Instagram bildirimleri açma belirli hesaplar için nasıl yapılır?

instagram-bildirimleri-acma

Sosyal ağında fazlaca kişi takip ediyor ve bu yüzden sevdiğin hesapların paylaşımlarını sıkça kaçırıyor musun? Belirli kişiler için Instagram bildirimleri açma seni bu dertten kurtarabilir. Böylece favori hesaplarının paylaşımlarına her daim bakabilirsin. Nasıl mı? Hemen oku!

 

Instagram bildirimleri açma

Sosyal ağda takip edilecek binlerce güzel hesap var. Bunların birçoğunu takip ediyor ama bazılarının yaptığı paylaşımları hiç kaçırmak istemiyorsan uygulama bu konuda sana yardımcı oluyor.

Sevdiğin bir kullanıcı yeni bir gönderi, hikaye, video, reels paylaştığında veya canlı yayına çıktığında anında haberin olabilir. Sevdiğin hesaplar için Instagram bildirimleri açma tam da bunu sağlıyor. Artık hiçbir şeyi kaçırmayacaksın.

Sevdiğin hesapların profillerine veya akışlarına bakarak da bunu yapabilirsin ancak bu yöntem bildirimler kadar hızlı ve pratik olmayacaktır.

🧑👩 Instagram profiline bakanlar nasıl görünür makalemizi okuyarak gizemli takipçilerini bulabilirsin.

 

Belirli Hesaplar için Instagram bildirimleri nasıl açılır?

Önemli olduğunu düşündüğün hesapların bildirimlerini kolayca açabilirsin. Hatta bu hesapların hangi tür paylaşımları için bildirim almak istediğine dair karar verebilirsin. Şimdi nasıl yapacağına bakalım. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygula:

1. Uygulamayı aç ve bildirim almak istediğin hesabın profiline git.

2. Üst kısımda kullanıcı adının yanında yer alan çan/zil simgesine tıkla.

instagram-bildirimleri-acma

3. Açılan menüden bildirim almak istediğin paylaşım türünü imleci sağa çekerek açık konuma getir. Burada şu seçenekler yer alır:

  • Gönderiler,
  • Hikayeler
  • Videolar
  • Reels

instagram-bildirimleri-acma

4. Canlı yayınlar için daha fazla seçenek görebilirsin. Canlı Yayın için de bildirim almak istiyorsan Canlı Yayına Geçtiğinde seçeneğine dokun. Bildirimlerin tamamını mı yoksa bazılarını mı almak istediğine karar ver.

instagram-bildirimleri-acma

 

Artık bu hesaptan bildirim almaktan vazgeçersen yine aynı şekilde 3. adıma kadar gelip açık olan imleçleri kapatman yeterli olacak.

Takip etmekten keyif aldığın hesapları favorilerine ekleyerek akışında daha fazla gösterilmesini sağlayabilirsin. Instagram bildirimleri açarak sevdiğin hesapları artık daha kolay takip edebilirsin. Instagram kalite kaybı olmadan fotoğraf yükleme ile ilgili yazımızı okuyarak daha net paylaşımlarda bulunabilirsin.

Android uygulama indirme sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaş!

  1. Instagram

    Instagram

    Instagram, diğer insanları takip edebileceğin gibi fotoğraf ve video paylaşabileceğin bir sosyal ağ. Arkadaşlarının gönderihikaye ve Reels paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, özel efekt ve çerçeveler kullanabilir, direkt mesajlaşabilir, canlı yayınlar yapabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

WhatsApp’ta numara gizleme nasıl yapılır?
WhatsApp’ta numara gizleme nasıl yapılır?

Sohbet esnasında mesajlaşırken telefon numaranın gösterilmesini istemiyor musun? Peki ama WhatsApp’ta numara gizleme diye bir özellik var mı? Numara gizlemeyi sağladığı düşünülen yöntemler ne kadar başarılı? Tüm bunları detaylarıyla öğrenmek için rehberimizi okumaya devam et!…

Telegram’da filtreleme nasıl devre dışı bırakılır?
Telegram’da filtreleme nasıl devre dışı bırakılır?

Bazı kanalları ve içeriklerini göremiyor musun? Filtrelemeye takılmış olabilirsin. Varsayılan olarak Telegram’da hassas içerik koruması mevcut ve kimi hallerde bunu devre dışı bırakman gerekebilir. Bunu yapmak için üç farklı yöntem deneyebilirsin. Detaylar için okumaya başla!…

Telegram’da silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır?
Telegram’da silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır?

Arkadaşınla yaptığın sohbetini ve mesajlarını bir türlü bulamıyor musun? Sakın yanlışlıkla silmiş olmayasın! Telegram’da silinen mesajları geri getirme adına deneyebileceğin bazı yöntemler var. Mesajlarına yeniden kavuşmak ve ne yapabileceğini keşfetmek için okumaya devam et!…

TikTok’ta geçişler nasıl yapılır?
TikTok’ta geçişler nasıl yapılır?

Daha göz alıcı videolara sahip olmak ister misin? Videolarında transition yani geçiş efektlerini hiç denedin mi? Bilmiyorsan TikTok’ta geçişler nasıl yapılır adım adım anlatacağımız bu rehber tam senlik. Kendi geçişlerini de oluşturabilirsin. Keşfetmek için okumaya devam et! …

Telegram’dan nasıl para kazanılır?
Telegram’dan nasıl para kazanılır?

İnternetten gelir elde etmenin yollarını mı arıyorsun? Popüler mesajlaşma uygulaması sana bu konuda destek olabilir. Telegram’dan nasıl para kazanılır ve Telegram’dan para kazanmak için neler yapılabilir gibi akla gelebilecek sorulara yanıt bulmak istiyorsan okumaya devam et!…