Instagram Hikayeye Bağlantı Ekleme Çıkartma ile Nasıl Yapılır?

instagram-hikayeye-bağlantı-ekleme

Sen de Instagram hikayede link paylaşmak mı istiyorsun? Artık bu çok kolay. Instagram hikayeye bağlantı ekleme, bir çıkartma sayesinde mümkün hale geliyor. Yukarı kaydırı tarihin tozlu raflarına iten bu özelliği yakından tanımak ve nasıl kullanacağını öğrenmek için hemen oku!

Instagram Bağlantı Çıkartması

Instagram link paylaşma konusunda uzunca bir süre ketum davrandı. En az 10.000 takipçisi olan hesaplara hikayelerine bağlantı eklemelerine izin veriyordu. Meşhur yukarı kaydır özelliğini hatırlarsın.

Gönderiler için henüz olmasa da hikayelerde bir dizi değişikliğe gitti. Takipçi sayısı şartını kaldıran platform, bağlantı çıkartmasını duyurdu ve tüm kullanıcılara açtı.

Hikayelere eklenen bu çıkartma sayesinde link paylaşmak artık çok daha kolay. Web sitene, kendi bloğuna, YouTube kanalına veya sponsoruna ait bir linki hikayelerinde paylaşabilirsin.

Instagram Hikayeye Bağlantı Nasıl Eklenir?

Şimdi bu bağlantı çıkartmasını kullanarak nasıl link paylaşacağına değinelim. Hikayene bağlantı eklemek için şu adımları izle:

1. Uygulamayı aç ve her zaman hikaye paylaştığın gibi ana ekranın üst kısmındaki +  simgesine basıp Hikaye seçeneğine gir.

instagram-hikayeye-bağlantı-ekleme

2. Galerinden hikayen için hazırlamış olduğun fotoğrafı veya videoyu seç.

instagram-hikayeye-bağlantı-ekleme

3. Üst menüde yer alan gülen adam yüzlü çıkartma simgesine dokun.

instagram-hikayeye-bağlantı-ekleme

4. Buradan Bağlantı çıkartmasını bul ve tıkla.

instagram-hikayeye-bağlantı-ekleme

5. İnternet Adresi (URL) yazan kısma paylaşmak istediğin bağlantı adresini yaz veya yapıştır. Bitti’ye dokunarak işlemi tamamla.

instagram-hikayeye-bağlantı-ekleme

6. Bağlantı çıkartman oluşturulacak ve hikayene eklenecek. Çıkartmayı hikaye üzerinde istediğin yere sürükleyip bırakabilir, boyutunu ayarlayabilir veya üstüne tıklayarak yazı tipini değiştirebilirsin.

instagram-hikayeye-bağlantı-ekleme

7. Tüm düzenlemeleri yaptıktan sonra sağ alt köşedeki Gönder > simgesine tıkla ve Paylaş seçeneğine dokun.

instagram-hikayeye-bağlantı-ekleme

Artık hikayende bir de link yer alacak. Takipçilerin bu bağlantı çıkartmasına tıklayarak yönlendirmek istediğin web adresine kolayca ulaşabilir. Hikayeni yukarı kaydırmalarına da gerek yok.

Unutma ki bir hikayede birden fazla link paylaşamazsın. Birden fazla link paylaşmak istersen her biri için ayrı ayrı hikaye oluşturmalısın. Ancak Instagram hikayeye birden fazla fotoğraf eklemek mümkün, blog yazımızı şimdi incele.

Instagram hikayeye bağlantı ekleme gibi birçok öğreticiyi AndroidListe‘de bulabilirsin. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaş!

  1. Instagram

    Instagram

    Instagram, diğer insanları takip edebileceğin gibi fotoğraf ve video paylaşabileceğin bir sosyal ağ. Arkadaşlarının gönderihikaye ve Reels paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, özel efekt ve çerçeveler kullanabilir, direkt mesajlaşabilir, canlı yayınlar yapabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

WhatsApp’ta numara gizleme nasıl yapılır?
WhatsApp’ta numara gizleme nasıl yapılır?

Sohbet esnasında mesajlaşırken telefon numaranın gösterilmesini istemiyor musun? Peki ama WhatsApp’ta numara gizleme diye bir özellik var mı? Numara gizlemeyi sağladığı düşünülen yöntemler ne kadar başarılı? Tüm bunları detaylarıyla öğrenmek için rehberimizi okumaya devam et!…

Telegram’da filtreleme nasıl devre dışı bırakılır?
Telegram’da filtreleme nasıl devre dışı bırakılır?

Bazı kanalları ve içeriklerini göremiyor musun? Filtrelemeye takılmış olabilirsin. Varsayılan olarak Telegram’da hassas içerik koruması mevcut ve kimi hallerde bunu devre dışı bırakman gerekebilir. Bunu yapmak için üç farklı yöntem deneyebilirsin. Detaylar için okumaya başla!…

Telegram’da silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır?
Telegram’da silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır?

Arkadaşınla yaptığın sohbetini ve mesajlarını bir türlü bulamıyor musun? Sakın yanlışlıkla silmiş olmayasın! Telegram’da silinen mesajları geri getirme adına deneyebileceğin bazı yöntemler var. Mesajlarına yeniden kavuşmak ve ne yapabileceğini keşfetmek için okumaya devam et!…

TikTok’ta geçişler nasıl yapılır?
TikTok’ta geçişler nasıl yapılır?

Daha göz alıcı videolara sahip olmak ister misin? Videolarında transition yani geçiş efektlerini hiç denedin mi? Bilmiyorsan TikTok’ta geçişler nasıl yapılır adım adım anlatacağımız bu rehber tam senlik. Kendi geçişlerini de oluşturabilirsin. Keşfetmek için okumaya devam et! …

Telegram’dan nasıl para kazanılır?
Telegram’dan nasıl para kazanılır?

İnternetten gelir elde etmenin yollarını mı arıyorsun? Popüler mesajlaşma uygulaması sana bu konuda destek olabilir. Telegram’dan nasıl para kazanılır ve Telegram’dan para kazanmak için neler yapılabilir gibi akla gelebilecek sorulara yanıt bulmak istiyorsan okumaya devam et!…