WhatsApp fotoğrafları SD karta kaydetme otomatik olarak nasıl yapılır?

whatsapp-fotograflari-sd-karta-kaydetme

Arkadaşlarınla keyifli sohbetler yapıyor bolca resim paylaşıyorsun. Ancak zamanla cihazının hafızası dolabilir. Otomatik olarak WhatsApp fotoğrafları SD karta kaydetme şansın var. Bu sayede cihazının depolama alanı çabucak dolmaz. Nasıl yapılır öğrenmek için okumaya devam et!

 

WhatsApp fotoğrafları SD karta kaydetme

Popüler mesajlaşma uygulamasından gün içinde onlarca fotoğraf alıyor olabilirsin. Bu fotoğraflar cihazının hafızasında depolanır ve zamanla depolama alanının dolmasına neden olur. Cihazının hafızası doldukça performans sorunları da yaşayabilirsin.

💾 WhatsApp depolama alanı yönetimi yazımı okuyarak cihazının hafızasını daha verimli kullanabilirsin.

Uygulama varsayılan olarak gelen fotoğrafları doğrudan cihazına indirir. WhatsApp otomatik resim indirme kapatma ayarlardan mümkün ancak yine de cihazına kaydeder. Hafıza sorunu yaşamamak için en iyi çözüm SD karta kaydetmek.

 

WhatsApp fotoğrafları SD karta nasıl kaydedilir?

Uygulama gelen fotoğrafları WhatsApp Media klasörünün altına indirip kaydeder. Fotoğraflar diğer medyalarla birlikte burada saklanır. Media klasörünü SD karta taşıdığında gelen yeni fotoğraflar otomatikman hafıza kartına kaydedilir. Bu basit işlemi nasıl yapacağına bakalım.

Öncelikle cihazında yeterli boş alana sahip bir SD kart takılı olmalı. Harici hafıza kartını kontrol ettikten sonra WhatsApp fotoğrafları SD karta kaydetmek için aşağıdaki adımları izle:

1. Telefonundaki dosya yöneticisini aç.

whatsapp-fotograflari-sd-karta-kaydetme

2. Dahili Depolama alanına gir.

whatsapp-fotograflari-sd-karta-kaydetme

3. İster kendin arayıp bularak veya büyüteç simgeli arama çubuğuna WhatsApp yazarak Media klasörünü bul.

whatsapp-fotograflari-sd-karta-kaydetme

4. Media klasörüne parmağını basılı tut. Açılan menüden Taşı seçeneğine dokun.

whatsapp-fotograflari-sd-karta-kaydetme

5. 1 öge seçili haldeyken geri tuşuna basarak dosya yöneticinin ana ekranına kadar geri gel. SD Kart seçeneğine dokun.

whatsapp-fotograflari-sd-karta-kaydetme

6. Artık hafıza kartının içindesin. Buraya taşı seçeneğine dokunarak WhatsApp Media klasörünün SD karta taşınmasını sağla.

whatsapp-fotograflari-sd-karta-kaydetme

Artık gelen fotoğrafların dahili depolama yerine otomatik olarak SD kartına kaydedilecek. Yukarıda bahsettiğimiz adımlar cihazının marka ve modeline göre değişiklik gösterebilir. Ancak temel mantık aynı.

Cihaz üreticisinin yerleşik dosya yöneticisi yerine diğer Android uygulamaları da tercih edebilirsin. Menü seçeneklerinde küçük değişiklik olsa da Taşı işlevini kullanarak yukarıdaki adımları gerçekleştirebilirsin.

✍️Sohbetlerine tarz katmak için WhatsApp renkli yazı yazma ile ilgili blog yazımızı şimdi incele.

APK ve indirme sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaş!

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger ile hiçbir ekstra ücret ödemeden özgürce mesajlaşabilir, sesli ve görüntülü arama yapabilirsin. Arkadaşlarınla grup kurabilir; durum, sesli mesaj, video, resim, belge ve konum paylaşabilirsin. Sohbetlerinde yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

Instagram yazı tipi nasıl değiştirilir?
Instagram yazı tipi nasıl değiştirilir?

Daha havalı yazılara sahip paylaşımlar yapmak ve profilini daha çekici hale getirmek ister misin? Instagram yazı tipi değiştirme adına varsayılan olarak hikayeler dışında seçenek sunmasa da profilinde farklı fontlar kullanmak mümkün. Detayları keşfetmek için okumaya devam et!…

Instagram hikaye arka plan rengi değiştirme nasıl yapılır?
Instagram hikaye arka plan rengi değiştirme nasıl yapılır?

Daha çok göz alıcı ve beğenilen hikayeler mi paylaşmak istiyorsun? Instagram hikaye arka plan rengi değiştirme, iyi bir çözüm olabilir. Küçük gibi görünen ayrıntılar büyük fark yaratabilir. Daha profesyonel işler çıkarmanı sağlayacak yöntemleri keşfetmek için okumaya devam et…

Android’de bilmen gereken en iyi AI uygulamaları
Android’de bilmen gereken en iyi AI uygulamaları

Son zamanlarda adından çokça bahsedilen yapay zeka, mobil uygulamaları da etkiledi. Mobil cihazlarında kullanabileceğin en iyi AI uygulamaları için yeni bir liste hazırladık. Trendi yakalamak adına en iyi Android uygulamaların olduğu listemizi keşfetmek için okumaya devam et!…

Android’ine indirmen gereken en iyi kodlama uygulamaları
Android’ine indirmen gereken en iyi kodlama uygulamaları

Herkesin severek kullanabileceği yeni uygulamalar ve yazılımlar geliştirmek ister misin? Bunun için öncelikle kodlamayı bilmen gerekir. Android için en iyi kodlama uygulamaları ile kendin öğrenebilirsin. İhtiyacın olabilecek en iyi uygulamaları keşfetmek için okumaya devam et…

Instagram’da nasıl daha çok takipçi kazanılır?
Instagram’da nasıl daha çok takipçi kazanılır?

Hesabının daha çok kişi tarafından takip edilmesini istiyor ve Instagram’da takipçi nasıl kazanabilirim diye merak ediyorsan senin için harika bir rehber hazırladık. Yapman ve uzak durman gerekenler burada. Instagram takipçi kazanma yollarını keşfetmek için okumaya devam et! …