WhatsApp Ses Kaydı Nasıl Duraklatılır ve Devam Ettirilir?

whatsapp-ses-kaydi

Kimi zaman sesli mesaj paylaşmak senin de kolayına geliyor mu? Kaydı ara ara durdurup tekrar başlatsam çok iyi olurdu diyorsan WhatsApp ses kaydı duraklatma ve devam ettirme özelliğine kavuştu. Bu pratik özelliği nasıl kullanacağını adım adım öğrenmek için hemen okumaya başla!

WhatsApp Ses Kaydı Duraklatma ve Devam Ettirme Özelliği

Daha önce yayımlanan güncellemeler WhatsApp sesli mesajları hızlandırmanı sağlıyordu. Ezeli rekabette boş durmayan popüler mesajlaşma uygulaması yeni özellikler duyurmaya devam ediyor.

Uygulama sesli mesaj paylaşmayı sevenler için harika bir yenilik yaptı ve ses kaydı yaparken duraklatma ve devam ettirme özelliğini kullanıma açtı. Bu sayede ses kaydı sırasında ara verebilir ve kayda tekrar devam edebilirsin.

Özellikle gürültülü ortamlarda cihazında kayıt yapmaya çalışırken çok işine yarayacak. Kaydı duraklatabilir ve gürültü kaynağından uzaklaşınca devam ettirebilirsin. Ayrıca ses kaydını göndermeden önce kontrol amaçlı tekrar dinleyebilirsin.

WhatsApp Ses Kaydı Duraklatma ve Devam Ettirme Nasıl Yapılır?

Aslında sesli mesaj göndermekten bir farkı yok ancak yeni özellik eklendiği için menüde bir iki değişiklik yapılmış. Şimdi bu yeni özelliği nasıl kullanacağına bakalım. Aşağıdaki adımları uygula:

1. Uygulamayı aç ve sesli mesaj göndermek istediğin sohbetine gir.

2. Sağ köşedeki mikrofon simgesine basılı tutup kilit simgesi çıkana kadar bekle ve kilide doğru yukarı kaydır.

whatsapp-ses-kaydı

3. Kayıt işlemi başlayacak. Kaydı durdurmak istersen altta ortada yer alan ⏸️ duraklatma simgesine dokun.

whatsapp-ses-kaydi

4. Kaydı devam ettirmek için altta ortada yer alan 🎙 mikrofon düğmesine tıkla.

whatsapp-ses-kaydi

  • Bu düğmeleri kullanarak birden fazla duraklatma ve devam ettirme yapabilirsin.
  • Yaptığın kaydı dinlemek için sol taraftaki ▶️ oynat tuşunu kullanabilir ve göndermeden önce mesajını dinleyebilirsin.
  • Sol alt köşedeki 🗑️ çöp sepeti simgesine dokunarak kaydı tamamen silebilirsin.
  • Sesli mesajın hazırsa Gönder simgesine basarak ses kaydını kolayca gönderebilirsin.
  • Gönderdiğin sesli mesajı alıcı oynatırsa gri renkli mikrofon simgesi maviye döner.

Gördüğün üzere bu yeni WhatsApp ses kaydı özelliğini kullanmak çok kolay. Yine çok işine yarayacak bir püf noktası için WhatsApp gruplarında numara gizleme nasıl yapılır yazımızı şimdi incele.

APK ve oyun indirme sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaş!

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger ile hiçbir ekstra ücret ödemeden özgürce mesajlaşabilir, sesli ve görüntülü arama yapabilirsin. Arkadaşlarınla grup kurabilir; durum, sesli mesaj, video, resim, belge ve konum paylaşabilirsin. Sohbetlerinde yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

Telegram Premium nedir, nasıl kullanılır?
Telegram Premium nedir, nasıl kullanılır?

Halen kullanmaya devam ettiğin mesajlaşma uygulamasından daha fazla yararlanmak ister misin? Telegram Premium kullanıma açıldı. Uygulamadan daha fazlasını almanı sağlayacak bu paralı versiyon nedir, nasıl kullanılır merak ediyorsan detaylar AndroidListe’de, okumaya devam et! …

WhatsApp gizli mod ile nasıl kullanılır?
WhatsApp gizli mod ile nasıl kullanılır?

Mesajlaşırken daha gizli kalmak istiyorsan deneyebileceğin yöntemler var. WhatsApp gizli mod için açıp kapatabileceğin tek bir özellik sunmaz. Ancak yapacağın bir dizi ayar ile uygulamayı gizlilik içinde kullanabilirsin. Bu püf noktalarını ve hileleri keşfetmek için hemen oku…

Facebook gizli hesap görme Android’de nasıl yapılır?
Facebook gizli hesap görme Android’de nasıl yapılır?

Popüler sosyal ağda gizli bir hesap ile karşılaştın ancak bir türlü merakını yenemiyor musun? Facebook gizli hesap görme adına deneyebileceğin yöntemler mevcut. En iyisi insanların gizliliğine saygı duymak. Yine de nasıl yapabileceğini öğrenmek istiyorsan hemen okumaya başla!…

WhatsApp ifade bildirimleri nasıl kapatılır?
WhatsApp ifade bildirimleri nasıl kapatılır?

Mesajlarına emojiler ile karşılık veriyor musun? Ancak gelen mesajlara cevap vermeyi kolaylaştıran bu ifade tepkileri bazen can sıkıcı olabilir. WhatsApp ifade bildirimlerini kapatma, devre dışı bırakma, özelliğine de sahip. Nasıl yapacağını öğrenmek için hemen okumaya başla!…