WhatsApp’ta boş mesaj nasıl atılır?

whatsapp-ta-boş-mesaj-nasıl-atılır

Kimi zaman emoji kullanmak veya yazı yazmak yerine bomboş bir mesaj göndermek istediğin oluyor mu? WhatsApp boş mesaj atma, küçük bir hile ile mümkün. Tabii ki bu konuda destek alabileceğin Android uygulamalar var. Nasıl yapacağını ve detayları keşfetmek için okumaya devam et!

WhatsApp boş mesaj atma

Popüler mesajlaşma uygulaması, emojiler, GIF’ler, çıkartmalar ve avatarlar ile sohbetleri daha renkli hale getiriyor. Ancak şaka yapmak, merak uyandırmak veya sohbet başlatmak için boş mesaj atmak isteyebilirsin.

Uygulama varsayılan olarak boş mesaj atmana izin vermez. Klavyenin boşluk tuşunu kullansan bile uygulamama boşluğu algılayacağından yeşil gönder tuşu pasif olur. Bu şekilde uygulama boş mesaj atılmasının önüne geçer.

Elbette boş mesaj göndermek imkansız değil. Bunun için küçük bir hileden yararlanabilirsin. Hiç hileyle falan uğraşmayayım dersen bu iş için tasarlanmış Android uygulamalar var.

WhatsApp boş mesaj nasıl atılır?

Burada kullanabileceğin iyi yol söz konusu. Bunlardan istediğini kullanabilirsin. Şimdi nasıl yapacağını adım adım açıklayalım.

1. Yol: karakter kullanmak

WhatsApp bazı karakterleri desteklemez. Bu karakterleri mesaj olarak göndermek boş mesaj göndermeni sağlar. Bunun için şu adımları yap:

 • WhatsApp’ı aç. Boş mesaj atmak istediğin sohbetine gir.
 • İşte küçük bir hile yapmanı sağlayacak  okla gösterilen bu karakteri kopyala  ⇨ ຸ
 • Mesaj yazdığın alana sadece noktayı  ( ) yapıştır. Ok () karaktere dahil olmadığından silmeyi unutma.

whatsapp-ta-boş-mesaj-nasıl-atılır

 • Mesajı gönder. Karşı taraf boş bir mesaj alacak.

whatsapp-ta-boş-mesaj-nasıl-atılır

Bu yöntem gelecekte çalışmayabilir çünkü WhatsApp’ın karakter desteği giderek genişlemekte. Böyle bir durumda desteklenmeyen bir karakter bulman boş mesaj atmanı sağlayabilir.

2. Yol: uygulama kullanmak

Bu yöntemde üçüncü taraf bir uygulama olan kullanabilirsin. Şimdi nasıl yapacağına bakalım.

 • Empty – No Word for WA’yı AndroidListe’den indirip kur.
 • Uygulamayı aç.
 • Send (Gönder) düğmesine dokun.
 • Önce WhatsApp’ı ardından göndermek istediğin kişiyi seç.
 • Karşı tarafa boş bir mesaj gönderilecek, hepsi bu kadar.

Boş mesaj değil de daha havalı bir şey göndermek istersen WhatsApp avatar nasıl oluşturulur yazımızı şimdi incele.

Güvenilir APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

 1. Empty - No Word For WA

  Empty – No Word For WA

  Empty – No Word for WA, WhatsApp’ta boş mesaj atmanı sağlayan üçüncü taraf bir uygulama. Kullanıcı dostu bir arayüze sahip uygulamayı kullanmak da çok kolay. Boş karakter gönderen uygulama kopyala-yapıştır derdinden kurtarıyor ve zaman kazandırıyor.

Tek telefonda iki WhatsApp hesabı nasıl kullanılır?
Tek telefonda iki WhatsApp hesabı nasıl kullanılır?

Uzun süredir beklenen özellik nihayet geldi. Tek telefonda iki WhatsApp kullanmak artık mümkün. Bu yeni özelliğin olumlu ve olumsuz yönleri mevcut. İki telefon taşıma derdini bir nebze olsun azaltan uygulama neler vadediyor ve nasıl kullanılır keşfetmek için okumaya devam et!…

TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?
TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?

Sosyal medyada daha fazla insana ulaşmak, kolayca hem TikTok’tan hem de Instagram’dan video paylaşmak ister misin? TikTok’a Instagram ekleme mümkün. Böylelikle iki platformda da kısa videolarını takipçilerinle paylaşabilirsin. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et!…