WhatsApp Web’de Çıkartma Nasıl Oluşturulur?

whatsapp-web-çıkartma-nasıl-oluşturulur

Mesajlaşırken çıkartma paylaşmayı sevenlerden misin? Kendi yaptıklarını paylaşmak ister misin? WhatsApp Web’e çıkartma oluşturma özelliği geldi. Üstelik üçüncü taraf bir uygulamaya ihtiyaç duymadan doğrudan platformun üzerinden yapabilirsin. Öğrenmek için hemen okumaya başla!

WhatsApp Web Çıkartma Oluşturma

Yeni eklenen özellikleriyle WhatsApp gelişmeye devam ediyor. Ancak bu kez platformun mobil tarafında değil de WhatsApp Web sürümünde güncelleme yapıldı. Bu güncellemeyi WhatsApp’ın masaüstü versiyonu da alıyor. Çıkartma paylaşmayı sevenler bu özelliğe çok sevinecek.

WhatsApp’ta kendi çıkartmalarını oluşturmak için üçüncü taraf uygulamalara, editörlere, ihtiyaç vardı. WhatsApp Web’e eklenen çıkartma düzenleyici sayesinde ek bir uygulamaya gerek kalmıyor. Bu özelliğin Android’e ne zaman geleceği henüz belli değil. Ancak web sürümünde oluşturduğun çıkartmayı mobil versiyonda da rahatlıkla kullanabilirsin.

WhatsApp Web’de Çıkartma Nasıl Oluşturulur: Resimli Anlatım

Bilgisayarının konforunda kendi çıkartmalarını başka bir uygulamaya veya araca ihtiyaç duymadan WhatsApp Web’de nasıl oluşturacağına değinelim.

1. WhatsApp Web’e mobil uygulamanı kullanarak giriş yap. Bunun için QR kodunu okutman yeterli.

2. Mesaj göndermek istediğin bir sohbetine gir.

3. Mesaj yazdığın kutucuğun solundaki ataç simgesine tıkla.

whatsapp-çıkartma-nasıl-oluşturulur

4. Açılan menüden alttan ikinci sırada yer alan çıkartma simgesine dokun.

whatsapp-çıkartma-nasıl-oluşturulur

5. Bir dosya gezgini penceresi açılacak. Mevcut resimlerinden veya internetten indirdiğin bir resim olabilir. diyerek resmi ekle. Arka planı saydam olursa çıkartman daha iyi görünür. Araçlar sayesinde resmin sadece istediğin kısmını da alabilirsin.

whatsapp-çıkartma-nasıl-oluşturulur

6. Resim seçimi sonrası düzenleme erkanı açılacak. Burada kesme, emoji, metin, çizme ve döndürme araçlarını bulabilirsin. Bu araçları kullanarak resmini dilediğin gibi düzenle.

whatsapp-çıkartma-nasıl-oluşturulur

7. Sağ üst köşedeki Bitti’ye dokunarak düzenlemeyi tamamla. Çıkartman hazırsa yeşil gönder düğmesine tıklayarak paylaşabilirsin.

whatsapp-çıkartma-nasıl-oluşturulur

8. Yaptığın bu çıkartmayı telefonunda da kullanmak istersen çıkartmanın üzerine basılı tut ve Favorilerine Ekle seçeneğine dokun. Artık cep telefonundan da yaptığın çıkartmayı paylaşabilirsin.

whatsapp-çıkartma-nasıl-oluşturulur

Yeni gelen özellikten bahsederek “WhatsApp Web çıkartma nasıl oluşturulur?” soruna da cevap vermiş olduk. Yazım denetimi WhatsApp’ta nasıl açılır merak ediyorsan şimdi blog yazımızı oku.

APK indirme sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaşmayı unutma!

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger ile dilediğince mesajlaşabilirsin. Hiçbir ekstra ücret ödemeden sesli ve görüntülü arama yapabilirsin. Arkadaşlarınla sesli mesaj, video, resim, belge ve konum paylaşabilirsin. Sohbetlerinde yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?
Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?

Tıkladığın bağlantıların, ziyaret ettiğin linklerin, Instagram’da belirli bir süre saklandığını biliyor musun? Dilersen Instagram bağlantı geçmişini kapatabilirsin. Bir nebze olsun takip edilmekten kurtulabilirsin. Nasıl yapılır öğrenmek ve daha fazlası için okumaya devam et!…

TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?
TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?

Beğenmediğin bir videoyu yanlışlıkla tekrar mı paylaştın ya da artık tekrar paylaşılanlar arasında görmek istemiyor musun? TikTok tekrar paylaşılanları silme seçeneğine sahip. Böyle bir durumda kendin bunu kolayca yapabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et!…

WhatsApp doğrulama kodu e-postayla nasıl alınır?
WhatsApp doğrulama kodu e-postayla nasıl alınır?

Ünlü anlık mesajlaşma uygulaması hesabını daha güvende tutmak ve daha kolay bağlanabilmen için yeni alternatif yöntemler deniyor. WhatsApp doğrulama kodu artık e-posta ile de alınabilecek. Henüz test aşamasında olan bu özellik nasıl kullanılır keşfetmek için okumaya devam et!…

Instagram hitap şekli ekleme nasıl yapılır
Instagram hitap şekli ekleme nasıl yapılır

Bazı hesaplarla iletişim kurmak istediğinde nasıl hitap edeceğini kestirmek de zorlanıyor musun? Bu durumun farkında olan Instagram hitap şekli ekleme özelliğini duyurdu. Bu özellik sayesinde iletişim kurarken daha doğru kelimeleri seçebilirsin. Detaylar için okumaya devam et…

Tiktok AI Song özelliği Android’de nasıl kullanılır?
Tiktok AI Song özelliği Android’de nasıl kullanılır?

Kendi şarkılarını oluşturarak sosyal medyada farkını konuşturmak ister misin? TikTok AI Song özelliğiyle kendi şarkılarını besteleyip söyletebilir ve videolarında kullanabilirsin. Test aşamasındaki bu özellik neler getiriyor ve nasıl kullanılır keşfetmek için okumaya devam et…