WhatsApp ifade bildirimleri nasıl kapatılır?

whatsapp-ifade-bildirimleri

Mesajlarına emojiler ile karşılık veriyor musun? Ancak gelen mesajlara cevap vermeyi kolaylaştıran bu ifade tepkileri bazen can sıkıcı olabilir. WhatsApp ifade bildirimlerini kapatma, devre dışı bırakma, özelliğine de sahip. Nasıl yapacağını öğrenmek için hemen okumaya başla!

 

WhatsApp ifade bildirimleri

Geldi gelecek derken sonunda WhatsApp ifade bildirimlerini tüm kullanıcılara açtı. İfade bildirimleri, sohbet esnasında gelen mesajlara, emojiler yardımıyla tepki vermeyi sağlıyor. O anki duygu ve düşüncelerini yazmak yerine bazı emojilerle ifade edebiliyorsun.

Hali hazırda Slack gibi birçok iletişim uygulamasında mevcut olan bu özellik uzun bir süre sonra WhatsApp’a da eklenmiş oldu. En büyük rakiplerinden Telegram aylar öncesinden bu özelliği sunmuştu.

👍 Telegram’da mesajlara nasıl tepki verilir, yazımızı okuyarak kullanım şekli hakkında daha fazla bilgi edinebilirsin.

Bazı durumlarda ifade bildirimlerini almak istemeyebilirsin. Özellikle grup içi sohbetlerde tepki verme özelliği biraz yorucu olabilir. Mesajın altında verilen tepkileri ve kaç kişinin ifade bıraktığını görebilirsin. Neyse ki WhatsApp bu özelliği etkinleştirme veya devre dışı bırakma iznini sana bırakıyor.

 

WhatsApp ifade bildirimleri kapatma adımları

İfade bildirimlerini kapatma şansın var. Kapatman durumunda gönderdiğin mesajlara bırakılan ifadeler için artık bildirim gösterilmez. Bu konuda tercih senin. Şimdi bunu nasıl yapacağına bakalım.

1. Uygulamayı aç ve sağ üst köşede bulunan üç noktaya dokun. Ayarlara gir.

whatsapp-ifade-bildirimleri

2. Bildirimler seçeneğine dokun.

whatsapp-ifade-bildirimleri

3. Bireysel sohbetlerin için Mesajlar bölümünde yer alan İfade Bildirimleri anahtarını sola çekerek kapat (yeşil renkten griye döner).

whatsapp-ifade-bildirimleri

4. Grup sohbetlerin için Gruplar bölümünde yer alan İfade Bildirimleri anahtarını sola çekerek kapat.

whatsapp-ifade-bildirimleri

 

WhatsApp İfade bildirimleri varsayılan olarak açık şekilde düzenlenmiştir. Bu adımları izleyerek hem bireysel hem de grup sohbetlerin için ifade bildirimlerini kapatabilirsin. Ancak açmak, tekrar etkinleştirmek, istersen yukarıdaki adımları izlemen ve yeniden anahtarı açman (griden yeşil renge döner) yeterli olacak.

Ayrıca WhatsApp fotoğrafları SD karta kaydetme otomatik olarak nasıl yapılır bilmiyorsan blog yazımızı şimdi oku.

APK ve tutorial sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaş!

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger ile hiçbir ekstra ücret ödemeden özgürce mesajlaşabilir, sesli ve görüntülü arama yapabilirsin. Arkadaşlarınla grup kurabilir; durum, sesli mesaj, video, resim, belge ve konum paylaşabilirsin. Sohbetlerinde yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

Telegram Premium nedir, nasıl kullanılır?
Telegram Premium nedir, nasıl kullanılır?

Halen kullanmaya devam ettiğin mesajlaşma uygulamasından daha fazla yararlanmak ister misin? Telegram Premium kullanıma açıldı. Uygulamadan daha fazlasını almanı sağlayacak bu paralı versiyon nedir, nasıl kullanılır merak ediyorsan detaylar AndroidListe’de, okumaya devam et! …

WhatsApp gizli mod ile nasıl kullanılır?
WhatsApp gizli mod ile nasıl kullanılır?

Mesajlaşırken daha gizli kalmak istiyorsan deneyebileceğin yöntemler var. WhatsApp gizli mod için açıp kapatabileceğin tek bir özellik sunmaz. Ancak yapacağın bir dizi ayar ile uygulamayı gizlilik içinde kullanabilirsin. Bu püf noktalarını ve hileleri keşfetmek için hemen oku…

Facebook gizli hesap görme Android’de nasıl yapılır?
Facebook gizli hesap görme Android’de nasıl yapılır?

Popüler sosyal ağda gizli bir hesap ile karşılaştın ancak bir türlü merakını yenemiyor musun? Facebook gizli hesap görme adına deneyebileceğin yöntemler mevcut. En iyisi insanların gizliliğine saygı duymak. Yine de nasıl yapabileceğini öğrenmek istiyorsan hemen okumaya başla!…

WhatsApp ifade bildirimleri nasıl kapatılır?
WhatsApp ifade bildirimleri nasıl kapatılır?

Mesajlarına emojiler ile karşılık veriyor musun? Ancak gelen mesajlara cevap vermeyi kolaylaştıran bu ifade tepkileri bazen can sıkıcı olabilir. WhatsApp ifade bildirimlerini kapatma, devre dışı bırakma, özelliğine de sahip. Nasıl yapacağını öğrenmek için hemen okumaya başla!…