Telegram’da kişi engelleme nasıl yapılır?

telegram-kişi-engelleme

Kanalları gezerken, gruplarda fikirlerini açıklarken veya bireysel sohbetlerinde bazı kişilerden mesaj almak istemiyor musun? Telegram’da kişi engelleme seçeneği elbette ki var. İstemediğin kişilerin sana ulaşmasını nasıl engelleyebileceğini öğrenmek için hemen okumaya başla!

 

Telegram kişi engelleme

En çok kullanılan mesajlaşma uygulamaların başında gelen Telegram, büyük kanallara ve gruplara sahip. Bu da uygulamaya olan ilgiliyi her geçen gün artırıyor. Telefon numaranı bilen biri seninle özel sohbet başlatabilir veya kullanıcı adını bilen biri sana kolayca ulaşabilir.

Erişimin ve sohbetin bu kadar kolay olduğu uygulamada bu durum bazen istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Ancak uygulama istemediğin kişilerin sana ulaşmasını engellemene imkan tanıyor.

 

Telegram’da kişi nasıl engellenir?

Bir kişinin sana mesaj yollamasını, çağrı yapmasını ve dosya göndermesini tamamen engelleyebilirsin. Bunun için aşağıdaki adımları izlemen yeterli.

1. Uygulamayı aç. Sol tarafta mevcut sohbetler listelenecek.

2. Engellemek istediğin kişiyle daha önce yapmış olduğun bir sohbetin varsa buna parmağını basılı tut. Profil resminin altında yeşil bir tik ve üst kısımda yeni bir menü belirecek. Menüden önce üç noktaya ardından Kişiyi Engelle seçeneğine dokun.

telegram-da-kişi-engelleme-nasıl-yapılır

3. Bu Sohbeti Sil kutucuğunu işaretleyerek Kişiyi Engelle’ye dokunarak işlemi onayla. Artık bu kişi sana erişemez ve seninle sohbet başlatamaz.

telegram-da-kişi-engelleme-nasıl-yapılır

 

Engellemek istediğin kişiyle herhangi bir sohbetin yok ancak kişilerin arasında varsa şu adımları izle:

1. Uygulamayı aç. Sol üst kısımdaki üç çizgili menü simgesine tıkla. Açılan menüden Kişiler seçeneğine gir.

telegram-da-kişi-engelleme-nasıl-yapılır

2. Kişilerin listelenecek, kişiyi ekranı yukarı kaydırarak veya arama çubuğunu kullanarak bul.

3. Kişiye dokun. Sohbet penceresi açılacak. Sohbet penceresinin üst kısmında yer alan kullanıcı adına veya profil resmine dokun.

telegram-da-kişi-engelleme-nasıl-yapılır

4. Kişinin profil sayfası açılacak. Burada sağ üst kısımda yer alan üç noktaya ardından açılan menüden Kullanıcıyı Engelle seçeneğine dokun.

telegram-da-kişi-engelleme-nasıl-yapılır

5. Kişiyi engellemek istediğinden emin olup olmadığını soran uyarı mesajını Kullanıcıyı Engelle seçeneğine dokunarak onayla. Artık bu kişi sana ulaşamaz ve sohbet başlatamaz.

telegram-da-kişi-engelleme-nasıl-yapılır

📺 Telegram Android TV’de nasıl  kullanılır öğrenmek için şimdi blog yazımızı incele.

APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

  1. Telegram

    Telegram

    Telegram kullanımı kolay, gizliliğini ve kullanıcı verilerini koruyan bir mesajlaşma uygulaması. Sesli ve görüntülü arama yapabilir, kanal kurabilir, 200.000 kişilik gruplar oluşturabilir, 2 GB’a kadar dosya paylaşabilir, çoklu fotoğraf gönderebilir ve canlı yayın yapabilirsin.

Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır?
Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır?

Takipçilerinle buluşmak ve canlı canlı sohbet etmek mi istiyorsun? Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır merak ediyorsan pratik bir rehber hazırladık. Bir an önce kameranın karşısına geçip yayına başlamak ve izleyicilerinden gelen soruları cevaplamak için hemen okumaya başla…

Instagram’da birinin çevrim içi olduğunu nasıl anlarız?
Instagram’da birinin çevrim içi olduğunu nasıl anlarız?

Bazı arkadaşlarının paylaşımlarını anında görmeyi ve ne zaman aktif olduklarını bilmek mi istiyorsun? Instagram’da birinin çevrim içi olduğunu nasıl anlarız diye merak edenlerden biriysen senin için ipuçlarının yer aldığı harika bir rehber hazırladık, hadi hemen okumaya başla…

Instagram sessiz mesaj nasıl gönderilir?
Instagram sessiz mesaj nasıl gönderilir?

Arkadaşın mesaide veya okulda ama ona bir haber vermen gerekiyor. Bunu sessiz bir şekilde yapmak ister misin? Instagram sessiz mesaj tam aradığın olabilir. Platform, direkt mesajlar üzerinden yeni bir özelliği daha duyurdu. Bu yeni özelliği keşfetmek için hemen okumaya başla!…

Telegram’da kişi engelleme nasıl yapılır?
Telegram’da kişi engelleme nasıl yapılır?

Kanalları gezerken, gruplarda fikirlerini açıklarken veya bireysel sohbetlerinde bazı kişilerden mesaj almak istemiyor musun? Telegram’da kişi engelleme seçeneği elbette ki var. İstemediğin kişilerin sana ulaşmasını nasıl engelleyebileceğini öğrenmek için hemen okumaya başla!…