Telegram’da birinin beni engellediğini nasıl anlarım?

telegramda-birinin-beni-engelledigini-nasil-anlarim

Daha önce çok sık sohbet ettiğin birinden artık hiç mesaj almıyorsun. Engellenmiş olabilir misin? Peki, Telegram’da engellendiğini nasıl anlarsın? Bu soruna uygulama doğrudan cevap vermiyor ama kendin bazı yollar deneyebilirsin. Neler yapabileceğini keşfetmek için hemen oku!

Telegram’da engellendiğimi nasıl anlarım?

Popüler mesajlaşma uygulamalarının hiçbiri, engellendiğinde sana bildirimde bulunmaz. Sen birini engellediğinde de karşı tarafa bildirim yapmaz. Ancak birinin seni engelleyip engellemediğini anlamanın yolları vardır.

Daha önce “WhatsApp’ta engellendiğini nasıl anlarsın?” başlıklı bir yazı paylaşmıştık. Bu yazıyı okuyarak bilgi edinebilirsin.

Telegram’da birinin beni engellediğini nasıl anlarım diye soracak olursan bunu anlamana yardımcı olacak bazı noktalar var. Şimdi bunlara göz atalım.

telegramda-birinin-beni-engelledigini-nasil-anlarim

1. Mesajlar

Sohbet pencereden bir mesaj attığında mesajının altında bir tik işareti olur. Bu mesajının bulut sunucuya teslim edildiği anlamına gelir. Karşı taraf mesajı alıp okuduğunda bu tik sayısı ikiye çıkar.

Seni engellediğini düşündüğün kişiye mesaj attığında sadece bir tik oluyor ve mesajının alınıp okunduğuna dair iki tik işareti görmüyorsan büyük olasılıkla engellenmiş olabilirsin. Ancak kişinin uygulamayı silmiş olması veya çok uzun bir süredir çevrim dışı olması da olası.

2. Profil fotoğrafı

Rehberinde ekli ve sohbet ettiğin bir kişinin profil fotoğrafını uygulamada kolayca görebilirsin. Daha önce bir kişinin profiline girdiğinde fotoğrafını görebilirken artık göremiyorsan engellenmiş olabilirsin.

Bu durumda karşı tarafın seni rehberine eklememiş olması veya profil fotoğrafının görünürlük ayarlarını değiştirmiş olması ihtimali de vardır.

3. Son görülme zamanı

Normalde ayarlarda herhangi bir değişiklik yapılmadığı sürece Telegram çevrim içi olma durumunu veya son görülme zamanını gösterir. Sohbet ettiğin bir kişinin isminin altında çevrim içi veya en son online olduğu zaman yazar.

Bir engelleme durumu söz konusu olduğunda bu bilgi karşı tarafa iletilmez. Bir kişinin bu tür bilgilerini göremiyor veya kullanıcı adının altında “son görülme uzun zaman önce” gibi bir ifade yer alıyorsa engellenmiş olabilirsin.

4. Sesli ve görüntülü arama

Engellenip engellenmediğini anlamanın bir diğer yolu da sesli veya görüntülü arama yapmak. Normalde sesli veya görüntülü arama yaptığında karşı taraf cevap verene kadar beklenir.

Ancak herhangi bir engelleme söz konusu ise arama kesilir veya karşı tarafı beklemeden aramanın sonlandırıldığına dair ekranda özel bir uyarı gösterilir.

5. Hesap silindi uyarısı

Uygulama kullanıcıların hesaplarını kalıcı olarak silmesine izin verir. Böyle bir durumda kişilerinden biri hesabını kalıcı olarak silerse sohbetinde hesap silindi uyarısı görürsün.

Bir kişiyle uzun süredir sohbet etmiyorsan, yukarı değindiklerimizden bazıları söz konusu ise ve bu kişiyle olan sohbetinde hesap silindi uyarısı almıyorsan büyük olasılıkla seni engellemiştir.

Telegram’da birinin seni engellediğini anlamak için bu beş maddeyi gözden geçirebilirsin. Birden fazla durum geçerli ise engellenmiş olabilirsin. Ayrıca yeni Telegram spoiler biçimlendirmesi nasıl kullanılır yazımızı okuyarak bu özelliği hemen keşfet!

APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaş!

  1. Telegram

    Telegram

    Telegram kullanımı kolay, gizliliğini ve kullanıcı verilerini koruyan bir mesajlaşma uygulaması. Sesli ve görüntülü arama yapabilir, kanal kurabilir, 200.000 kişilik gruplar oluşturabilir, 2 GB’a kadar dosya paylaşabilir, çoklu fotoğraf gönderebilir ve canlı yayın yapabilirsin.

Telegram Premium nedir, nasıl kullanılır?
Telegram Premium nedir, nasıl kullanılır?

Halen kullanmaya devam ettiğin mesajlaşma uygulamasından daha fazla yararlanmak ister misin? Telegram Premium kullanıma açıldı. Uygulamadan daha fazlasını almanı sağlayacak bu paralı versiyon nedir, nasıl kullanılır merak ediyorsan detaylar AndroidListe’de, okumaya devam et! …

WhatsApp gizli mod ile nasıl kullanılır?
WhatsApp gizli mod ile nasıl kullanılır?

Mesajlaşırken daha gizli kalmak istiyorsan deneyebileceğin yöntemler var. WhatsApp gizli mod için açıp kapatabileceğin tek bir özellik sunmaz. Ancak yapacağın bir dizi ayar ile uygulamayı gizlilik içinde kullanabilirsin. Bu püf noktalarını ve hileleri keşfetmek için hemen oku…

Facebook gizli hesap görme Android’de nasıl yapılır?
Facebook gizli hesap görme Android’de nasıl yapılır?

Popüler sosyal ağda gizli bir hesap ile karşılaştın ancak bir türlü merakını yenemiyor musun? Facebook gizli hesap görme adına deneyebileceğin yöntemler mevcut. En iyisi insanların gizliliğine saygı duymak. Yine de nasıl yapabileceğini öğrenmek istiyorsan hemen okumaya başla!…

WhatsApp ifade bildirimleri nasıl kapatılır?
WhatsApp ifade bildirimleri nasıl kapatılır?

Mesajlarına emojiler ile karşılık veriyor musun? Ancak gelen mesajlara cevap vermeyi kolaylaştıran bu ifade tepkileri bazen can sıkıcı olabilir. WhatsApp ifade bildirimlerini kapatma, devre dışı bırakma, özelliğine de sahip. Nasıl yapacağını öğrenmek için hemen okumaya başla!…