Instagram sessiz mesaj nasıl gönderilir?

instagram-sessiz-mesaj

Arkadaşın mesaide veya okulda ama ona bir haber vermen gerekiyor. Bunu sessiz bir şekilde yapmak ister misin? Instagram sessiz mesaj tam aradığın olabilir. Platform, direkt mesajlar üzerinden yeni bir özelliği daha duyurdu. Bu yeni özelliği keşfetmek için hemen okumaya başla!

Instagram sessiz mesaj

Instagram güvenlik kontrolü gibi birçok yeni özelliği kullanıcıların hizmetine sunuyor. Sosyal ağ platformları arasındaki kıyasıya rekabette, platformlar kullanıcılarını elinde tutmak için daima kendilerini geliştiriyor. Instagram yakın bir zamanda yeni bir hamle daha yaptı ve sessiz mesaj özelliğini duyurdu.

Peki bu sessiz mesaj da nedir? Kısaca açıklamaya çalışalım. DM yani direkt mesajlar üzerinden bir paylaşımda bulunduğunda alıcı kişiye hemen bildirim gönderilir. Alıcı, Instagram’dan bir mesaj aldığına dair bir bildirim ile bilgilendirilir. Haliyle birçok bildirim sesli ve titreşim şeklinde.

Bir toplantıda olan veya müsait olmayan bir arkadaşına mesaj atman gerekebilir. Mesaj attığında haliyle arkadaşın bildirim alacak bu da bazen sinir bozucu olabilir. İşte tam bu noktada sessiz mesajlar karşı tarafı bildirim yani herhangi bir zil sesi veya titreşim olmadan bilgilendirmeni sağlıyor.

Dilediğin mesajı, bildirim gönderilmeden arkadaşına kolaylıkla atabilirsin. Arkadaşın uygun olduğunda mesajını okuyup cevaplandırabilir.

Instagram sessiz mesaj atma nasıl yapılır?

Esasen kullanımı da oldukça kolay. Kullanıcı deneyimi düşünülerek basitleştirilmiş bir özellik.  Şimdi bu faydalı özelliği nasıl kullanabileceğine yakından bakalım. Bunun için:

1. Instagram uygulamasını aç. Sağ üst köşedeki DM simgesine dokunarak sohbetlere gir.

instagram-sessiz-mesaj

2. Sessiz mesaj atmak istediğin kişiyle bir sohbet başlat veya halihazırda bir sohbetin varsa buna gir.

3. Mesajını yazmadan önce /silent yaz ve mesajına devam et. Örneğin, “/silent merhaba beni ara.” gibi bir mesaj. / işaretini yazmanla birlikte üst kısımda bu kodu hazır yazılmış bir şekilde görebilirsin. Yazmak yerine buna dokunabilirsin.

instagram-sessiz-mesaj

4. Her zaman olduğu gibi mesajını Gönder düğmesine basarak at.

5. Sessiz mesajın alıcıya gönderilecek ve alıcı bu mesaj nedeniyle herhangi bir bildirim almayacak. DM’ye girdiği zaman mesajını okuyabilir.

Sessiz mesajları bireysel sohbetlerinde gönderebileceğin gibi grup sohbetlerinde de kullanabilirsin. Gruptaki hiç kimse gönderdiğin mesajdan dolayı bildirim almayacak.

🪪 Başın sahte hesaplarla dertteyse Instagram fake hesap nasıl anlaşılır blog yazımızı şimdi incele.

Güvenilir APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

  1. Instagram

    Instagram

    Instagram, video ve fotoğraf paylaşmanın yanı sıra diğer insanları da takip edebileceğin bir sosyal ağ uygulaması. Arkadaşlarının gönderihikaye ve Reels paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, özel efekt ve çerçeveler kullanabilir, direkt mesajlaşabilir, canlı yayınlar yapabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır?
Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır?

Takipçilerinle buluşmak ve canlı canlı sohbet etmek mi istiyorsun? Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır merak ediyorsan pratik bir rehber hazırladık. Bir an önce kameranın karşısına geçip yayına başlamak ve izleyicilerinden gelen soruları cevaplamak için hemen okumaya başla…

Instagram’da birinin çevrim içi olduğunu nasıl anlarız?
Instagram’da birinin çevrim içi olduğunu nasıl anlarız?

Bazı arkadaşlarının paylaşımlarını anında görmeyi ve ne zaman aktif olduklarını bilmek mi istiyorsun? Instagram’da birinin çevrim içi olduğunu nasıl anlarız diye merak edenlerden biriysen senin için ipuçlarının yer aldığı harika bir rehber hazırladık, hadi hemen okumaya başla…

Instagram sessiz mesaj nasıl gönderilir?
Instagram sessiz mesaj nasıl gönderilir?

Arkadaşın mesaide veya okulda ama ona bir haber vermen gerekiyor. Bunu sessiz bir şekilde yapmak ister misin? Instagram sessiz mesaj tam aradığın olabilir. Platform, direkt mesajlar üzerinden yeni bir özelliği daha duyurdu. Bu yeni özelliği keşfetmek için hemen okumaya başla!…

Telegram’da kişi engelleme nasıl yapılır?
Telegram’da kişi engelleme nasıl yapılır?

Kanalları gezerken, gruplarda fikirlerini açıklarken veya bireysel sohbetlerinde bazı kişilerden mesaj almak istemiyor musun? Telegram’da kişi engelleme seçeneği elbette ki var. İstemediğin kişilerin sana ulaşmasını nasıl engelleyebileceğini öğrenmek için hemen okumaya başla!…