Oynaman gereken en iyi Pokemon Go benzeri oyunlar

pokemon-go-benzeri-oyunlar

Sanal dünyayla gerçek dünyayı birleştiren oyunları seviyor musun? Bu türün öncüsü elbette ki Pokemon Go. Birçok yeni oyuna ilham oldu. Pokemon Go benzeri oyunlar için beşli bir liste hazırladık. Mobil cihazlarında oynarken çok eğleneceğin bu oyunları keşfetmek için hemen oku!

 

Pokemon Go benzeri oyunlar ile hareket zamanı

Pokemon Go, oyunuyla da oldukça ilgi uyandırdı. Çünkü oyun artırılmış gerçeklik teknolojisi kullanılarak yapılmıştı. Diğer oyunların aksine oyuncuları sokağa çıkmaya teşvik ediyordu. Pokemonları bulmak için çevreyi keşfetmek ve etkileşime girmek gerekiyordu.

Oyun yıllar içerisinde güncellemelerle ilgi uyandırmaya devam etti. Artırılmış gerçeklik teknolojisi de tabii ki yerinde durmadı. Pokemon Go tarzı oyunlar Android mağazalara çıkmaya devam ediyor.

 

Pokemon Go benzeri oyunlar: İndirmen gereken 5 alternatif

Seni oldukça heyecanlandırabilecek oldukça başarılı alternatifler artık Play Store’da var. Şimdi bu oyunlardan derlediğimiz listemize kısaca bakalım.

 • Dynamos World’de heyecan dolu RPG savaşları seni bekliyor.
 • Monster Masters’ta gelmiş geçmiş en iyi canavar ustası kimmiş göster.
 • Pikmin Bloom sayesinde yeni arkadaşlıklar kuracaksın.
 • Harry Potter: Wizards Unite ile çevrendeki sihirli dünyayı keşfe çıkacaksın.
 • Zombies Run ile artık daha iyi koşacaksın.

🃏 Basit ama keyifli oyunlardan hoşlanıyorsan en iyi Solitaire oyunları listemizi şimdi incele.

 

Oyun indirme sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaş!

 1. Dynamons World

  Dynamons World

  Dynamons World ile dünyayı dolaşacak ve Dynamonlarını yakalayıp kendi takımını kuracaksın. Çevrim içi çok oyunculu modda savaşacaksın. Arkadaşlarına meydan okuyabilir veya birlikte takım kurabilirsin. Güçlü becerileri ve taktikleri gün yüzüne çıkarıp yenilmez bir RPG ustası olabilirsin.

 2. Monster Masters

  Monster Masters

  Monster Masters, gerçek zamanlı olarak onlarca canavarı toplayıp eğitebileceğin çok oyunculu bir oyun. Kendi stratejini oluşturabilir ve savaşa hazırlanabilirsin. 56 farklı canavarı toplayıp diğer oyuncularla savaşacaksın. Savaş kazandıkça canavarlarını da geliştirebilirsin.

 3. Pikmin Bloom

  Pikmin Bloom

  Pikmin Bloom, yürüyüşe çıktığında oynayabileceğin harika bir oyun. Bulunduğu yere göre farklı tarzlarda süslü ve komik kıyafetler giyen 150’den fazla Pikmin’i topla. Onları bulmak için hem yürü hem de daha sağlıklı kal. Diğer kullanıcılarla tanışıp takım olarak görevleri yerine getirmeyi unutma!

 4. Harry Potter: Wizards Unite

  Harry Potter: Wizards Unite

  Harry Potter Wizards Unite ile sihir ve fantastik yaratıklarla dolu bir evrene gitmeye hazır mısın? AR teknolojili bu oyunda, gizemleri ortaya çıkarmak, kötülüğün güçleriyle savaşmak amacıyla büyüleri, kaleleri, efsanevi yaratıkları bulmak için gerçek dünyayı adım adım keşfetmelisin.

 5. Zombies, Run! (Free)

  Zombies, Run! (Free)

  Hiç peşine aç bir zombinin düşebileceği aklına gelmiş miydi? Zombies Run’da tam da bu başına gelecek. Hayatta kalmak istiyorsan koşmaya hazır ol! Zombilerin olduğu bir hikayenin kahramanı olacak, verilen görevleri yerine getirecek ve tabi ki koşacaksın ve rotan her daim kaydedilecek.

Android’de oynaman gereken en iyi gacha oyunları
Android’de oynaman gereken en iyi gacha oyunları

Sürprizlerle dolu, sevimli karakterlerin olduğu ve aksiyonun hiç eksilmediği oyunları seviyor musun? O zaman gacha oyunları tam senlik olabilir. Oyun mekaniği, grafikleri ve müzikleriyle mobil oyun dünyasında oldukça popüler olan en iyi gacha oyunları keşfetmek için hemen oku…

Oynaman gereken en iyi Pokemon Go benzeri oyunlar
Oynaman gereken en iyi Pokemon Go benzeri oyunlar

Sanal dünyayla gerçek dünyayı birleştiren oyunları seviyor musun? Bu türün öncüsü elbette ki Pokemon Go. Birçok yeni oyuna ilham oldu. Pokemon Go benzeri oyunlar için beşli bir liste hazırladık. Mobil cihazlarında oynarken çok eğleneceğin bu oyunları keşfetmek için hemen oku!…

Android’de oynaman gereken en iyi solitaire oyunları
Android’de oynaman gereken en iyi solitaire oyunları

İskambil kağıtlarıyla oynanan oyunlarını seviyorsan bilgisayardaki versiyonu deyince ilk aklına gelen hangisi? Tabii ki cevap klasik oyun solitaire. En iyi solitaire oyunları için AndroidListe olarak harika bir liste hazırladık. Yeni oyunlar keşfetmek için hemen okumaya başla…

Oynaman gereken en iyi Android macera oyunları
Oynaman gereken en iyi Android macera oyunları

Mobil cihazlarında macera dolu oyunlar oynamaktan keyif alıyor musun? Sürükleyici kurgusu, heyecanlı yapısıyla seni çok saracak en iyi Android macera oyunları için harika bir liste hazırladık. Hız kesmeyen, elinden düşmeyecek en iyi oyunları keşfetmek için hemen okumaya başla…

Oynaman gereken en iyi Android aksiyon oyunları
Oynaman gereken en iyi Android aksiyon oyunları

Android cihazlarında heyecan dolu oyunları oynamaktan çok mu keyif alıyorsun? Bol eğlence ve adrenalin vadeden en iyi Android aksiyon oyunları için bir liste hazırladık. Basit ve zorlu görevlerin seni beklediği en güzel seçenekleri bir araya getirdik. Keşfetmek için hemen oku…