Instagram’da birinin çevrim içi olduğunu nasıl anlarız?

instagramda-birinin-çevrimiçi-oldugunu-nasıl-anlarız

Bazı arkadaşlarının paylaşımlarını anında görmeyi ve ne zaman aktif olduklarını bilmek mi istiyorsun? Instagram’da birinin çevrim içi olduğunu nasıl anlarız diye merak edenlerden biriysen senin için ipuçlarının yer aldığı harika bir rehber hazırladık, hadi hemen okumaya başla!

 

Instagram’da kimin online olduğunu nasıl anlarız?

Popüler sosyal ağ Instagram, tıpkı mesajatar WhatsApp’ta olduğu gibi kullanıcıların çevrim içi olup olmadığını gösterir. Kimlerin an itibarıyla uygulamada gezindiğini veya sohbet ettiğini görmene imkan tanır.

Bir kişinin çevrim içi olup olmadığını anlamak aslında oldukça kolay. Ancak dikkat etmen gereken bazı önemli noktalar var. Öncelikle bu noktaları açıklayalım.

 • Birincisi, merak ettiğin kişiyle daha önce bir sohbet yapmış olman gerekir. Direkt mesajlar aracılığıyla daha önce sohbet etmediğin birinin aktiflik durumunu göremeyebilirsin.
 • İkincisi, karşı taraf uygulamanın ayarlarından hareket durumunu kapatmış olabilir. Bu durumda çevrim içi durumunu göremeyebilirsin. Ayrıca sen de bu ayarı kapattıysan kimin online olduğunu göremezsin.

Öncelikle bu seçeneği daha önce kapattıysan veya açık olduğundan emin olmak istiyorsan aşağıdaki adımları izle.

 • Uygulamayı aç ve profil sayfana git.
 • Menü simgesine tıklayarak Ayarlara gir.
 • Önce Gizlilik ardından Hareket Durumu seçeneğine dokun.
 • Açılan sayfada imlecin aktif/açık olduğundan emin ol (açıksa mavi renkli olur). Açık değilse imleci sağa çekerek .

instagramda-birinin-çevrimiçi-oldugunu-nasıl-anlarız

 

🟢 Konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak için Instagram son görülme ve hareket durumu kapatma nasıl yapılır yazımızı şimdi incele.

 

Instagram’da bir kişinin çevrim içi olduğunu nasıl anlarız?

Yukarıda değindiğimiz noktalara dikkat ettiysen artık nasıl anlayacağına değinelim. Bu da oldukça basit. Aşağıdaki adımları izleyerek bir kişinin çevrim içi olup olmadığını ve en son ne zaman online olduğunu kolayca anlayabilirsin. Bunun için:

 • Uygulamayı aç ve Direkt Mesajlar (DM) bölümüne yani sohbetlere gir. Bunun için ana ekranın sağ üst köşesindeki sohbet baloncuğuna tıklaman yeterli.

 

 • Çevrim içi durumunu merak ettiğin kişiyle var olan sohbetini tıkla.
 • Kişinin kullanıcı profili resminin altında 🟢 (yeşil) nokta varsa şu an online demektir. Çevrim içi değilse en son aktif/online olduğu saat gösterilir. DM’de kişiler listesinde de görebilirsin.

🤫 Yepyeni bir özellik keşfetmek istersen Instagram sessiz mesaj nasıl gönderilir blog yazımıza şimdi göz at.

Güvenilir APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

 1. Instagram

  Instagram

  Instagram, video ve fotoğraf paylaşmanın yanı sıra diğer insanları da takip edebileceğin bir sosyal ağ uygulaması. Arkadaşlarının gönderihikaye ve Reels paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, özel efekt ve çerçeveler kullanabilir, direkt mesajlar ile sohbet edebilir, canlı yayınlar yapabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır?
Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır?

Takipçilerinle buluşmak ve canlı canlı sohbet etmek mi istiyorsun? Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır merak ediyorsan pratik bir rehber hazırladık. Bir an önce kameranın karşısına geçip yayına başlamak ve izleyicilerinden gelen soruları cevaplamak için hemen okumaya başla…

Instagram’da birinin çevrim içi olduğunu nasıl anlarız?
Instagram’da birinin çevrim içi olduğunu nasıl anlarız?

Bazı arkadaşlarının paylaşımlarını anında görmeyi ve ne zaman aktif olduklarını bilmek mi istiyorsun? Instagram’da birinin çevrim içi olduğunu nasıl anlarız diye merak edenlerden biriysen senin için ipuçlarının yer aldığı harika bir rehber hazırladık, hadi hemen okumaya başla…

Instagram sessiz mesaj nasıl gönderilir?
Instagram sessiz mesaj nasıl gönderilir?

Arkadaşın mesaide veya okulda ama ona bir haber vermen gerekiyor. Bunu sessiz bir şekilde yapmak ister misin? Instagram sessiz mesaj tam aradığın olabilir. Platform, direkt mesajlar üzerinden yeni bir özelliği daha duyurdu. Bu yeni özelliği keşfetmek için hemen okumaya başla!…

Telegram’da kişi engelleme nasıl yapılır?
Telegram’da kişi engelleme nasıl yapılır?

Kanalları gezerken, gruplarda fikirlerini açıklarken veya bireysel sohbetlerinde bazı kişilerden mesaj almak istemiyor musun? Telegram’da kişi engelleme seçeneği elbette ki var. İstemediğin kişilerin sana ulaşmasını nasıl engelleyebileceğini öğrenmek için hemen okumaya başla!…