WhatsApp Yazıyor Yazısı Gizleme Nasıl Yapılır?

whatsapp-yazıyor-yazısı-gizleme

Mesajlarına cevap yazıp yazmadığını karşı tarafın görmesini istemiyor musun? WhatsApp yazıyor yazısı gizleme basit bir hileyle mümkün. Sen de yazıyor görünmek istemiyorsan bu hileyi rahatlıkla kullanabilirsin. WhatsApp yazıyor nasıl kapatılır öğrenmek için hemen okumaya başla!

WhatsApp Yazıyor Yazısı Gizleme

WhatsApp, olmazsa olmaz uygulamaların başında geliyor ve neredeyse artık kullanmayan yok gibi. Bu kadar çok kullanılan bir mesajatarda gizli kalmak biraz zor gibi. Son görülme zamanından mesaja cevap verme durumuna kadar birçok şeyden listemizdeki kişileri haberdar ediyor.

WhatsApp son görülme belirli kişilerden nasıl yapılır daha önce paylaşmıştık. Son görülmeyi kapatmak için uygulama seçenekler sunarken yazıyor durumu için henüz resmi bir çözüm sunmuyor. Elbette WhatsApp’ta yazıyor görünmek istemeyenler çaresiz değil. Küçük bir hile ile yapmak mümkün.

WhatsApp Yazıyor Nasıl Kapatılır?

Değindiğimiz gibi uygulama yazıyor yazısını kapatmak için bir seçenek sunmuyor. Bunun için uygulamanın daha fazla seçenek sunan üçüncü taraf versiyonlarını kullanabilirsin. Ancak böyle bir durumda güvenlik ve gizlilik açısından sorunlarla karşılaşabilirsin.

Basit bir hile yardımıyla WhatsApp’ta yazıyor görünmeyi gizleyebilirsin. Aşağıdaki adımları izleyerek kolayca yapabilirsin.

1. WhatsApp’ı açmadan önce cihazının tüm internet bağlantısını kes. Cihazın herhangi bir kablosuz ağa bağlı olmasın. Mobil veri bağlantını da kes. Daha kolay olması açısından telefonunu uçuş moduna alabilirsin.

  • Uçuş (uçak) moduna ekranını yukarıdan aşağıya çekerek durum çubuğundaki Hızlı Ayarlar menüsünden ulaşabilirsin.

whatsapp-yazıyor-yazısı-gizleme

2. Mesaj gönderme istediğin sohbetini aç ve mesajını yaz.

3. Mesajını gönder. Mesajının sağında tik işaretleri yerine bir saat göreceksin.

whatsapp-yazıyor-yazısı-gizleme

4. Uçuş modunu kapat ve internete yeniden bağlan. Wi-Fi veya mobil veri üzerinden tekrar internete gir.

whatsapp-yazıyor-yazısı-gizleme

5. Uygulama internete girdiğin an mesajını karşı tarafa gönderecek. Saat simgesi kaybolup tikler geri gelecek. Ancak ekranında mesajını yazarken veya gönderirken WhatsApp yazıyor durumu çıkmayacak. Kimse mesaj yazıp yazmadığını göremeyecek.whatsapp-yazıyor-yazısı-gizleme

İşte bu küçük hile sayesinde WhatsApp yazıyor yazısını gizleme bu kadar kolay. Uygulama hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsan WhatsApp gizli menü nasıl bulunur blog yazımızı şimdi incele.

Android tutorial sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaş!

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger ile dilediğince mesajlaşabilirsin. Hiçbir ekstra ücret ödemeden sesli ve görüntülü arama yapabilirsin. Arkadaşlarınla grup kurabilir, durum, sesli mesaj, video, resim, belge ve konum paylaşabilirsin. Sohbetlerinde yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

Telegram Premium nedir, nasıl kullanılır?
Telegram Premium nedir, nasıl kullanılır?

Halen kullanmaya devam ettiğin mesajlaşma uygulamasından daha fazla yararlanmak ister misin? Telegram Premium kullanıma açıldı. Uygulamadan daha fazlasını almanı sağlayacak bu paralı versiyon nedir, nasıl kullanılır merak ediyorsan detaylar AndroidListe’de, okumaya devam et! …

WhatsApp gizli mod ile nasıl kullanılır?
WhatsApp gizli mod ile nasıl kullanılır?

Mesajlaşırken daha gizli kalmak istiyorsan deneyebileceğin yöntemler var. WhatsApp gizli mod için açıp kapatabileceğin tek bir özellik sunmaz. Ancak yapacağın bir dizi ayar ile uygulamayı gizlilik içinde kullanabilirsin. Bu püf noktalarını ve hileleri keşfetmek için hemen oku…

Facebook gizli hesap görme Android’de nasıl yapılır?
Facebook gizli hesap görme Android’de nasıl yapılır?

Popüler sosyal ağda gizli bir hesap ile karşılaştın ancak bir türlü merakını yenemiyor musun? Facebook gizli hesap görme adına deneyebileceğin yöntemler mevcut. En iyisi insanların gizliliğine saygı duymak. Yine de nasıl yapabileceğini öğrenmek istiyorsan hemen okumaya başla!…

WhatsApp ifade bildirimleri nasıl kapatılır?
WhatsApp ifade bildirimleri nasıl kapatılır?

Mesajlarına emojiler ile karşılık veriyor musun? Ancak gelen mesajlara cevap vermeyi kolaylaştıran bu ifade tepkileri bazen can sıkıcı olabilir. WhatsApp ifade bildirimlerini kapatma, devre dışı bırakma, özelliğine de sahip. Nasıl yapacağını öğrenmek için hemen okumaya başla!…