Android’de video olarak TikTok düet nasıl yapılır?

tiktok-duet-nasıl-yapılır

Arkadaşınla veya diğer içerik üreticilerle birlikte eğlenceli videolar çekmek mi istiyorsun? Popüler video paylaşım ağı düet yapmana imkan tanıyor. TikTok düet nasıl yapılır, adım adım bu rehberimizde. Ekranı ikiye bölüp yapılan bu videoları keşfetmek için hemen okumaya başla!

 

TikTok düet yapma

Popüler sosyal ağda gezerken yan yana ekranlarda insanların birlikte çektiği videolara mutlaka denk gelmişsindir. TikTok düet yapma fırsatı sunuyor. Bu sayede insanlar birlikte yeteneklerini sergileyebiliyor, birbirlerine meydan okuyabiliyor veya komik atışmalar yapabiliyor.

Sen de arkadaşlarınla veya diğer kullanıcılarla harika düet videoları oluşturabilirsin. Sandığın kadar çok da zor değil. Nasıl yapacağına dair detayları yazımızın devamında bulabilirsin.

📹 Videoları sihirli dokunuşlar katmak için en iyi 5 TikTok video düzenleme uygulaması listemizi inceleyebilirsin.

 

TikTok düet nasıl yapılır?

Öncelikle düet yapacağın birini bulmalısın. Düet kelimesiyle uygulamada arama yaparak birçok TikToker bulabilirsin. Şimdi adım adım nasıl yapacağına bakalım:

1. Uygulamayı açıp düet yapmak istediğin videoyu bul.

2. Sağ taraftaki menüden Paylaş seçeneğine dokun.

tiktok-duet-nasıl-yapılır

3. Açılan menüden Düet düğmesine tıkla.

tiktok-duet-nasıl-yapılır

4. Sağ taraftaki menüden mikrofon (a) düğmesine tıklayıp sesinin kaydedilmesini sağlayabilirsin. Alt menüden videonun nereye yerleştirileceğini, sağ-sol, üst-alt gibi yerleştirmelerden (b) seçim yap. Ortadaki kırmızı deklanşöre (c) basılı tutarak kendi videonu çek.

tiktok-duet-nasıl-yapılır

5. Video çekimini tamamladığında çekim düğmesinin sağ tarafındaki kırmızı onay düğmesine tıkla.

tiktok-duet-nasıl-yapılır

6. Açılan menüden istediğin düzenlemeleri (video efektleri,, filtreler vb.) yap ve Sonraki düğmesine dokun.

tiktok-duet-nasıl-yapılır

7. Son olarak düetinle ilgili açıklamaları gir ve Yayınla düğmesine bas. Artık senin de bir düetin var.

tiktok-duet-nasıl-yapılır

🎙️Videolarında kullanabileceğin harika sesler bulabilirsin. Bunun için TikTok video ses indirme MP3 olarak nasıl yapılır yazımızı şimdi incele.

 

Android tutorial sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaş!

  1. TikTok

    TikTok

    TikTok ile milyonlarca şarkı ve ses efektinin olduğu zengin bir kütüphaneye erişip ilginç videolar düzenleyebilir ve akışında izleyebilirsin. Videolarına inanılmaz filtreler uygulayabilir, eğlenceli çıkartmalar ve etiketler ekleyebilirsin. Videolarını diğer sosyal ağlarda paylaşabilirsin.

TikTok’ta kendi seslerini nasıl yapabilirsin?
TikTok’ta kendi seslerini nasıl yapabilirsin?

Dikkat ettin mi? Viral olan birçok videoda içerik üreticiler kendi seslerini kullanıyor. Bunu sen de yapabilirsin. Çünkü Tiktok ses yapma konusunda sana yardımcı olacak araçlara sahip. Başka bir uygulama kullanmadan kendi seslerini nasıl oluşturacağını öğrenmek için hemen oku…

Instagram çift kamera özelliği nasıl kullanılır?
Instagram çift kamera özelliği nasıl kullanılır?

Hikaye ve Reels videolarını daha renkli hale getirebileceğin yepyeni bir özellik daha duyuruldu. Instagram çift kamera özelliği geldi. Bu sayede hem ön hem de arka kamerayı aynı anda kullanabileceksin. Bu yeni özellik nasıl kullanılır öğrenmek ve daha fazlası için hemen oku! …

Android’de video olarak TikTok düet nasıl yapılır?
Android’de video olarak TikTok düet nasıl yapılır?

Arkadaşınla veya diğer içerik üreticilerle birlikte eğlenceli videolar çekmek mi istiyorsun? Popüler video paylaşım ağı düet yapmana imkan tanıyor. TikTok düet nasıl yapılır, adım adım bu rehberimizde. Ekranı ikiye bölüp yapılan bu videoları keşfetmek için hemen okumaya başla…