Facebook gizli hesap görme Android’de nasıl yapılır?

facebook-gizli-hesap-görme

Popüler sosyal ağda gizli bir hesap ile karşılaştın ancak bir türlü merakını yenemiyor musun? Facebook gizli hesap görme adına deneyebileceğin yöntemler mevcut. En iyisi insanların gizliliğine saygı duymak. Yine de nasıl yapabileceğini öğrenmek istiyorsan hemen okumaya başla!

Facebook gizli hesap görme yöntemleri

Facebook, 3 milyara yakın kullanıcı sayısıyla hâlâ en kalabalık soysal ağ. Bu kadar çok insanın olduğu bir ortamda gizli kalabilmek oldukça güç. Popüler platform, kurulduğundan itibaren insanların mahremiyetini korumak adına bir dizi değişiklik yaptı ve yapmaya da devam ediyor.

Facebook, gizliliği ihlal edebilecek açıkları zamanla kapatmaya çalışıyor. Özellikle gizli profiller söz konusu olduğunda, bu hesapları görüntülemek eskiden daha kolaydı. Ancak hâlâ imkansız değil. Facebook gizli hesap görme adına deneyebileceğin yöntemlere bakalım.

Unutma ki bahsedeceğimiz bu yöntemleri kullanmanın yasal sorumluluğu sana aittir. Gizli hesaplara saygı duymayı tercih etmek daha kolay bir yöntem olacaktır.

1. Sosyal mühendislik

Burada amaç biraz sosyal mühendislik yapıp gizli hesap sahibiyle ortak noktalar bulmak ve hesabını kolayca sana açmasını sağlamak.

Merak ettiğin hesabın arkadaşlarını tahmin edebilir ve bu kişilerle arkadaş olabilirsin. Bu da güven duygusunu artırır ve Facebook da arkadaşlarının arkadaşı olarak eklemesi için seni önerebilir.

Bu kişinin üye olabileceği grup ve sayfaları bulabilir ve buralardaki paylaşımlarından etkileşime geçebilirsin.

Sosyal mühendislik, hesapların ele geçirilmesinde en sık kullanılan yöntemlerden biri. Şifreler genellikle doğum tarihleri, özel günler, şehir plakaları veya kodları gibi akılda kalıcı türden olur. Bu da şifrenin kırılmasını kolaylaştırır.

2. Sahte Facebook hesabı açmak

Bir diğer yöntem ise bu kişinin arkadaşlarından biriymiş gibi davranmanı sağlayacak sahte bir Facebook hesabı açmak. Böylelikle bu kişi seni arkadaşı olarak kabul edip profilini kolayca açabilir.

Sahte hesaptan arkadaşlık isteği gönderdiğinde karşıdaki kişi dikkatli değilse hemen kabul edebilir. Bu sayede tüm fotoğraflarına ve profiline kolayca bakabilirsin.

3. Casus yazılımlar veya ebeveyn denetimi uygulamaları kurmak

Facebook gizli hesapları ifşa edebilen casus yazılımlar mevcut. Ebeveyn denetimi uygulamaları bu amaçla tasarlanmış olmasalar bile gizli hesapları gösterebilir.

Bu her iki yazılım türü için de buradaki en önemli sorun: karşı tarafın telefonuna bu yazılımları yüklemenin yolunu bulmak.

4. Şifreyi bulmak

Biraz sosyal mühendislik ve biraz da bilgisayar bilgisi ile merak ettiğin gizli hesabın şifresini bulabilirsin. Genellikle insanlar ezberlemesi kolay şifreleri tercih eder.

En sık kullanılan şifreleri arşivleyen programları internette bulabilirsin. Bu tarz bir uygulama kullanarak hesabın şifresini kendin kırabilir veya bir bilgisayar korsanından destek alabilirsin.

🚪 Facebook giriş uyarıları tanınmayan cihazlar için nasıl alınır yazımızı okuyarak kendini şifre hırsızlığına karşı bir nebze olsun koruyabilirsin.

