Yeni Telegram Spoiler Biçimlendirmesi Nasıl Kullanılır?

telegram-spoiler

Mesaj gönderirken arkadaşlarını biraz meraklandırmak ister misin? Telegram spoiler tam da bu işe yarıyor. Mesajının bir kısmını veya tamamını gizleyebilirsin. Üstelik en sevdiğin dizi veya filmden artık daha rahat konuşabilirsin. Bu kullanışlı özelliği keşfetmek için hemen oku!

Telegram Spoiler Nedir?

Özellikle sinema, film ve diziler söz konusu olduğunda sıkça kullanılan bir ifade olan Spoiler, bozan şey anlamında İngilizce bir kelime. Filmi izlememiş birine, filmin içindeki gizemi, sürpriz sonu açıklayarak keyif zevkini bozmaya deniyor.

Yeni çıkan kitaplardan, film ve dizilerden bahsedilirken spoiler vermemeye çalışılır ki insanlar merak duygusunu yitirmesin. Aynı amaçla hareket eden Telegram uygulama içi mesaj çevirisi ile birlikte spoiler biçimini de duyurdu. Yani mesajın bir kısmını veya tamamını gizleyebilirsin.

Gizlenen kısım hareketli noktalar şeklinde görülür. İçeriğin tamamını merak eden kişi gizli kısma tıklayarak mesajı okuyabilir. İlk bakışta tüm içerik gösterilmediğinden spoiler da verilmemiş olur.

Telegram Spoiler Nasıl Kullanılır?

Hem merak uyandırabilecek hem de herkesin kolayca görmesini istemediğin bilgileri kapatarak mesajlaşırken spoiler vermemiş olursun. Bu özellik sayesinde arkadaşının keyif seyrini kaçırmadan yeni filmin konusundan bahsedebilirsin. Hatta sevgiline sürpriz dolu mesajlar yazabilirsin.

Şimdi bu özelliği nasıl kullanacağına bakalım. Bunun için aşağıdaki adımları izle:

1. Uygulamayı aç. Mesaj göndermek istediğin sohbetine gir.

2. Mesajını yaz. Metnin spoiler olarak gizlemek istediğin kısım üzerinde parmağını kaydırarak seç. Yazılı metnin tamamını da seçebilirsin. Seçim sonrası açılan menüden üç noktaya bas.

telegram-spoiler

3. Biçim menüsünden Spoiler seçeneğine dokun.

telegram-spoiler

4. Seçtiğin kısmın hareketli noktalar ile gizlendiğini göreceksin. Her zamanki gibi sağ taraftaki mavi kağıt uçak simgesine tıklayarak mesajını gönder.

telegram-spoiler

5. Sohbet ekranında mesajın artık gizlenmiş halde gösterilecek. Alıcı gizlenen kısmını okumak isterse spoiler (noktalarla gizlenmiş) kısmına dokunması yeterli.

 

Telegram spoiler kullanımı bu kadar kolay. Uygulamanın cihazının hafızasını çok kullandığını düşünüyorsan Telegram depolama kullanımı medyaları silmeden nasıl azaltılır yazımızı şimdi incele.

APK uygulama indirme sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaş!

  1. Telegram

    Telegram

    Telegram kullanımı kolay, gizliliğini ve kullanıcı verilerini koruyan bir mesajlaşma uygulaması. Sesli ve görüntülü arama yapabilir, kanal kurabilir, 200.000 kişilik gruplar oluşturabilir, 2 GB’a kadar dosya paylaşabilir, çoklu fotoğraf gönderebilir ve canlı yayın yapabilirsin.

Telegram Premium nedir, nasıl kullanılır?
Telegram Premium nedir, nasıl kullanılır?

Halen kullanmaya devam ettiğin mesajlaşma uygulamasından daha fazla yararlanmak ister misin? Telegram Premium kullanıma açıldı. Uygulamadan daha fazlasını almanı sağlayacak bu paralı versiyon nedir, nasıl kullanılır merak ediyorsan detaylar AndroidListe’de, okumaya devam et! …

WhatsApp gizli mod ile nasıl kullanılır?
WhatsApp gizli mod ile nasıl kullanılır?

Mesajlaşırken daha gizli kalmak istiyorsan deneyebileceğin yöntemler var. WhatsApp gizli mod için açıp kapatabileceğin tek bir özellik sunmaz. Ancak yapacağın bir dizi ayar ile uygulamayı gizlilik içinde kullanabilirsin. Bu püf noktalarını ve hileleri keşfetmek için hemen oku…

Facebook gizli hesap görme Android’de nasıl yapılır?
Facebook gizli hesap görme Android’de nasıl yapılır?

Popüler sosyal ağda gizli bir hesap ile karşılaştın ancak bir türlü merakını yenemiyor musun? Facebook gizli hesap görme adına deneyebileceğin yöntemler mevcut. En iyisi insanların gizliliğine saygı duymak. Yine de nasıl yapabileceğini öğrenmek istiyorsan hemen okumaya başla!…

WhatsApp ifade bildirimleri nasıl kapatılır?
WhatsApp ifade bildirimleri nasıl kapatılır?

Mesajlarına emojiler ile karşılık veriyor musun? Ancak gelen mesajlara cevap vermeyi kolaylaştıran bu ifade tepkileri bazen can sıkıcı olabilir. WhatsApp ifade bildirimlerini kapatma, devre dışı bırakma, özelliğine de sahip. Nasıl yapacağını öğrenmek için hemen okumaya başla!…