İnsanların senden Instagram’da bahsetmelerini nasıl kapatabilirsin?

instagram-bahsetmeleri-kapatma

İnsanların hikaye, gönderi gibi paylaşımlarında senden bahsetmeleri kimi zaman canını sıkabilir ama çaresiz değilsin. Instagram bahsetmeleri kapatma seçeneği sunuyor. Bu sayede her canı isteyen gönderilerinde senden bahsedemez. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et!

Instagram bahsetmeleri kapatma

Instagram paylaştığın bir gönderide veya yorumda ilgili olan kişiden bahsetmene imkan tanır. Bunu yapmak için kişinin kullanıcı adının önüne @ işaretini koyman yeterli (@kullaniciadi > @androidliste gibi). Ancak bazen bu durum can sıkıcı olabilir.

Tanımadığın kişiler, reklam amaçlı olarak senden bahsedebilir veya ilgilenmediğin bir konuyla alakalı yorum yapılırken adın geçebilir. Örnekleri çoğaltmak mümkün. Bu ve benzeri durumlardan kurtulmak için Instagram bahsetmeleri kapatma seçeneği sunar.

🏷️Instagram’da etiketleme nasıl engelleniryazımızı okuyarak gereksiz etiketlenmelerden de kurtulabilirsin.

Instagram bahsetmeleri kapatma nasıl yapılır?

İnsanlar; hikayelerde, yorumlar, canlı videolar ve açıklamalarda senden bahsedebilir (hesabına bağlantı gönderebilir). Biri senden bahsettiğinde bildirim alırsın ve Hareketler bildirimlerinde detayları görebilirsin.

Bununla birlikte kimin senden bahsedebileceğine karar verebilir ve bilgin dışında hesabının anılmasının önüne geçebilirsin. Bahsetmeleri kapatmak için şu adımları izle:

1. Uygulamayı aç. Sağ alt köşedeki resmine dokunarak profil sayfana gir.

instagram-bahsetmeleri-kapatma

2. Sağ üst köşedeki üç çizgili menü simgesine dokun.

instagram-bahsetmeleri-kapatma

3. Ayarlara gir.

instagram-bahsetmeleri-kapatma

4. Gizlilik seçeneğine tıkla.

instagram-bahsetmeleri-kapatma

5. Açılan sayfadan Bahsetmeler seçeneğini bulup dokun. Karşına 3 seçenek çıkacak:

  • Herkes: Varsayılan olarak bu seçilidir ve her isteyen senden bahsedebilir.
  • Takip Ettiğin Kişiler: sadece takip ettiğin kişiler senden bahsedebilir.
  • Hiç Kimse: uygulamayı kullanan hiç kimse senden bahsedemez.

Instagram bahsetmeleri kapatmak için Hiç Kimse seçeneğine işaretlemen yeterli olacak. Yapacağın bu değişiklik sonrası insanlar bahsetmelere izin verip vermediğini de görecek.

instagram-bahsetmeleri-kapatma

Alternatif olarak özellik belirli kişilerin senden bahsetmesini istemiyorsan bu hesapları engelleyebilirsin. Engellediğin biri kullanıcı adını kullanarak senden bahsedemez. Bu sayede özellikle spam ve reklam amaçlı olarak kullanıcı adından söz edenlerden kolayca kurtulabilirsin.

👤 Instagram kişi engelleme nasıl yapılır yazımızı okuyarak birini tamamen nasıl engelleyebileceğini öğrenebilirsin.

Instagram bahsetmeleri açmak, kapatmak kadar kolay. Tek yapman gereken yukarıda bahsettiğimiz 5. adımdaki seçeneğini Herkes veya Takip Ettiğin Kişiler olarak ayarlamak. Ayrıca arkadaşlarınla link paylaşmak istiyorsan çıkartma ile Instagram hikayeye bağlantı ekleme blog yazımızı şimdi incele.

Uygulama, oyun ve öğretici kategorileriyle AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaş!

  1. Instagram

    Instagram

    Instagram, diğer insanları takip edebileceğin gibi fotoğraf ve video paylaşabileceğin bir sosyal ağ. Arkadaşlarının gönderihikaye ve Reels paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, özel efekt ve çerçeveler kullanabilir, direkt mesajlaşabilir, canlı yayınlar yapabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

Telegram Premium nedir, nasıl kullanılır?
Telegram Premium nedir, nasıl kullanılır?

Halen kullanmaya devam ettiğin mesajlaşma uygulamasından daha fazla yararlanmak ister misin? Telegram Premium kullanıma açıldı. Uygulamadan daha fazlasını almanı sağlayacak bu paralı versiyon nedir, nasıl kullanılır merak ediyorsan detaylar AndroidListe’de, okumaya devam et! …

WhatsApp gizli mod ile nasıl kullanılır?
WhatsApp gizli mod ile nasıl kullanılır?

Mesajlaşırken daha gizli kalmak istiyorsan deneyebileceğin yöntemler var. WhatsApp gizli mod için açıp kapatabileceğin tek bir özellik sunmaz. Ancak yapacağın bir dizi ayar ile uygulamayı gizlilik içinde kullanabilirsin. Bu püf noktalarını ve hileleri keşfetmek için hemen oku…

Facebook gizli hesap görme Android’de nasıl yapılır?
Facebook gizli hesap görme Android’de nasıl yapılır?

Popüler sosyal ağda gizli bir hesap ile karşılaştın ancak bir türlü merakını yenemiyor musun? Facebook gizli hesap görme adına deneyebileceğin yöntemler mevcut. En iyisi insanların gizliliğine saygı duymak. Yine de nasıl yapabileceğini öğrenmek istiyorsan hemen okumaya başla!…

WhatsApp ifade bildirimleri nasıl kapatılır?
WhatsApp ifade bildirimleri nasıl kapatılır?

Mesajlarına emojiler ile karşılık veriyor musun? Ancak gelen mesajlara cevap vermeyi kolaylaştıran bu ifade tepkileri bazen can sıkıcı olabilir. WhatsApp ifade bildirimlerini kapatma, devre dışı bırakma, özelliğine de sahip. Nasıl yapacağını öğrenmek için hemen okumaya başla!…