Instagram fake hesap nasıl anlaşılır?

instagram-fake-hesap-nasıl-anlaşılır

Sosyal ağında büyümek, daha çok insana ulaşmak ve tanınmak mı istiyorsun? Ancak başın sahte hesaplarla belada mı? Instagram fake hesap nasıl anlaşılır diye sen de merak ediyorsan işte sana pratik çözümler. Sahte hesapları anlamanı sağlayacak yolları keşfetmek için hemen oku!

Instagram’da çok fazla takipçinin olması insanın iyi hissettirebilir ancak eğer bu hesaplar arasında sahte hesaplar çoksa etkileşimin düşer. Bu da hesabının olumsuz yönde etkiler ve yeni insanlar tarafından keşfedilmeni zorlaştırır.

Instagram fake hesap anlama adına dikkat edeceğin bazı noktalar var. Eğer bir hesabın sahte olduğuna dair güçlü şüphelerin varsa takipçilerinden çıkarman ve onu takip etmemen etkileşimin adına yararına olur.

👻 Instagram hayalet takipçi bulma ve silme, etkileşimini artırabilir, bilgi almak için yazımıza şimdi göz at.

Sahte Instagram hesabı nasıl anlaşılır?

Şimdi bir hesabın sahte olup olmadığını anlamana yardımcı olacak bazı işaretleri ve yöntemleri paylaşalım.

1. Hesabın profil fotoğrafı yok

Sahte hesapların bir kısmında herhangi bir profil resmi bulunmaz. İnsanların bu kadar fotoğraf paylaşmaya meraklı olduğu bir dönemde oldukça şüphe çeken bir durum.

2. Profilde başkasının resmi var

Bir hesabın profil resmindeki kişi ünlü biri; genç, güzel veya yakışıklı birine ait resmi olabilir. Aşırı ve abartılı, yetişkin içerikli profil resimleri varsa bu tür hesaplar büyük olasılıkla sahtedir.

3. Gönderilerde farklı insanların olması

Bir hesabın profil resmindeki kişi kimse gönderilerinde de bu kişinin olması beklenir. Ancak sahte hesaplarda genellikle farklı kişilere ait fotoğraflar paylaşılır. Dikkat çekici kişilerin gönderilerde paylaşıldığı görülür.

4. Takipçi veya takip edilen yok

Sahte hesaplarda takipçi veya takip edilen sayısı neredeyse sıfırdır. Instagram hesap açılışlarında birilerini takip etmen için seni teşvik eder veya seni diğer insanlara önerir.

5. Gönderi yok

Bazı sahte hesaplar hiç gönderi paylaşmaz. Şüphe duyduğun bir hesap varsa profil sayfasında paylaşım var mı yok mu kontrol etmelisin.

6. Kalıplaşmış yorumlar

Bir hesap gönderilerine hep aynı tarzda yorumlar yapıyor hatta bazen alakasız cümlelerle tepki veriyorsa muhtemelen bu hesap sahte. Bir hesaptan hep “Harika, güzel paylaşım, tebrikler” gibi kalıp ifadelerle yorumlar alıyorsan şüphelenmekte haklısın.

7. Çok sayıda kişiyi takip

Bir hesap normalin dışında oldukça fazla kişiyi takip ediyor, takipçi ve takip edilenler arasında büyük bir uçurum varsa şüphelenmekte haksız sayılmazsın.

8. Takipçi çok ama etkileşim az

Bir hesabın takipçisi çoksa etkileşimi de fazla olacaktır ancak sahte hesaplarda genellikle aksi olur. Takipçi sayısı çok fazla olur ama etkileşim (beğeni, yorum vb.) ise neredeyse yok denecek kadar azdır.

9. Hesap açılış tarihi

Profildeki paylaşımları kontrol et ve tarihleri kontrol et. Sahte hesaplar genellikle yeni tarihlidir ve geçmişe dönük çok paylaşımları olmaz.

10. Tanıtımlar ve indirimler

Instagram fake hesap anlama ile ilgili son bir noktayı daha paylaşalım. Sahte hesaplarda genellikle insanların sık tükettiği ürünlerle ilgili reklamlar ve abartılı indirimler söz konusu olur. Marka bir ürünü %50 indirimle alman için link paylaşılır veya nasıl alacağına dair bilgiler verilir.

👮 Yeni çıkan Instagram güvenlik kontrolü nasıl kullanılır bilgi almak istersen şimdi blog yazımızı oku.

Güvenilir APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

  1. Instagram

    Instagram

    Instagram, video ve fotoğraf paylaşmanın yanı sıra diğer insanları da takip edebileceğin bir sosyal ağ uygulaması. Arkadaşlarının gönderihikaye ve Reels paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, özel efekt ve çerçeveler kullanabilir, direkt mesajlaşabilir, canlı yayınlar yapabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır?
Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır?

Takipçilerinle buluşmak ve canlı canlı sohbet etmek mi istiyorsun? Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır merak ediyorsan pratik bir rehber hazırladık. Bir an önce kameranın karşısına geçip yayına başlamak ve izleyicilerinden gelen soruları cevaplamak için hemen okumaya başla…

Instagram’da birinin çevrim içi olduğunu nasıl anlarız?
Instagram’da birinin çevrim içi olduğunu nasıl anlarız?

Bazı arkadaşlarının paylaşımlarını anında görmeyi ve ne zaman aktif olduklarını bilmek mi istiyorsun? Instagram’da birinin çevrim içi olduğunu nasıl anlarız diye merak edenlerden biriysen senin için ipuçlarının yer aldığı harika bir rehber hazırladık, hadi hemen okumaya başla…

Instagram sessiz mesaj nasıl gönderilir?
Instagram sessiz mesaj nasıl gönderilir?

Arkadaşın mesaide veya okulda ama ona bir haber vermen gerekiyor. Bunu sessiz bir şekilde yapmak ister misin? Instagram sessiz mesaj tam aradığın olabilir. Platform, direkt mesajlar üzerinden yeni bir özelliği daha duyurdu. Bu yeni özelliği keşfetmek için hemen okumaya başla!…

Telegram’da kişi engelleme nasıl yapılır?
Telegram’da kişi engelleme nasıl yapılır?

Kanalları gezerken, gruplarda fikirlerini açıklarken veya bireysel sohbetlerinde bazı kişilerden mesaj almak istemiyor musun? Telegram’da kişi engelleme seçeneği elbette ki var. İstemediğin kişilerin sana ulaşmasını nasıl engelleyebileceğini öğrenmek için hemen okumaya başla!…