diyerek işlemi tamamla.

instagram-da-birini-etiketleme-nasil-yapilir

 • Ardından hikayeni paylaş.

Reels videolarında da yukarıdaki adımlara benzer şekilde ya çıkartma kullanarak veya @kullanciadi şeklinde yazarak etiketleme yapabilirsin. Yorumlar bölümünde etiketleme yapmak istediğinde yine @kullaniciadi şeklinde yazabilirsin.

🤫 Bazı kişilerin paylaşımlarını artık görmek istemiyorsan Instagram’da birini sessize alma nasıl yapılır yazımızı şimdi incele.

Güvenilir APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

 1. Instagram

  Instagram

  Instagram, video ve fotoğraf paylaşmanın yanı sıra diğer insanları da takip edebileceğin bir sosyal ağ uygulaması. Arkadaşlarının gönderi, hikaye ve Reels paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, özel efekt ve çerçeveler kullanabilir, direkt mesajlar ile sohbet edebilir, canlı yayınlar yapabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

Küçük işletmeler için en iyi 5 e-fatura uygulaması
Küçük işletmeler için en iyi 5 e-fatura uygulaması

Serbest çalışan biriysen veya küçük bir işletmen varsa fatura kesmen gerektiğinde Android yanı başında. En iyi 5 e-fatura uygulamasını senin için listeledik. Bu uygulamalarla kağıt israf etmeden fatura kesebilir ve müşterilerine gönderebilirsin. Detaylar için okumaya devam et…

Telegram oturum açma geçmişi nasıl kontrol edilir?
Telegram oturum açma geçmişi nasıl kontrol edilir?

Hesabına birilerinin girip sohbetlerini okumuş olabileceği dair şüphelerin mi var? Şüpheni gidermek için Telegram oturum açma geçmişini kontrol edebilirsin. Bu sayede hesabına yabancı biri girmiş mi kolaylıkla öğrenebilirsin. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et! …

Kaliteli uyku için en iyi 5 uyku takip uygulaması
Kaliteli uyku için en iyi 5 uyku takip uygulaması

Geceleri daha sağlıklı uyumak, daha kaliteli bir uyku çekmek ister misin? Daha iyi dinlenmeni ve uykunu tam almanı sağlayacak en iyi 5 uyku takip uygulamasını senin için listeledik. Bu uygulamalar ile uykunu izleyebilir ve düzenleyebilirsin. Ayrıntılar için okumaya devam et! …