Instagram Hikayeye Bağlantı Ekleme Çıkartma ile Nasıl Yapılır?

instagram-hikayeye-bağlantı-ekleme

Sen de Instagram hikayede link paylaşmak mı istiyorsun? Artık bu çok kolay. Instagram hikayeye bağlantı ekleme, bir çıkartma sayesinde mümkün hale geliyor. Yukarı kaydırı tarihin tozlu raflarına iten bu özelliği yakından tanımak ve nasıl kullanacağını öğrenmek için hemen oku!

Instagram Bağlantı Çıkartması

Instagram link paylaşma konusunda uzunca bir süre ketum davrandı. En az 10.000 takipçisi olan hesaplara hikayelerine bağlantı eklemelerine izin veriyordu. Meşhur yukarı kaydır özelliğini hatırlarsın.

Gönderiler için henüz olmasa da hikayelerde bir dizi değişikliğe gitti. Takipçi sayısı şartını kaldıran platform, bağlantı çıkartmasını duyurdu ve tüm kullanıcılara açtı.

Hikayelere eklenen bu çıkartma sayesinde link paylaşmak artık çok daha kolay. Web sitene, kendi bloğuna, YouTube kanalına veya sponsoruna ait bir linki hikayelerinde paylaşabilirsin.

Instagram Hikayeye Bağlantı Nasıl Eklenir?

Şimdi bu bağlantı çıkartmasını kullanarak nasıl link paylaşacağına değinelim. Hikayene bağlantı eklemek için şu adımları izle:

1. Uygulamayı aç ve her zaman hikaye paylaştığın gibi ana ekranın üst kısmındaki +  simgesine basıp Hikaye seçeneğine gir.

instagram-hikayeye-bağlantı-ekleme

2. Galerinden hikayen için hazırlamış olduğun fotoğrafı veya videoyu seç.

instagram-hikayeye-bağlantı-ekleme

3. Üst menüde yer alan gülen adam yüzlü çıkartma simgesine dokun.

instagram-hikayeye-bağlantı-ekleme

4. Buradan Bağlantı çıkartmasını bul ve tıkla.

instagram-hikayeye-bağlantı-ekleme

5. İnternet Adresi (URL) yazan kısma paylaşmak istediğin bağlantı adresini yaz veya yapıştır. Bitti’ye dokunarak işlemi tamamla.

instagram-hikayeye-bağlantı-ekleme

6. Bağlantı çıkartman oluşturulacak ve hikayene eklenecek. Çıkartmayı hikaye üzerinde istediğin yere sürükleyip bırakabilir, boyutunu ayarlayabilir veya üstüne tıklayarak yazı tipini değiştirebilirsin.

instagram-hikayeye-bağlantı-ekleme

7. Tüm düzenlemeleri yaptıktan sonra sağ alt köşedeki Gönder > simgesine tıkla ve Paylaş seçeneğine dokun.

instagram-hikayeye-bağlantı-ekleme

Artık hikayende bir de link yer alacak. Takipçilerin bu bağlantı çıkartmasına tıklayarak yönlendirmek istediğin web adresine kolayca ulaşabilir. Hikayeni yukarı kaydırmalarına da gerek yok.

Unutma ki bir hikayede birden fazla link paylaşamazsın. Birden fazla link paylaşmak istersen her biri için ayrı ayrı hikaye oluşturmalısın. Ancak Instagram hikayeye birden fazla fotoğraf eklemek mümkün, blog yazımızı şimdi incele.

Instagram hikayeye bağlantı ekleme gibi birçok öğreticiyi AndroidListe‘de bulabilirsin. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaş!

  1. Instagram

    Instagram

    Instagram, diğer insanları takip edebileceğin gibi fotoğraf ve video paylaşabileceğin bir sosyal ağ. Arkadaşlarının gönderihikaye ve Reels paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, özel efekt ve çerçeveler kullanabilir, direkt mesajlaşabilir, canlı yayınlar yapabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

Android’de SIM kartsız WhatsApp nasıl kullanılır?
Android’de SIM kartsız WhatsApp nasıl kullanılır?

Yeni bir telefon aldın ve eski telefonunu da kullanmak istiyorsun ama ikinci bir SIM kartın yok. SIM kart olmadan WhatsApp kullanmak mümkün mü diye merak ediyorsan ilgini çekecek bir öğretici hazırladık. Neler yapabileceğini ve atman gereken adımları öğrenmek için hemen oku! …

Telegram bot ekleme Android’de nasıl yapılır?
Telegram bot ekleme Android’de nasıl yapılır?

Botlar, popüler anlık mesajlaşma uygulamasını rakiplerinden öne çıkaran önemli özelliklerinden biri. Üstelik kullanmak da kolay. Telegram bot ekleme tüm ayrıntılarıyla bu yazımızda. Birçok işleve otomatik erişebileceğin bu mini yazılımları sohbetlerine eklemek için hemen oku!…