Akıllı Ev Otomasyonu İçin En İyi Google Home Alternatifleri

akıllı-ev-otomasyonu

Modern dünyanın en iyi nimetlerinden biri de akıllı evler. Evini daha konforlu yönetmek ister misin? Akıllı ev otomasyonu için Google Home’a alternatif olabilecek uygulamalar AndroidListe’de. Birçok şeyi kontrol etmeni sağlayacak uygulamaları keşfetmek için okumaya devam et!

Akıllı Ev Otomasyonu

Günümüzde giderek yaygınlaşan bir teknoloji de Nesnelerin İnterneti. Bu teknoloji sayesinde ev işleri azaltmak mümkün. Akıllı telefonundan evindeki herhangi bir cihazı kontrol edebilir, daha konforlu bir yaşama sahip olabilirsin.

Akıllı ev otomasyonu sayesinde evinin temizlenmesinden güvenliğine, ısıtılmasından aydınlatılmasına kadar birçok şeyi telefonun veya tabletinden yapabilirsin. Bu konuda en iyi uygulamalardan biri olan Google Home, elbette alternatifsiz değil.

Akıllı Ev Otomasyonu İçin En İyi Android Uygulamalar

Evindeki akıllı cihazları telefonundan veya tabletinden yönetmeni sağlayacak en iyi Android uygulamalardan bir liste hazırladık.

TP-LINK Smart Home ürünlerin için Kasa Smart ile başlıyoruz. Akıllı ev aletleri için özel bir uygulama olan Smart Life listemizde. Xiaomi Home ürünlerin için MiHome uygulamasını kullanabilirsin. Tuya Smart ile temizlik bir yapabilirsin. eWelink farklı model ve marka akıllı ev ürünleri için çözümler sunuyor.

Akıllı ev otomasyonu için deneyebileceğin uygulamalarla ilgili detayları aşağıda bulabilirsin. Ayrıca en iyi emlak uygulamaları ile kolayca gayrimenkul alıp satabilirsin.

Uygulama indirme sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaşmayı unutma!

 1. Kasa for Mobile

  Kasa for Mobile

  Kasa Smart, TP-LINK Smart Home ürünlerini nerede olursan ol uzaktan kontrol edebilmen için geliştirilmiş bir uygulama. IP kameralar, akıllı lambalar, prizler gibi birçok ürünü yönetebilirsin. Cihazlara özel seçenekleri kontrol edebilir, ürünlerini istediğin gibi kişiselleştirebilirsin.

 2. Smart Life - Smart Living

  Smart Life – Smart Living

  Smart Life, evindeki akıllı cihazları kolayca yönetmeni sağlayan pratik bir araç. Google Home, Amazon Echo ve IFTTT uyumlu. Sesli komut vererek cihazlarını yönetebilirsin. Akıllı cihazlarını programlayarak sen eve gelmeden önce ısıtıcılar çalışmaya başlar, temizlik yapılmış olur.

 3. MiHome

  MiHome

  MiHome ile Xiaomi’ye ait akıllı ürünleri ağ üzerinden kontrol edebilirsin. Temizlik, bulaşık, çamaşır, yemek pişirici, priz, ses sistemi gibi birçok ürünü programlayabilir, istediğin vakitte hazır hale gelmesini sağlayabilirsin. Uzaktayken evinde neler olup bitiyor göz atabilirsin.

 4. Tuya Smart

  Tuya Smart

  Tuya Smart, akıllı ev aletleri için geliştirilen bir araç. Amazon Echo ve Google Home cihazlarını sesle kontrol edebilirsin. Birçok marka ve model için destek sunan uygulama, her şeyi tek elden yönetmeni sağlar. Güvenlik bildirimleri alabilir, cihazları otomatik olarak açıp kapatabilirsin.

 5. eWeLink

  eWeLink

  eWeLink, 2000’den fazla donanım desteğiyle akıllı ev otomasyonu için ideal uygulamalardan biri. Priz, lamba, anahtar, kamera, klima, kombi, sayaç gibi birçok cihazı destekler. Programlama, uzaktan kontrol, açma kapama gibi birçok işlevi tek bir tuşa dokunarak kolayca yapabilirsin.

Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?
Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?

Büyük keyifle izlediğin Reels videosunu çok beğendin ve arkadaşlarınla paylaşmak istiyorsun. Ama Instagram son izlenen Reels videosunu nasıl bulacağını bilmiyorsan bu rehberimizdeki yöntemleri deneyebilirsin. İşini kolaylaştıracak bu yöntemleri keşfetmek için okumaya devam et…

TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?
TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?

TikTok uygulamasını bir türlü açamıyor, severek izlediğin videolara erişemiyor hatta hesabını göremiyor musun? Tiktok çalışmıyor ise işte düzeltmenin yolları. Uygulamayı eski haline getirmeni sağlayacak çözüm yollarını bu rehberde listeledik. Detaylar için okumaya devam et! T…

Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?
Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?

Tıkladığın bağlantıların, ziyaret ettiğin linklerin, Instagram’da belirli bir süre saklandığını biliyor musun? Dilersen Instagram bağlantı geçmişini kapatabilirsin. Bir nebze olsun takip edilmekten kurtulabilirsin. Nasıl yapılır öğrenmek ve daha fazlası için okumaya devam et!…