Bilmen Gereken En İyi Pixel Art Uygulamaları

pixel-art-uygulamaları

Resim yapmaktan keyif alıyorsan hareket halindeyken harika dijital sanat eserleri oluşturabilirsin. En iyi pixel art uygulamaları ile mobil cihazlarında şaheserlerini yaratabilirsin. Retro esintili eserlerini arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Keşfetmek için hemen okumaya başla!

Pixel Art Uygulamaları

1980’lerde güçlü olmayan donanımlar nedeniyle tüm dijital tasarımlar ve oyunlar pikselli yapıya sahipti. Yazılımcılar konseptlerini renkli pikseller kullanarak geliştiriyordu. Bu pikselli çizimler bir sanat türü değil, bir zorunluluktu.

Zamanla donanımlar güçlendi ve milyonlarca rengin üstesinden gelir hale geldi. Ancak eskiye atıfta bulunan bir sanat türü ortaya çıktı: pixel art.

Sen de resim yapmayı seviyorsan eski oyunlara benzeyen şahane eserler yapabilirsin. Tek ihtiyacın mobil cihazına bir pixel art uygulaması yüklemek.

En İyi Pixel Art Uygulamaları Listesi

Piksel sanatına adım atmak için ihtiyacın olabilecek en iyi Android uygulamaları listeledik. Uygulamalara kısaca bakalım:

 • Pixel Studio, hızlı ve pratik bir editör.
 • 8bit Painter, piksel sanatıyla tanışman için birçok seçenek sunuyor.
 • Pixel Station ile animasyon dahi hazırlayabilirsin.
 • Pixilart ile yalnızca çizim yapmayacak, büyük bir topluluğa da ulaşabileceksin.
 • dotpict, parmağınla harika resimler yaparken eğlenmeni sağlıyor.

En iyi pixel art uygulamaları listemizin detaylarını aşağıda bulabilirsin. Maziden bahsetmişken eskisi gibi albüm oluşturmak istersen telefondan fotoğraf çıkartmak için en iyi fotoğraf baskı uygulamaları listemizi şimdi incele.

APK ve uygulama indirme sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaş!

 1. Pixel Studio - Pixel art editor, GIF animation

  Pixel Studio – Pixel art editor, GIF animation

  Pixel Studio, piksel sanatıyla uğraşanlar için harika bir uygulama. Mobil cihazlarda tasarım yapmayı kolaylaştıran birçok düzenleme aracı sunuyor. Katmanlı çalışma, kendi paletini oluşturma, hazır paletleri kullanma gibi birçok seçeneğe sahip. GIF ve animasyon oluşturabilir, müzik ekleyebilirsin.

 2. Pixel Art Maker - 8bit Painter

  Pixel Art Maker – 8bit Painter

  8bit Painter, pikselli tasarımlar yapmayı kolaylaştırıyor. Sevdiğin fotoğrafları pikselli çizimlere dönüştürebilirsin. Farklı tuval seçeneklerini kullanarak ikonlar hatta oyunların için kaplamalar oluşturabilirsin. Eserlerini paylaşabilir veya bulutta saklayabilirsin.

 3. Pixel Station

  Pixel Station

  Pixel Station, özellikle amatörler için birçok düzenleme aracı sunan, kullanımı kolay bir pixel art editörü. Onion skin özelliğiyle 2D hareketli görseller oluşturabilir, GIF veya animasyon olarak kaydedebilirsin. Yakınlaştırma özelliğinden yararlanabilir ve renk seçiciyi kullanabilirsin.

 4. Pixilart - Create pixel art on the go & socialize

  Pixilart – Create pixel art on the go & socialize

  Pixilart ile hareket halindeyken muhteşem pixel art eserleri oluşturabilirsin. Büyük bir topluluğa katılarak yeni ilhamlar alabilirsin. Sıfırdan başlayabilir veya diğerleri tarafından oluşturulan hazır tuvallere devam edebilirsin. Resimlerini buluta ekleyerek farklı cihazlardan kolayca erişebilirsin.

 5. dotpict - Easy to Pixel Arts

  dotpict – Easy to Pixel Arts

  dotpict, piksel sanatını eğlenceli hale getiriyor. Çizimi kolaylaştıran araçların yanı sıra resimlerini otomatik kaydediyor. Izgaralı görünümün yanı sıra renk paletlerini kaydetmeni hatta diğerleriyle paylaşmana imkan tanıyor. Time-lapse özelliğiyle çizim sürecini GIF olarak kaydedebilirsin.

Instagram’da birini nasıl bulurum?
Instagram’da birini nasıl bulurum?

Yeni tanıştığın birinin, bir arkadaşının veya yakınının Instagram hesabı var mı diye merak ediyorsan bulmak imkansız değil. Instagam’da birini bulmak için deneyebileceğin bazı yöntemler söz konusu. Neler yapabileceğini bu rehberimizde açıkladık, detaylar için okumaya devam et…

TikTok filtre kaldırma nasıl yapılır?
TikTok filtre kaldırma nasıl yapılır?

Takipçilerinle paylaşmak için özenerek bir video hazırladın ama kullandığın filtreler biraz abartılı mı geldi? Üzülme, TikTok filtre kaldırma sandığın kadar zor değil. Birkaç adımda daha gerçekçi bir görünüm elde edebilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et! G…

Instagram şifresi nasıl değiştirilir?
Instagram şifresi nasıl değiştirilir?

Hesabının şifresini uzun bir süredir değiştirmedin mi? Esasen güvenliğin için ihmal etmemen gereken konuların başında geliyor. Android’de Instagram şifresi nasıl değiştirilir merak ediyorsan işte sana pratik bir rehber. Parola yenileme adımlarını öğrenmek için okumaya başla. …

TikTok canlı yayın nasıl yapılır?
TikTok canlı yayın nasıl yapılır?

Takipçilerinle sohbet etmek, yeni insanlara ulaşmak ve yeteneklerini herkese göstermek mi istiyorsun? TikTok canlı yayın ile çok daha fazlasını yapabilirsin. TikTok canlı yayın nasıl açılır, şartları nelerdir ve çok daha fazlası bu rehberimizde. Detaylar için okumaya devam et…

Instagram Carousel (kaydırmalı post) nasıl yapılır?
Instagram Carousel (kaydırmalı post) nasıl yapılır?

Çok keyifli bir gezi veya enfes bir yemek mi yaptın? Yeni aldığın kıyafetin farklı kombinlerini göstermek mi istiyorsun? Instagram Carousel ile en önemli anları tek bir gönderide paylaşabilir ve takipçilerine alternatif fikirler sunabilirsin. Detaylar için hemen okumaya başla…