TikTok Hesap Açmadan Nasıl Kullanılır?

tiktok-hesap-açmadan-nasıl-kullanılır

Birbirinden eğlenceli videoları izlemek için mutlaka bir hesap oluşturmalı mısın? Elbette hayır. TikTok hesap açmadan nasıl kullanılır diye merak ediyorsan her zaman olduğu gibi AndroidListe’den öğrenebilirsin. Hesapsız Tiktok kullanımı ile ilgili bilgi almak için hemen oku!

TikTok Hesap Açmadan Kullanma

13-24 yaş arası gençlerin gözdesi olan TikTok popülerliğini her geçen gün artırıyor. Platformun dünya çapında aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyar civarında. Uygulamanın bu kadar çok kullanılmasının sebebi ise birbirinden komik ve eğlenceli videoları.

Videoların süresi 15 saniyeden 60 saniyeye çıktı hatta bu sürenin ilerleyen dönemde daha da uzayacağı belirtiliyor. Ancak bu 15 saniyelik videolar bile kullanıcıların saatlerce uygulamayı kullanmasına yetiyor.

Platformdan video izlemek istiyor ancak bir hesap oluşturup giriş yapmak istemiyorsan TikTok hesap açmadan kullanma imkanı sunuyor. Gizlilik gibi nedenlerden dolayı hesap oluşturmak istemeyebilirsin. TikTok hesap açmadan video izlemene izin veriyor.

TikTok’u hesapsız kullanmanın birtakım dezavantajları elbette var. Hesap olmadan videoları beğenemez ve videolara yorum yapamazsın. Üstelik kendi videolarını da yükleyemezsin. Yine de hesapsız TikTok kullanmak istediğinde en trend videoları izleyebilir ve istersen diğer sosyal ağlarda bu videoları paylaşabilirsin.

Android’de TikTok Hesap Açmadan Nasıl Kullanılır?

Android’de TikTok’u hesap açmadan kullanmak için iki yöntemi deneyebilirsin. Hangisi kolayına gelirse kullanmaya başlayabilirsin.

1. Yöntem: Web Tarayıcı

tiktok-hesap-açmadan-nasıl-kullanılır

İlk yöntemde Android cihazında kullandığın Chrome gibi bir web tarayıcıdan yararlanabilirsin. Aslında internette gezinmekten bir farkı yok. TikTok’un resmi internet sitesine tarayıcından girmek suretiyle videoları izlemeye başlayabilirsin.

Bu yöntemde herhangi bir uygulama veya araç yüklemene gerek yok. Android halihazırda yüklenmiş bir web tarayıcı ile gelir. Ancak web sitesini tarayıcıda açtığında üye olarak giriş yapman veya uygulamayla devam etmen konusunda seni belirli aralıklarla uyarabilir.

2. Yöntem: TikTok Uygulaması

tiktok-hesap-açmadan-nasıl-kullanılır

Bu yöntemde TikTok’un resmi uygulamasını AndroidListe’den veya Google Play’den indirmen gerekiyor. Kurulumu yaptıktan sonra videoları izlemeye başlayabilirsin. Videoları izlemek için giriş yapmana veya hesap oluşturmana gerek yok.

Uygulamanın ana ekranında, akışta, TikTok hesabın olmadan en popüler videoları izlemeye ve videolar arasında geçiş yapmaya devam edebilirsin. Kendine bir profil oluşturman veya giriş yapman konusunda arada bir hatırlatma mesajları görebilirsin.

Uygulamanın cihazının hafızasında belli bir alan kaplayacağını ve pil tüketimine etkisini olabileceğini aklından çıkarmamalısın.

“TikTok hesap açmadan nasıl kullanılır?” soruna Android’e göre cevap verdik. Çocuklarının platformda daha güvenli olmasını istiyorsan TikTok ebeveyn kontrolü nasıl ayarlanır makalemizi şimdi incele.

Android uygulama indirme sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaş!

  1. TikTok

    TikTok

    TikTok ile milyonlarca şarkı ve ses efektinin olduğu zengin bir kütüphaneye erişerek ilginç videolar düzenleyebilir ve izleyebilirsin. Videolarına inanılmaz filtreler uygulayabilir, eğlenceli çıkartmalar ve etiketler ekleyebilirsin. Videolarını diğer sosyal ağlarda paylaşabilirsin.

TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?
TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?

Sosyal medyada daha fazla insana ulaşmak, kolayca hem TikTok’tan hem de Instagram’dan video paylaşmak ister misin? TikTok’a Instagram ekleme mümkün. Böylelikle iki platformda da kısa videolarını takipçilerinle paylaşabilirsin. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et!…

Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?
Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?

WhatsApp’ı çok severek kullanıyor ama kısa süreliğine ara vermek ve artık mesaj almak istemiyor musun? Bunun için çıkış yapabilirsin. WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır, Web ve masaüstü sürümünde hangi adımları atman gerekiyor hepsi bu rehberde. Detaylar için okumaya devam et! …

TikTok’ta yorumları favorilere ekleme nasıl yapılır?
TikTok’ta yorumları favorilere ekleme nasıl yapılır?

Onlarca video oluşturup paylaşıyor ve takipçilerinden çok güzel yorumlar alıyorsun. Özellikle bazı yorumlar çok hoşuna gidiyorsa favorilerine ekleyebilirsin. Bu tutorial ile TikTok’ta yorumlar favorilere nasıl eklenir adım adım öğrenebilirsin. Detaylar için okumaya devam et! …