Instagram bildirimleri açma belirli hesaplar için nasıl yapılır?

instagram-bildirimleri-acma

Sosyal ağında fazlaca kişi takip ediyor ve bu yüzden sevdiğin hesapların paylaşımlarını sıkça kaçırıyor musun? Belirli kişiler için Instagram bildirimleri açma seni bu dertten kurtarabilir. Böylece favori hesaplarının paylaşımlarına her daim bakabilirsin. Nasıl mı? Hemen oku!

 

Instagram bildirimleri açma

Sosyal ağda takip edilecek binlerce güzel hesap var. Bunların birçoğunu takip ediyor ama bazılarının yaptığı paylaşımları hiç kaçırmak istemiyorsan uygulama bu konuda sana yardımcı oluyor.

Sevdiğin bir kullanıcı yeni bir gönderi, hikaye, video, reels paylaştığında veya canlı yayına çıktığında anında haberin olabilir. Sevdiğin hesaplar için Instagram bildirimleri açma tam da bunu sağlıyor. Artık hiçbir şeyi kaçırmayacaksın.

Sevdiğin hesapların profillerine veya akışlarına bakarak da bunu yapabilirsin ancak bu yöntem bildirimler kadar hızlı ve pratik olmayacaktır.

🧑👩 Instagram profiline bakanlar nasıl görünür makalemizi okuyarak gizemli takipçilerini bulabilirsin.

 

Belirli Hesaplar için Instagram bildirimleri nasıl açılır?

Önemli olduğunu düşündüğün hesapların bildirimlerini kolayca açabilirsin. Hatta bu hesapların hangi tür paylaşımları için bildirim almak istediğine dair karar verebilirsin. Şimdi nasıl yapacağına bakalım. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygula:

1. Uygulamayı aç ve bildirim almak istediğin hesabın profiline git.

2. Üst kısımda kullanıcı adının yanında yer alan çan/zil simgesine tıkla.

instagram-bildirimleri-acma

3. Açılan menüden bildirim almak istediğin paylaşım türünü imleci sağa çekerek açık konuma getir. Burada şu seçenekler yer alır:

  • Gönderiler,
  • Hikayeler
  • Videolar
  • Reels

instagram-bildirimleri-acma

4. Canlı yayınlar için daha fazla seçenek görebilirsin. Canlı Yayın için de bildirim almak istiyorsan Canlı Yayına Geçtiğinde seçeneğine dokun. Bildirimlerin tamamını mı yoksa bazılarını mı almak istediğine karar ver.

instagram-bildirimleri-acma

 

Artık bu hesaptan bildirim almaktan vazgeçersen yine aynı şekilde 3. adıma kadar gelip açık olan imleçleri kapatman yeterli olacak.

Takip etmekten keyif aldığın hesapları favorilerine ekleyerek akışında daha fazla gösterilmesini sağlayabilirsin. Instagram bildirimleri açarak sevdiğin hesapları artık daha kolay takip edebilirsin. Instagram kalite kaybı olmadan fotoğraf yükleme ile ilgili yazımızı okuyarak daha net paylaşımlarda bulunabilirsin.

Android uygulama indirme sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaş!

  1. Instagram

    Instagram

    Instagram, diğer insanları takip edebileceğin gibi fotoğraf ve video paylaşabileceğin bir sosyal ağ. Arkadaşlarının gönderihikaye ve Reels paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, özel efekt ve çerçeveler kullanabilir, direkt mesajlaşabilir, canlı yayınlar yapabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

Telegram Premium nedir, nasıl kullanılır?
Telegram Premium nedir, nasıl kullanılır?

Halen kullanmaya devam ettiğin mesajlaşma uygulamasından daha fazla yararlanmak ister misin? Telegram Premium kullanıma açıldı. Uygulamadan daha fazlasını almanı sağlayacak bu paralı versiyon nedir, nasıl kullanılır merak ediyorsan detaylar AndroidListe’de, okumaya devam et! …

WhatsApp gizli mod ile nasıl kullanılır?
WhatsApp gizli mod ile nasıl kullanılır?

Mesajlaşırken daha gizli kalmak istiyorsan deneyebileceğin yöntemler var. WhatsApp gizli mod için açıp kapatabileceğin tek bir özellik sunmaz. Ancak yapacağın bir dizi ayar ile uygulamayı gizlilik içinde kullanabilirsin. Bu püf noktalarını ve hileleri keşfetmek için hemen oku…

Facebook gizli hesap görme Android’de nasıl yapılır?
Facebook gizli hesap görme Android’de nasıl yapılır?

Popüler sosyal ağda gizli bir hesap ile karşılaştın ancak bir türlü merakını yenemiyor musun? Facebook gizli hesap görme adına deneyebileceğin yöntemler mevcut. En iyisi insanların gizliliğine saygı duymak. Yine de nasıl yapabileceğini öğrenmek istiyorsan hemen okumaya başla!…

WhatsApp ifade bildirimleri nasıl kapatılır?
WhatsApp ifade bildirimleri nasıl kapatılır?

Mesajlarına emojiler ile karşılık veriyor musun? Ancak gelen mesajlara cevap vermeyi kolaylaştıran bu ifade tepkileri bazen can sıkıcı olabilir. WhatsApp ifade bildirimlerini kapatma, devre dışı bırakma, özelliğine de sahip. Nasıl yapacağını öğrenmek için hemen okumaya başla!…