TikTok Hesap ve Video Şikayet Etme Nasıl Yapılır?

Video izlerken uygunsuz içeriklerle mi karşılaştın? Rahatsız edici paylaşım yapan bir hesap mı var? TikTok hesap şikayet etme imkanı tanıyor. Sadece hesapları değil, videoları da şikayet edebilirsin. Uygulama üzerinden nasıl yapacağını adım adım öğrenmek için okumaya devam et!

Popüler video paylaşıma ağı TikTok, kullanıcıların güvenliği için bir dizi topluluk ilkeleri belirmemiştir. Bu ilkeler, hesapların ve videoların birtakım kurallara uymasını zorunlu kılar. Bir hesap sahibi şu tür video içeriklerini paylaşamaz:

 • çocuklara karşı işlenen suçlar, cinsel istismar,
 • intihar, kendine zarar verme, tehlikeli meydan okuma,
 • nefret söylemi, ayrımcılık, aşağılama,
 • taciz, zorbalık, cinsellik,
 • yasa dışı faaliyetler, telif hakkı ihlalleri.

Her ne kadar bu tarz yasaklı içeriklerin tespiti için algoritmalar geliştirilmiş olsa da gözden kaçanlar olabilir. Böyle bir durumda Tiktok’ta bir hesabı veya videoyu kolayca şikayet edebilirsin.

TikTok Hesap Şikayet Etme Nasıl Yapılır?

Bir hesap seni rahatsız ediyor veya ısrarla topluluk kurallarını ihlal eden içerikler paylaşıyor olabilir. Çalıntı veya sahte hesaplar da dahil olmak üzere bu tür kullanıcıları platforma bildirebilirsin. İnceleme sonrası platform gerekeni yapacaktır. Şimdi TikTok’ta bir hesabı nasıl şikayet edeceğine bakalım.

1. Uygulamayı aç. Öncelikle şikayet etmek istediğin hesabı bul.

 • Bir hesabı bulmak için ana ekranın sağ üst köşesindeki büyüteç simgesine dokun ve arama kısmına kullanıcı adını yaz.

tiktok-hesap-şikayet-etme

 • Bir hesabın profiline gitmek için videonun alt kısmında @ simgesiyle başlayan kullanıcı adına da dokunabilirsin.

tiktok-hesap-şikayet-etme

2. Hesabın Profil sayfasına gir. Sağ üst köşede yer alan üç noktaya dokun.

tiktok-hesap-şikayet-etme

3. Açılan menüden Rapor Et seçeneğine bas.

tiktok-hesap-şikayet-etme

4. Bir neden bildirmen istenecek. Hesabı Bildirin seçeneğine tıkla.

tiktok-hesap-şikayet-etme

5. Farklı nedenler listelenecek. Her bir nedenin kendi içinde alt başlıkları olabilir. Bunlardan seçim yaparak ilerle ve Gönder diyerek şikayetini tamamla.

tiktok-hesap-şikayet-etme

TikTok Video Şikayet Etme Nasıl Yapılır?

İzlediğin bir videonun topluluk kurallarını ihlal ettiğini düşünüyorsan şikayette bulunabilirsin. Bir videoyu şikayet etmek için:

1. Videoyu izlediğin ana ekranın sağ tarafında yer alan Paylaş düğmesine dokun.

tiktok-video-şikayet-etme

2. Açılan menünün sol alt kısmında yer alan Rapor Et düğmesine bas.

tiktok-video-şikayet-etme

3. Şikayet etmene neden olabilecek başlıklar listelenecek. Şikayet konusu ihlali seç. Her başlıkta alt maddeler olabilir, buna göre seçimlerini yaparak ilerle ve son olarak Gönder diyerek işlemi tamamla.

tiktok-video-şikayet-etme

TikTok hesap şikayet etme ile birlikte videoları da nasıl bildireceğine değindik. Ayrıca TikTok gizlilik hakkında bilmen gereken her şeyi anlattığımız yazımızı da mutlaka incele.

Android hakkında birçok bilgi bulabileceğin AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaş!

 1. TikTok

  TikTok

  TikTok ile milyonlarca şarkı ve ses efektinin olduğu zengin bir kütüphaneye erişerek ilginç videolar düzenleyebilir ve izleyebilirsin. Videolarına inanılmaz filtreler uygulayabilir, eğlenceli çıkartmalar ve etiketler ekleyebilirsin. Videolarını diğer sosyal ağlarda paylaşabilirsin.

Android’de SIM kartsız WhatsApp nasıl kullanılır?
Android’de SIM kartsız WhatsApp nasıl kullanılır?

Yeni bir telefon aldın ve eski telefonunu da kullanmak istiyorsun ama ikinci bir SIM kartın yok. SIM kart olmadan WhatsApp kullanmak mümkün mü diye merak ediyorsan ilgini çekecek bir öğretici hazırladık. Neler yapabileceğini ve atman gereken adımları öğrenmek için hemen oku! …

Telegram bot ekleme Android’de nasıl yapılır?
Telegram bot ekleme Android’de nasıl yapılır?

Botlar, popüler anlık mesajlaşma uygulamasını rakiplerinden öne çıkaran önemli özelliklerinden biri. Üstelik kullanmak da kolay. Telegram bot ekleme tüm ayrıntılarıyla bu yazımızda. Birçok işleve otomatik erişebileceğin bu mini yazılımları sohbetlerine eklemek için hemen oku!…