Instagram’da Takibi Bırakanlar Nasıl Anlaşılır?

instagram-da-takibi-bırakanlar-nasıl-anlaşılır

Takipçi sayında düşüş mü yaşıyorsun veya geri takip edilmediği mi düşünüyorsun? Instagram’da takibi bırakanlar nasıl anlaşılır sık sorulan sorulardan bir tanesi. Sen de bu konuyu merak ediyorsan deneyebileceğin çözüm yolları elbette ki var. Keşfetmek için hemen okumaya başla!

Instagram’da Takibi Bırakanlar

Sosyal medya uygulamaları arasında Instagram hatırı sayılır bir ağırlığa ve kitleye sahip. Her sosyal ağın olduğu gibi Instagram’ın da kendi fenomenleri var. Birçok kullanıcı, fenomenler kadar olmasa bile takipçi sayısını artırmak daha fazla kişiye ulaşmak için büyük gayret gösteriyor.

Ne var ki bir hesabı takip etmenin bu kadar kolay olduğu Instagram’da takip etmeyi bırakmak da bir o kadar kolay. Çok büyük kitlesi olanlar için takipçi kaybı sorun olmasa da daha küçük hesaplar için bu bir sorun olabilir.

Sorundan ziyade merak duygusu da insanların kendilerine “Instagram’da takibi bırakanlar nasıl anlaşılır” sorusunu sormasına neden oluyor. Çünkü Instagram’ın bu soruya cevap verebilen, resmi olarak duyurmuş olduğu bir özellik bulunmuyor. Yine d e bu soruya cevap almak için kullanabileceğin iki yöntemden bahsetmek gerekir.

Uygulama Üzerinden Instagram’da Takibi Bırakanlar Nasıl Anlaşılır?

Bir kişinin seni takip edip etmediğini anlamanın kolay bir yolu var. Kısaca bunu nasıl yapacağına bakalım. Bunun için:

1. Instagram’ı aç. Merak ettiğin kişinin profil sayfasına gir.

2. Profil sayfasında sağ üstte yer alan Takip seçeneğine tıkla.

instagram-da-takibi-bırakanlar-nasıl-anlaşılır

3. Bu kişinin takip ettiği hesaplar listelenecek. Listenin en başında varsan bu seni takip ettiği, eğer yoksan seni takip etmediği anlamına gelir.

instagram-da-takibi-bırakanlar-nasıl-anlaşılır

Bu yöntemi uygulayarak takibi bırakanları tespit edebilirsin. Ancak bu yöntem birden fazla kişiye bakmak istediğinde oldukça zaman alıcı olabilir. Çok sayıda insanı takip ediyor ve seni takip edip etmediklerine bakmak istiyorsan bu yöntem pek pratik sayılmaz.

Üçüncü Taraf Uygulamalarla Instagram’da Takibi Bırakanlar Nasıl Anlaşılır?

Instagram, geliştiriciler ve üçüncü taraf uygulamalar için API hizmeti sunmaktadır. Her ne kadar Instagram takibi bırakanları göstermese de API kullanılarak geliştirilen uygulamalar ile görmek mümkündü.

Instagram API hizmetinde yaptığı bir dizi değişiklikle gizlilik ihlaline neden olabilecek bazı erişimleri kısıtladı. Bu nedenle takibi bırakanları gösteren birçok uygulama işe yaramaz hale geldi ancak elbette ki bu tür kısıtlamaları aşabilen yazılımların geliştirilmesi mümkün.

Deneyerek işe yarayan bir uygulama bulabilirsin. Bu tür uygulamalar, çoklu sorgulamaları çok daha hızlı yapabileceğinden daha pratik bir çözüm olabilir. Ancak bu tarz uygulamaları kullanmanın sonucunda oluşabilecek güvenlik sorunları da tamamen senin sorumluluğundadır. İstersen Instagram takip etmeyenler koleksiyonumuza bakarak farklı uygulamalar bulabilirsin.

Instagram’da takibi bırakanlar nasıl anlaşılır sorun için cevap önerilerimizi sıraladık. Birinin Instagram kullanıcı adı geçmişini görmek için blog yazımızı şimdi incele.

Android tutorial içerikleriyle AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaş!

  1. Instagram

    Instagram

    Instagram, diğer insanları takip edebileceğin gibi fotoğraf, video ve hikaye paylaşabileceğin bir sosyal ağ. Arkadaşlarının gönderi, hikayeReels ve video paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, özel efekt ve çerçeveler kullanabilir, direkt mesajlaşabilir, canlı yayınlar yapabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?
Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?

Tıkladığın bağlantıların, ziyaret ettiğin linklerin, Instagram’da belirli bir süre saklandığını biliyor musun? Dilersen Instagram bağlantı geçmişini kapatabilirsin. Bir nebze olsun takip edilmekten kurtulabilirsin. Nasıl yapılır öğrenmek ve daha fazlası için okumaya devam et!…

TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?
TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?

Beğenmediğin bir videoyu yanlışlıkla tekrar mı paylaştın ya da artık tekrar paylaşılanlar arasında görmek istemiyor musun? TikTok tekrar paylaşılanları silme seçeneğine sahip. Böyle bir durumda kendin bunu kolayca yapabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et!…

WhatsApp doğrulama kodu e-postayla nasıl alınır?
WhatsApp doğrulama kodu e-postayla nasıl alınır?

Ünlü anlık mesajlaşma uygulaması hesabını daha güvende tutmak ve daha kolay bağlanabilmen için yeni alternatif yöntemler deniyor. WhatsApp doğrulama kodu artık e-posta ile de alınabilecek. Henüz test aşamasında olan bu özellik nasıl kullanılır keşfetmek için okumaya devam et!…

Instagram hitap şekli ekleme nasıl yapılır
Instagram hitap şekli ekleme nasıl yapılır

Bazı hesaplarla iletişim kurmak istediğinde nasıl hitap edeceğini kestirmek de zorlanıyor musun? Bu durumun farkında olan Instagram hitap şekli ekleme özelliğini duyurdu. Bu özellik sayesinde iletişim kurarken daha doğru kelimeleri seçebilirsin. Detaylar için okumaya devam et…

Tiktok AI Song özelliği Android’de nasıl kullanılır?
Tiktok AI Song özelliği Android’de nasıl kullanılır?

Kendi şarkılarını oluşturarak sosyal medyada farkını konuşturmak ister misin? TikTok AI Song özelliğiyle kendi şarkılarını besteleyip söyletebilir ve videolarında kullanabilirsin. Test aşamasındaki bu özellik neler getiriyor ve nasıl kullanılır keşfetmek için okumaya devam et…