5. Gizli hesapları gösteren web siteleri veya uygulamalar

Facebook gizli hesapları gösterdiğini iddia eden birçok web sitesi ve uygulama internette mevcut. Ancak bu sitelerin sonuçlarının ve kendilerinin ne kadar güvenli olduğu tartışmalı. Başka bir hesabı göreyim derken kendi hesap bilgilerinin çalınmasına neden olabilirsin.

Özellikle Facebook hesabınla giriş yapmanı isteyen üçüncü taraf web sitelerine ve uygulamalara karşı daha tedbirli olabilirsin.

6. Arama yapma, mesaj gönderme veya URL düzenleme

Eskiden Facebook’un açıklarından yararlanarak gizli hesapları açığa çıkarmak daha kolaydı. Bu açıklar zamanla kapatıldı ancak yeni açıklar bulmak mümkün. Bu yöntemlerin işe yarama olasılığı düşük ancak yine de değinelim.

  • Facebook arama motoruna “…’nın fotoğrafları” şeklinde arama yaptırdığında gizli hesabın resimlerini gösterebilir.
  • Gizli hesap sahibine mesaj göndererek iletişime geçebilir ve hesabını açmasını sağlayabilirsin.
  • Eğer biraz HTML bilgin varsa profil URL’sinde yapacağın değişiklikler ile hesabı açabilir veya hesapla ilgili bilgiler alabilirsin. Bunlar da hesaba erişimini kolaylaştırabilir.

Facebook gizli hesap görme ile ilgili bahsedeceklerimiz şimdilik bu kadar. Facebook avatarı WhatsApp’ta nasıl kullanılır, şimdi incele.

Android tutorial sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaş!

  1. Facebook

    Facebook

    Facebook uygulaması, hesabını mobil cihazlarından kontrol etmeni sağlıyor. Profilini güncelleyebilir ve Ayarlarını değiştirebilirsin. Arkadaşlarını arayabilir, resim ve video paylaşabilir, bildirimler alabilirsin. Ağına yeni kişiler ekleyip takip edebilir, beğenebilir, yorum yazabilir hatta iletişime geçebilirsin.

Telegram Premium nedir, nasıl kullanılır?
Telegram Premium nedir, nasıl kullanılır?

Halen kullanmaya devam ettiğin mesajlaşma uygulamasından daha fazla yararlanmak ister misin? Telegram Premium kullanıma açıldı. Uygulamadan daha fazlasını almanı sağlayacak bu paralı versiyon nedir, nasıl kullanılır merak ediyorsan detaylar AndroidListe’de, okumaya devam et! …

WhatsApp gizli mod ile nasıl kullanılır?
WhatsApp gizli mod ile nasıl kullanılır?

Mesajlaşırken daha gizli kalmak istiyorsan deneyebileceğin yöntemler var. WhatsApp gizli mod için açıp kapatabileceğin tek bir özellik sunmaz. Ancak yapacağın bir dizi ayar ile uygulamayı gizlilik içinde kullanabilirsin. Bu püf noktalarını ve hileleri keşfetmek için hemen oku…

Facebook gizli hesap görme Android’de nasıl yapılır?
Facebook gizli hesap görme Android’de nasıl yapılır?

Popüler sosyal ağda gizli bir hesap ile karşılaştın ancak bir türlü merakını yenemiyor musun? Facebook gizli hesap görme adına deneyebileceğin yöntemler mevcut. En iyisi insanların gizliliğine saygı duymak. Yine de nasıl yapabileceğini öğrenmek istiyorsan hemen okumaya başla!…

WhatsApp ifade bildirimleri nasıl kapatılır?
WhatsApp ifade bildirimleri nasıl kapatılır?

Mesajlarına emojiler ile karşılık veriyor musun? Ancak gelen mesajlara cevap vermeyi kolaylaştıran bu ifade tepkileri bazen can sıkıcı olabilir. WhatsApp ifade bildirimlerini kapatma, devre dışı bırakma, özelliğine de sahip. Nasıl yapacağını öğrenmek için hemen okumaya başla!…