WhatsApp Gruplarında Numara Gizleme Nasıl Yapılır?

whatsapp-gruplarında-numara-gizleme

Popüler mesajlaşma uygulamasını sen de kullanıyor, gruplar nedeniyle telefon numaranın öğrenilmesinden rahatsız mı oluyorsun? WhatsApp gruplarında numara gizleme şansın var. Yapacağın bir dizi ayar bunu mümkün kılıyor. Nasıl yapacağını adım adım öğrenmek için okumaya devam et!

WhatsApp Gruplarında Numara Gizleme

En çok kullanılan mesajatar WhatsApp’ta gizli kalmak zor ama imkansız değil. Özellikle gruplar nedeniyle yabancı kişilerin telefon numara ulaşması çok daha kolay hale geliyor. Bir gruba üye olmanla birlikte kişi listende yer almayanlar dahi telefon numaranı görebiliyor.

Kullanıcılarına daha fazla gizlilik vadeden anlık mesajlaşma uygulaması, gruplar için özel seçenekler sunuyor. Üstelik ek bir üçüncü taraf uygulamaya ihtiyaç duymadan. Gruplarda herkesin numaranı öğrenmesini engelleyebilirsin.

WhatsApp Gruplarında Numara Gizleme için Yapılacaklar

Bir gruba yakından tanımadığın insanlar da katılabilir. Ancak tanımadığın insanların telefon numaranı bilmesini istemiyorsan aşağıda bahsedeceğimiz adımları sırayla uygula.

1. Uygulamayı aç ve sağ üst köşedeki üç noktaya bas.

whatsapp-gruplarında-numara-gizleme

2. Ayarlara gir.

whatsapp-gruplarında-numara-gizleme

3. Ardından Hesap sekmesine tıkla.

whatsapp-gruplarında-numara-gizleme

4. Gizlilik seçeneğine dokun.

whatsapp-gruplarında-numara-gizleme

5. Hakkımda bölümüne gir.

whatsapp-gruplarında-numara-gizleme

6. Burada karşına üç seçenek çıkacak.

  • Herkes: Bunu seçmen durumunda bir gruba üye olduğunda gruptaki herkes telefon numaranı görebilir.
  • Kişilerim: Bunu seçmen durumunda bir gruba üye olduğunda grupta sadece senin Kişiler listendekiler telefon numaranı görebilir. Telefonunda kayıtlı olmayan bir kişi senin numaranı göremez.
  • Hiç Kimse: Bunu seçmen durumunda bir gruba üye olduğunda Kişilerin de dahil olmak üzere gruptaki hiç kimse senin numaranı göremez.

whatsapp-gruplarında-numara-gizleme

7. Hiç Kimse seçeneğini işaretleyerek numaranı gruptaki herkesten gizleyebilirsin. Ancak bunu Kişilerim olarak da ayarlaman mümkün. Çünkü Kişi listene eklediğin birini zaten tanıyorsundur ve numaranı bilmesinde sakınca olmayabilir.

Uygulamadaki Hakkımda seçeneğini Kişilerim ve Hiç Kimse yaparak WhatsApp gruplarında numara gizlemeyi etkinleştirmiş oldun. Bundan sonra gruplarında bu yapacağın tercih geçerli olacaktır. Mesaj yazarken de gizli kalabilirsin. Tek yapman gereken WhatsApp yazıyor yazısını gizleme yazımızı şimdi okumak.

APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaş!

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger ile dilediğince mesajlaşabilirsin. Hiçbir ekstra ücret ödemeden sesli ve görüntülü arama yapabilirsin. Arkadaşlarınla grup kurabilir, durum, sesli mesaj, video, resim, belge ve konum paylaşabilirsin. Sohbetlerinde yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

Android’de SIM kartsız WhatsApp nasıl kullanılır?
Android’de SIM kartsız WhatsApp nasıl kullanılır?

Yeni bir telefon aldın ve eski telefonunu da kullanmak istiyorsun ama ikinci bir SIM kartın yok. SIM kart olmadan WhatsApp kullanmak mümkün mü diye merak ediyorsan ilgini çekecek bir öğretici hazırladık. Neler yapabileceğini ve atman gereken adımları öğrenmek için hemen oku! …

Telegram bot ekleme Android’de nasıl yapılır?
Telegram bot ekleme Android’de nasıl yapılır?

Botlar, popüler anlık mesajlaşma uygulamasını rakiplerinden öne çıkaran önemli özelliklerinden biri. Üstelik kullanmak da kolay. Telegram bot ekleme tüm ayrıntılarıyla bu yazımızda. Birçok işleve otomatik erişebileceğin bu mini yazılımları sohbetlerine eklemek için hemen oku!…