TikTok Hesap ve Video Şikayet Etme Nasıl Yapılır?

Video izlerken uygunsuz içeriklerle mi karşılaştın? Rahatsız edici paylaşım yapan bir hesap mı var? TikTok hesap şikayet etme imkanı tanıyor. Sadece hesapları değil, videoları da şikayet edebilirsin. Uygulama üzerinden nasıl yapacağını adım adım öğrenmek için okumaya devam et!

Popüler video paylaşıma ağı TikTok, kullanıcıların güvenliği için bir dizi topluluk ilkeleri belirmemiştir. Bu ilkeler, hesapların ve videoların birtakım kurallara uymasını zorunlu kılar. Bir hesap sahibi şu tür video içeriklerini paylaşamaz:

 • çocuklara karşı işlenen suçlar, cinsel istismar,
 • intihar, kendine zarar verme, tehlikeli meydan okuma,
 • nefret söylemi, ayrımcılık, aşağılama,
 • taciz, zorbalık, cinsellik,
 • yasa dışı faaliyetler, telif hakkı ihlalleri.

Her ne kadar bu tarz yasaklı içeriklerin tespiti için algoritmalar geliştirilmiş olsa da gözden kaçanlar olabilir. Böyle bir durumda Tiktok’ta bir hesabı veya videoyu kolayca şikayet edebilirsin.

TikTok Hesap Şikayet Etme Nasıl Yapılır?

Bir hesap seni rahatsız ediyor veya ısrarla topluluk kurallarını ihlal eden içerikler paylaşıyor olabilir. Çalıntı veya sahte hesaplar da dahil olmak üzere bu tür kullanıcıları platforma bildirebilirsin. İnceleme sonrası platform gerekeni yapacaktır. Şimdi TikTok’ta bir hesabı nasıl şikayet edeceğine bakalım.

1. Uygulamayı aç. Öncelikle şikayet etmek istediğin hesabı bul.

 • Bir hesabı bulmak için ana ekranın sağ üst köşesindeki büyüteç simgesine dokun ve arama kısmına kullanıcı adını yaz.

tiktok-hesap-şikayet-etme

 • Bir hesabın profiline gitmek için videonun alt kısmında @ simgesiyle başlayan kullanıcı adına da dokunabilirsin.

tiktok-hesap-şikayet-etme

2. Hesabın Profil sayfasına gir. Sağ üst köşede yer alan üç noktaya dokun.

tiktok-hesap-şikayet-etme

3. Açılan menüden Rapor Et seçeneğine bas.

tiktok-hesap-şikayet-etme

4. Bir neden bildirmen istenecek. Hesabı Bildirin seçeneğine tıkla.

tiktok-hesap-şikayet-etme

5. Farklı nedenler listelenecek. Her bir nedenin kendi içinde alt başlıkları olabilir. Bunlardan seçim yaparak ilerle ve Gönder diyerek şikayetini tamamla.

tiktok-hesap-şikayet-etme

TikTok Video Şikayet Etme Nasıl Yapılır?

İzlediğin bir videonun topluluk kurallarını ihlal ettiğini düşünüyorsan şikayette bulunabilirsin. Bir videoyu şikayet etmek için:

1. Videoyu izlediğin ana ekranın sağ tarafında yer alan Paylaş düğmesine dokun.

tiktok-video-şikayet-etme

2. Açılan menünün sol alt kısmında yer alan Rapor Et düğmesine bas.

tiktok-video-şikayet-etme

3. Şikayet etmene neden olabilecek başlıklar listelenecek. Şikayet konusu ihlali seç. Her başlıkta alt maddeler olabilir, buna göre seçimlerini yaparak ilerle ve son olarak Gönder diyerek işlemi tamamla.

tiktok-video-şikayet-etme

TikTok hesap şikayet etme ile birlikte videoları da nasıl bildireceğine değindik. Ayrıca TikTok gizlilik hakkında bilmen gereken her şeyi anlattığımız yazımızı da mutlaka incele.

Android hakkında birçok bilgi bulabileceğin AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaş!

 1. TikTok

  TikTok

  TikTok ile milyonlarca şarkı ve ses efektinin olduğu zengin bir kütüphaneye erişerek ilginç videolar düzenleyebilir ve izleyebilirsin. Videolarına inanılmaz filtreler uygulayabilir, eğlenceli çıkartmalar ve etiketler ekleyebilirsin. Videolarını diğer sosyal ağlarda paylaşabilirsin.

Telegram’da filtreleme nasıl devre dışı bırakılır?
Telegram’da filtreleme nasıl devre dışı bırakılır?

Bazı kanalları ve içeriklerini göremiyor musun? Filtrelemeye takılmış olabilirsin. Varsayılan olarak Telegram’da hassas içerik koruması mevcut ve kimi hallerde bunu devre dışı bırakman gerekebilir. Bunu yapmak için üç farklı yöntem deneyebilirsin. Detaylar için okumaya başla!…

Telegram’da silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır?
Telegram’da silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır?

Arkadaşınla yaptığın sohbetini ve mesajlarını bir türlü bulamıyor musun? Sakın yanlışlıkla silmiş olmayasın! Telegram’da silinen mesajları geri getirme adına deneyebileceğin bazı yöntemler var. Mesajlarına yeniden kavuşmak ve ne yapabileceğini keşfetmek için okumaya devam et!…

TikTok’ta geçişler nasıl yapılır?
TikTok’ta geçişler nasıl yapılır?

Daha göz alıcı videolara sahip olmak ister misin? Videolarında transition yani geçiş efektlerini hiç denedin mi? Bilmiyorsan TikTok’ta geçişler nasıl yapılır adım adım anlatacağımız bu rehber tam senlik. Kendi geçişlerini de oluşturabilirsin. Keşfetmek için okumaya devam et! …

TikTok kaydedilen videolar nasıl bulunur?
TikTok kaydedilen videolar nasıl bulunur?

TikTok’ta izlerken beğendiğin videoları kaydedip daha sonra izleyebilirsin ama TikTok kaydedilen videolar nasıl bulunur bilmiyorsan bu rehber çok işine yarayacak. Videoları nasıl kaydedeceğini ve daha sonra nereden bulacağını en pratik haliyle öğrenmek için okumaya devam et! …

Instagram yazı tipi nasıl değiştirilir?
Instagram yazı tipi nasıl değiştirilir?

Daha havalı yazılara sahip paylaşımlar yapmak ve profilini daha çekici hale getirmek ister misin? Instagram yazı tipi değiştirme adına varsayılan olarak hikayeler dışında seçenek sunmasa da profilinde farklı fontlar kullanmak mümkün. Detayları keşfetmek için okumaya devam et!…