Android’de WhatsApp simge değiştirme nasıl yapılır?

whatsapp-simge-değiştirme

Android’in özgür dünyasının sunduğu sınırsız özelleştirme seçeneklerinden yararlanmak ister misin? WhatsApp simge değiştirme dahi mümkün. Mesajlaşma uygulamasının ikonunu kendi istediğin gibi düzenleyebilirsin. Gereken uygulamalar, nasıl yapılır öğrenmek için okumaya devam et!

 

WhatsApp simgesi nasıl değiştirilir?

Popüler mesajatar, birçok özelleştirme seçeneği sunsa da uygulama simgesini değiştirmek için herhangi bir seçeneğe sahip değil. Ancak Android kişiselleştirme seçenekleri ile öne çıkan bir işletim sistemi. Bu nedenle birçok özelleştirmeye imkan tanıyan uygulamaya sahip.

WhatsApp’ın simgesini değiştirmek için üçüncü taraf uygulamalara ihtiyacın olacak. Kullanabileceğin uygulamaları ve nasıl yapacağına kısa kısa değinelim.

 

WhatsApp simgesi değiştirme yöntemleri

Uygulamanın simgesini değiştirmek için deneyebileceğin 3 farklı yöntem söz konusu bunlar;

 • başlatıcı kullanmak
 • simge paketi kullanmak
 • tema yüklemek

1. Başlatıcı kullanmak

Yeni bir başlatıcı kullanarak uygulamanın simgesini kolayca değiştirebilirsin. Nova Launcher gibi bir başlatıcı kullanabilirsin. Google Play’de veya AndroidListe‘de daha farklı başlatıcılar da bulabilirsin.

🚀 Ücretsiz en iyi başlatıcılar yazımızı okuyarak Nova Launcher alternatiflerini keşfedebilirsin.

Nova Launcher kullanarak nasıl yapacağına kısaca değinelim. Şu adımları izle:

 • Başlatıcıyı kurup aç. Simge bölümüne gir.
 • Simgenin büyülüğünü ve şeklini seç
 • Başlatıcı ayarlarını kaydedip çık.

2. Simge paketi kullanmak

Simge paketleri, popüler olan birçok uygulama için özelleştirilmiş seçenekler içerir. Farklı tasarımlara sahip birçok simge bulabilirsin. Örnek olması açısından Nova Launcher ile uyumlu Minma Icon Pack’i kullanabilirsin. Bunun için şu adımları izle:

 • Nova Launcher gibi bir başlatıcı yükle. Birçok simge paketi üçüncü taraf bir başlatıcıya ihtiyaç duyar.
 • Minma Icon Pack’i AndroidListe’den indirip kur. Set Minma Icon Pack (Ayarla) seçeneğine dokun.
 • Yüklediğin başlatıcıyı (Nova Launcher) seç. İstediğin zaman diğer simge seçeneklerini deneyebilirsin.

🔗 Alternatif olarak galeriden fotoğrafla uygulama simgesi değiştirme nasıl yapılır yazımızı inceleyebilirsin.

3. Tema Yüklemek

Son olarak tema yüklemeyi düşünebilirsin. Cihazının üreticisinin sunduğu farklı temaları deneyebilirsin. Bunun için cihazının tema seçeneklerinden indirme yapabilirsin. Tema değişikliği sonrası WhatsApp dahil olmak üzere birçok uygulamanın simgesi değişebilir veya özelleştirebilirsin.

WhatsApp’ta fotoğrafları göndermeden önce pikselleştirme nasıl yapılır yazımızı şimdi incele, resimlerinin bazı kısımlarını gizle.

Android rehber AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaş!

 1. Nova Launcher

  Nova Launcher

  Nova Launcher, birçok özelleştirme imkanıyla cihazının havasını değiştiriyor. Birbirinden ilginç simgeler, temalar, duvar kağıtları barındıran uygulama sürekli kendini geliştiriyor. Ana ekranın ızgara boyutunu değiştirebilir, uygulamaları gizleyebilir ve pil tasarrufu yapabilirsin.

 2. Minma Icon Pack

  Minma Icon Pack

  Minma Icon Pack, yuvarlatılmış ve koyu temalı birçok simge seçeneğine sahip bir ikon paketi. El çizimi tarzıyla düzenli olarak güncelleniyor. En çok kullanılan başlatıcılar ile uyumlu. Birçok popüler uygulama için özel olarak tasarlanmış simgelere sahip. Kişiselleştirme için iyi bir alternatif.

TikTok’ta kendi seslerini nasıl yapabilirsin?
TikTok’ta kendi seslerini nasıl yapabilirsin?

Dikkat ettin mi? Viral olan birçok videoda içerik üreticiler kendi seslerini kullanıyor. Bunu sen de yapabilirsin. Çünkü Tiktok ses yapma konusunda sana yardımcı olacak araçlara sahip. Başka bir uygulama kullanmadan kendi seslerini nasıl oluşturacağını öğrenmek için hemen oku…

Instagram çift kamera özelliği nasıl kullanılır?
Instagram çift kamera özelliği nasıl kullanılır?

Hikaye ve Reels videolarını daha renkli hale getirebileceğin yepyeni bir özellik daha duyuruldu. Instagram çift kamera özelliği geldi. Bu sayede hem ön hem de arka kamerayı aynı anda kullanabileceksin. Bu yeni özellik nasıl kullanılır öğrenmek ve daha fazlası için hemen oku! …

Android’de video olarak TikTok düet nasıl yapılır?
Android’de video olarak TikTok düet nasıl yapılır?

Arkadaşınla veya diğer içerik üreticilerle birlikte eğlenceli videolar çekmek mi istiyorsun? Popüler video paylaşım ağı düet yapmana imkan tanıyor. TikTok düet nasıl yapılır, adım adım bu rehberimizde. Ekranı ikiye bölüp yapılan bu videoları keşfetmek için hemen okumaya başla…