WhatsApp Gruplarında Numara Gizleme Nasıl Yapılır?

whatsapp-gruplarında-numara-gizleme

Popüler mesajlaşma uygulamasını sen de kullanıyor, gruplar nedeniyle telefon numaranın öğrenilmesinden rahatsız mı oluyorsun? WhatsApp gruplarında numara gizleme şansın var. Yapacağın bir dizi ayar bunu mümkün kılıyor. Nasıl yapacağını adım adım öğrenmek için okumaya devam et!

WhatsApp Gruplarında Numara Gizleme

En çok kullanılan mesajatar WhatsApp’ta gizli kalmak zor ama imkansız değil. Özellikle gruplar nedeniyle yabancı kişilerin telefon numara ulaşması çok daha kolay hale geliyor. Bir gruba üye olmanla birlikte kişi listende yer almayanlar dahi telefon numaranı görebiliyor.

Kullanıcılarına daha fazla gizlilik vadeden anlık mesajlaşma uygulaması, gruplar için özel seçenekler sunuyor. Üstelik ek bir üçüncü taraf uygulamaya ihtiyaç duymadan. Gruplarda herkesin numaranı öğrenmesini engelleyebilirsin.

WhatsApp Gruplarında Numara Gizleme için Yapılacaklar

Bir gruba yakından tanımadığın insanlar da katılabilir. Ancak tanımadığın insanların telefon numaranı bilmesini istemiyorsan aşağıda bahsedeceğimiz adımları sırayla uygula.

1. Uygulamayı aç ve sağ üst köşedeki üç noktaya bas.

whatsapp-gruplarında-numara-gizleme

2. Ayarlara gir.

whatsapp-gruplarında-numara-gizleme

3. Ardından Hesap sekmesine tıkla.

whatsapp-gruplarında-numara-gizleme

4. Gizlilik seçeneğine dokun.

whatsapp-gruplarında-numara-gizleme

5. Hakkımda bölümüne gir.

whatsapp-gruplarında-numara-gizleme

6. Burada karşına üç seçenek çıkacak.

  • Herkes: Bunu seçmen durumunda bir gruba üye olduğunda gruptaki herkes telefon numaranı görebilir.
  • Kişilerim: Bunu seçmen durumunda bir gruba üye olduğunda grupta sadece senin Kişiler listendekiler telefon numaranı görebilir. Telefonunda kayıtlı olmayan bir kişi senin numaranı göremez.
  • Hiç Kimse: Bunu seçmen durumunda bir gruba üye olduğunda Kişilerin de dahil olmak üzere gruptaki hiç kimse senin numaranı göremez.

whatsapp-gruplarında-numara-gizleme

7. Hiç Kimse seçeneğini işaretleyerek numaranı gruptaki herkesten gizleyebilirsin. Ancak bunu Kişilerim olarak da ayarlaman mümkün. Çünkü Kişi listene eklediğin birini zaten tanıyorsundur ve numaranı bilmesinde sakınca olmayabilir.

Uygulamadaki Hakkımda seçeneğini Kişilerim ve Hiç Kimse yaparak WhatsApp gruplarında numara gizlemeyi etkinleştirmiş oldun. Bundan sonra gruplarında bu yapacağın tercih geçerli olacaktır. Mesaj yazarken de gizli kalabilirsin. Tek yapman gereken WhatsApp yazıyor yazısını gizleme yazımızı şimdi okumak.

APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaş!

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger ile dilediğince mesajlaşabilirsin. Hiçbir ekstra ücret ödemeden sesli ve görüntülü arama yapabilirsin. Arkadaşlarınla grup kurabilir, durum, sesli mesaj, video, resim, belge ve konum paylaşabilirsin. Sohbetlerinde yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?
TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?

Sosyal medyada daha fazla insana ulaşmak, kolayca hem TikTok’tan hem de Instagram’dan video paylaşmak ister misin? TikTok’a Instagram ekleme mümkün. Böylelikle iki platformda da kısa videolarını takipçilerinle paylaşabilirsin. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et!…

Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?
Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?

WhatsApp’ı çok severek kullanıyor ama kısa süreliğine ara vermek ve artık mesaj almak istemiyor musun? Bunun için çıkış yapabilirsin. WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır, Web ve masaüstü sürümünde hangi adımları atman gerekiyor hepsi bu rehberde. Detaylar için okumaya devam et! …

TikTok’ta yorumları favorilere ekleme nasıl yapılır?
TikTok’ta yorumları favorilere ekleme nasıl yapılır?

Onlarca video oluşturup paylaşıyor ve takipçilerinden çok güzel yorumlar alıyorsun. Özellikle bazı yorumlar çok hoşuna gidiyorsa favorilerine ekleyebilirsin. Bu tutorial ile TikTok’ta yorumlar favorilere nasıl eklenir adım adım öğrenebilirsin. Detaylar için okumaya devam et! …