WhatsApp alt yazı kaybolmadan görseller nasıl iletilir?

whatsapp-alt-yazı

Resimlerine açıklayıcı başlıklar, ekleyip paylaşmayı seviyor musun? Ancak fotoğrafların alt yazıları, WhatsApp caption, yeniden paylaştığında kayboluyor. WhatsApp alt yazı kaybolmadan görselleri nasıl tekrar iletebileceğine dair bir rehber hazırladık. Detaylar için hemen oku!

 

WhatsApp alt yazı, caption, ne işe yarar?

Popüler mesajlaşma uygulamasında resim, fotoğraf veya video paylaşmayan neredeyse yok gibi. Bulduğun veya çektiğin harika resimlerin altına açıklayıcıyı veya komik yazılar yazıp kolayca paylaşabilirsin.

Fotoğraf ve videoların altında yer alan bu yazılara WhatsApp caption, alt yazı veya başlık denir. Paylaşım öncesi uygulama başlık eklemen konusunda seni uyarır. Bu başlık yani alt yazı bölümüne fotoğrafın nereden olduğuna dair bilgiler yazabilir veya yorumlarını ekleyebilirsin.

Uygulama bu alt yazıları ilk paylaştığın kişiye kolayca iletir ancak bu gönderiyi bir başkasına iletmek istersen tüm bu açıklayıcı başlık ve alt yazıları silerek gönderir. Alıcı sadece resmi görebilir. Kimi hallerde o kadar uğraşıp yazdığın metni bir başkasına ulaştıramaz tekrar yazmak zorunda kalabilirsin.

‍🖼️ WhatsApp kaybolan fotoğraf ve videolar nasıl gönderilir yazımızı okuyarak paylaşımının silinmesini sağlayabilirsin.

 

WhatsApp alt yazı silinmeden görsellerini kolayca iletmenin yolu

Görsellerine her seferinde alt yazı yazma derdinden seni kurtaracak bir yol. Böylelikle gönderini başlığıyla birlikte kolayca iletebilirsin. Ancak baştan hatırlatalım ki bu yöntem ile sadece bir gönderi paylaşabilirsin, çoklu resim desteği şimdilik yok.

Alt yazılar yani açıklayıcı başlıklar silinmeden mesajlarını nasıl iletebileceğine bakalım. Bunun için aşağıdaki adımları izle.

1. Uygulamayı aç ve daha önce başlık ekleyerek gönderdiğin görseli, kişisel veya grup sohbetlerinden bul.

2. Görsele parmağını basılı tut ta ki görsel seçili ve vurgulu hale gelene dek. Yeni menülerin (tepkiler, üst sekmeler vb.) açılacağını göreceksin. Üst sekmede açılan üç nokta üst üsteye tıkla.

whatsapp-alt-yazı

3. Açılan menüden Paylaş seçeneğine dokun.

whatsapp-alt-yazı

4. Göndermek istediğin kişiyi veya grubu seç. Kısa yollarda göndermek istediğin kişi yoksa WhatsApp uygulamasını seçtiğinde kişilerine ve gruplarına ulaşabilirsin.

whatsapp-alt-yazı

5. Alt kısımda yer alan yeşil renkli gönder seçeneğine dokun. Böylelikle görselini alt yazısı silinmeden üçüncü bir kişiye iletmiş olacaksın.

whatsapp-alt-yazı

Bu pratik WhatsApp hilesi oldukça işine yarayacak. Kafanda biri tarafından WhatsApp’ın takip edildiğini nasıl anlarım gibi bir soru işareti varsa ilgili blog yazımızı şimdi incele.

APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaş!

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger ile hiçbir ekstra ücret ödemeden özgürce mesajlaşabilir, sesli ve görüntülü arama yapabilirsin. Arkadaşlarınla grup kurabilir; durum, sesli mesaj, video, resim, belge ve konum paylaşabilirsin. Sohbetlerinde yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

Uygulama indirmeden TikTok nasıl kullanılır?
Uygulama indirmeden TikTok nasıl kullanılır?

Video izleyerek zaman geçirmekten keyif alıyor ama bunun için herhangi bir uygulama yüklemek istemiyor musun? Uygulama indirmeden TikTok nasıl kullanılır biliyor musun? İşine çok yarayacak ipuçları paylaşıyoruz. Popüler ağda nasıl yapacağını keşfetmek için hemen okumaya başla…

Instagram haritalar nedir ve nasıl kullanılır?
Instagram haritalar nedir ve nasıl kullanılır?

Sosyal ağında popüler mekanları daha kolay keşfetmek ister misin? Instagram haritalar güncellendi ve daha fonksiyonel hale geldi. Yenilenen Instagram maps nedir, neler getiriyor ve nasıl kullanılır gibi merak edilen sorulara cevaplar bulabileceğin yazımızı hemen okumaya başla…

Android’de WhatsApp simge değiştirme nasıl yapılır?
Android’de WhatsApp simge değiştirme nasıl yapılır?

Android’in özgür dünyasının sunduğu sınırsız özelleştirme seçeneklerinden yararlanmak ister misin? WhatsApp simge değiştirme dahi mümkün. Mesajlaşma uygulamasının ikonunu kendi istediğin gibi düzenleyebilirsin. Gereken uygulamalar, nasıl yapılır öğrenmek için okumaya devam et…