WhatsApp konuşmalarını Android’den iPhone’a aktarma nasıl yapılır?

Android telefonunu değiştirip iOS’a mı geçtin? Sohbetlerim ne olacak diye endişelenmene gerek yok! Android’deki WhatsApp konuşmalarını iPhone’a aktarma sandığından daha kolay. Bu rehberimizde nasıl yapacağını ve ihtiyacın olacak uygulamayı keşfetmek için hemen okumaya başla!

 

WhatsApp konuşmalarını Android’den iPhone’a aktarma uygulaması

WhatsApp sohbet geçmişini aktarma Android iOS arasında nasıl yapılır daha önce bahsetmiştik. Android kullanırken bir iPhone aldıysan kolayca yeni telefonuna geçiş yapabilirsin.

Günümüzde iOS’a geçişi basitleştiren araçlar geliştirilmiş durumda. Bu araçlardan en popüleri iOS’a Taşı uygulaması. Apple’ın geliştirdiği araç, Android verilerini aktarmayı sorun olmaktan çıkarıyor.

Uygulama dosya paylaşmının yanı sıra WhatsApp sohbetlerini de iOS’a taşır. Uygulamayı kullanarak aktarma işlemini nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et.

 

Whatsapp konuşmalarını Android’den iPhone’a aktarma için gerekenler

Aktarım için şu gereksinimleri yerine getirmelisin:

 • Android 5.0 veya üstü
 • iOS 15.5 veya üstü
 • iOS için WhatsApp 2.22.10.70.
 • Android için WhatsApp 2.22.7.74 veya üstü
 • Her iki cihazda aynı kablosuz ağa bağlı olmalı ve birbirini görmeli.
 • Her iki cihazında ayarlarının resetlenmesi gerekebilir.

 

Whatsapp konuşmalarını Android’den iPhone’a aktarma adımları

WhatsApp konuşmalarını aktarmak için öncelikle iOS’a Taşı uygulamasını Android cihazına yükle. Cihazındaki ve WhatsApp’taki en son güncellemeleri yapmış olduğundan emin ol.

1. Android’inde iOS’a Taşı uygulamasını aç. iOS’ta Kodu Bul ekranına kadar verilen talimatları yerine getir.

2. iPhone telefonunu eline al, iOS Ayarlar sihirbazını aç. Android’den Veri Aktar seçeneğine dokun.

3. Android telefonunda Devam diyerek ilerle. iPhone telefonunda gösterilen 6 haneli kodu, Android telefonuna gir. Bu sayede iki telefon arasında eşleştirme başlatılacak.

4. İstediğin içeriği taşımak için Veri Aktar bölümüne git ve WhatsApp’ı seç.

5. Başlat tuşuna dokun. WhatsApp aktarma için hazırlanacak.

6. Aktarım sırasında herhangi bir işlem yapma. Veri büyüklüğüne göre işlem biraz zaman alabilir.

7. iOS’ta WhatsApp’ı aç, telefon numaranı kullanarak uygulamaya gir. WhatsApp içeriklerinin aktarım süreci başlayacak ekranda gösterilen talimatlara uygula. Devam diyerek ilerleyebilirsin. Bir süre sonra konuşmaların tamamen aktarılacak.

📨 WhatsApp simge değiştirme yazımızı okuyarak daha kişiselleştirilmiş bir uygulama kullanabilirsin.

APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaş!

 1. Move to iOS

  Move to iOS

  iOS’a Taşı, tüm kişisel verilerini yeni işletim sistemine aktarmanı sağlayan bir araç. Android’den iPhone’a geçiş yaptığında veri aktarım işlemlerini büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Kişiler, mesaj geçmişi, galerideki medyalar, tarayıcının sık kullanılanları, e-posta hesapları ve takvim vb. aktarabilirsin.

TikTok’ta kendi seslerini nasıl yapabilirsin?
TikTok’ta kendi seslerini nasıl yapabilirsin?

Dikkat ettin mi? Viral olan birçok videoda içerik üreticiler kendi seslerini kullanıyor. Bunu sen de yapabilirsin. Çünkü Tiktok ses yapma konusunda sana yardımcı olacak araçlara sahip. Başka bir uygulama kullanmadan kendi seslerini nasıl oluşturacağını öğrenmek için hemen oku…

Instagram çift kamera özelliği nasıl kullanılır?
Instagram çift kamera özelliği nasıl kullanılır?

Hikaye ve Reels videolarını daha renkli hale getirebileceğin yepyeni bir özellik daha duyuruldu. Instagram çift kamera özelliği geldi. Bu sayede hem ön hem de arka kamerayı aynı anda kullanabileceksin. Bu yeni özellik nasıl kullanılır öğrenmek ve daha fazlası için hemen oku! …

Android’de video olarak TikTok düet nasıl yapılır?
Android’de video olarak TikTok düet nasıl yapılır?

Arkadaşınla veya diğer içerik üreticilerle birlikte eğlenceli videolar çekmek mi istiyorsun? Popüler video paylaşım ağı düet yapmana imkan tanıyor. TikTok düet nasıl yapılır, adım adım bu rehberimizde. Ekranı ikiye bölüp yapılan bu videoları keşfetmek için hemen okumaya başla…