Instagram çift kamera özelliği nasıl kullanılır?

instagram-cift-kamera-ozelligi-nasil-kullanilir

Hikaye ve Reels videolarını daha renkli hale getirebileceğin yepyeni bir özellik daha duyuruldu. Instagram çift kamera özelliği geldi. Bu sayede hem ön hem de arka kamerayı aynı anda kullanabileceksin. Bu yeni özellik nasıl kullanılır öğrenmek ve daha fazlası için hemen oku!

Instagram çift kamera özelliği nedir?

Popüler sosyal ağ, gönderiyi başa tutturma gibi yeni özellikler duyurmaya ve giderek videolar üzerine daha fazla odaklanmaya devam diyor. Halihazırda rakiplerinde var olan ve kullanıcıların çok beğendiği özellikleri bünyesine katıyor. Bunlardan bir tanesi de çift kamera özelliği.

Çift kamera özelliği aynı anda arka ve ön kameraları kullanabilmene, çekim yapmana imkan tanıyor. Arka kamera ile çevrende olup bitenleri paylaşırken ön kamera ile duygu ve düşüncelerini paylaşabilirsin. Olaylar karşısında verdiğin tepkiyi böylelikle herkes görebilir.

Çift kamera özelliği, profesyonel hesaplar yani içerik üreticileri ve işletmeler için erişilebilir durumda. Tüm hesaplara zamanla gelecek ama kişisel hesaplarla şimdilik bu özelliği kullanmak mümkün değil.

Instagram çift kamera özelliği ile nasıl video paylaşılır?

Bu yeni özelliği kullanmak aslında oldukça kolay. Aşağıdaki adımları izleyerek kolayca yapabilirsin.

1. Uygulamayı aç. Yeni bir video oluşturmak için üst kısımdaki + düğmesine dokun.

instagram-çift-kamera-özelliği

2.  Menünden, hikaye veya Reels olarak seçimini yap. Bu menüye hızlıca ulaşmak için ekranı sağa kaydırman yeterli.

instagram-çift-kamera-özelliği

3. Daha fazla menü seçeneği görmek için aşağı okuna dokun.

instagram-çift-kamera-özelliği

4. Çift kamera simgesine tıkla.

instagram-çift-kamera-özelliği

5. Ekranda arka kamera görüntüsü yer alırken özkeçim kamerası (ön kamera) da seni çekmeye başlayacak. Dikdörtgen şeklinde bir ön izleme penceresinde kendini görebilirsin.

instagram-çift-kamera-özelliği

6. Ortadaki çekim düğmesini kullanarak videonu veya fotoğrafını çek. İstediğin düzenlemeleri yaptıktan sonra her zamanki gibi paylaş.

Çift kamerayı kullanmak bu kadar basit. Ayrıca uygulama özçekim kamerasının ön izleme penceresinin boyutunu değiştirmene, istediğin yere yerleştirmene ve döndürmene imkan tanıyor. Böylelikle daha yaratıcı kayıtlar oluşturabilirsin.

👨‍💻 Gönderilerinin başkaları tarafından paylaşıldığını düşünüyorsan Instagram hikaye veya gönderinin ekran görüntüsünü kimin aldığı nasıl anlaşılır blog yazımızı şimdi incele.

APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

  1. Instagram

    Instagram

    Instagram, video ve fotoğraf paylaşmanın yanı sıra diğer insanları da takip edebileceğin bir sosyal ağ uygulaması. Arkadaşlarının gönderihikaye ve Reels paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, özel efekt ve çerçeveler kullanabilir, direkt mesajlaşabilir, canlı yayınlar yapabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

TikTok’ta kendi seslerini nasıl yapabilirsin?
TikTok’ta kendi seslerini nasıl yapabilirsin?

Dikkat ettin mi? Viral olan birçok videoda içerik üreticiler kendi seslerini kullanıyor. Bunu sen de yapabilirsin. Çünkü Tiktok ses yapma konusunda sana yardımcı olacak araçlara sahip. Başka bir uygulama kullanmadan kendi seslerini nasıl oluşturacağını öğrenmek için hemen oku…

Instagram çift kamera özelliği nasıl kullanılır?
Instagram çift kamera özelliği nasıl kullanılır?

Hikaye ve Reels videolarını daha renkli hale getirebileceğin yepyeni bir özellik daha duyuruldu. Instagram çift kamera özelliği geldi. Bu sayede hem ön hem de arka kamerayı aynı anda kullanabileceksin. Bu yeni özellik nasıl kullanılır öğrenmek ve daha fazlası için hemen oku! …

Android’de video olarak TikTok düet nasıl yapılır?
Android’de video olarak TikTok düet nasıl yapılır?

Arkadaşınla veya diğer içerik üreticilerle birlikte eğlenceli videolar çekmek mi istiyorsun? Popüler video paylaşım ağı düet yapmana imkan tanıyor. TikTok düet nasıl yapılır, adım adım bu rehberimizde. Ekranı ikiye bölüp yapılan bu videoları keşfetmek için hemen okumaya başla…