Squid Game Filtresi Instagram’da Nasıl Kullanılır?

squid-game-instagram

Son günlerin en çok konuşulan dizisi Squid Game’i sen de izlendin mi? Dizinin etkileri popüler sosyal ağda devam ediyor. Instagram’da Squid Game filtresi kullanabileceğini biliyor musun? Çok eğlenceli kareler çekip hikayelerinde paylaşabilirsin? Nasıl mı, hemen okumaya başla!

Squid Game Filtresi Şimdi Instagram’da

17 Eylül 2021’de Netflix tarafından yayımlanan Güney Kore yapımı Squid Game dizisi ses getirmeye devam ediyor. Bir grup başarısız insanın bir araya gelerek büyük ödülü kazanmak için basit gibi görünen ama ölümüne oynadığı oyunları konu ediniyor. Bir nevi hayatta kalma oyunlarına benziyor.

Birçok tartışmaya konu olsa da dizinin etkileri hala devam ediyor. Bunlardan biri de Instagram. Platformda kullanıcılar tarafından oluşturulmuş Squid Game filtreleri bulmak mümkün. Sen de dizinin bir hayranıysan ve bu filtreleri nasıl bulup kullanacağını merak ediyorsan okumaya devam et.

Squid Game Filtresi Nasıl Bulunur ve Kullanılır?

Filtreyi nasıl bulacağına geçmeden önce Instagram’ın son versiyonunu kullandığından ve gerekli güncellemeleri yaptığından emin ol. Ardından şu adımları takip et.

1. Uygulamayı aç. Alt sırada yer alan büyüteç simgesine dokun.

squid-game-filtresi

2. Yukarıdaki arama çubuğuna dude.sg kullanıcı adını yaz. Bu mavi tikli yani onaylı bir kullanıcı. Çıkan kullanıcı adına dokun.

squid-game-filtresi

3. dude.sg’nin profil sayfası açılacak. Profilde öne çıkanlar bölümünde yer alan Red Light hikayesine gir.

squid-game-filtresi

4. Bu efektle yapılmış hikayeler gösterilmeye başlayacak. Burada üst kısımda yer alan RedLite, GreenLite yazan kısma dokunarak efekt sayfasının açılmasını sağla.

squid-game-filtresi

5. Şimdi Dene seçeneğine dokunarak efekte ulaşabilirsin.

squid-game-filtresi

Efekti bulduğumuza göre şimdi nasıl kullanacağına değilim. Kullanmak için aşağıdaki adımları takip et.

6. Şimdi telefonun ön kamerasını aktive et.

squid-game-filtresi

7. Yüzünü ön kameraya yaklaştır. Kayıt düğmesine parmağını basılı tut.

squid-game-instagram

8. Yerde yeşil çizgiyi gördüğünde gözlerini kırpmaya başla. İlerlemek için olabildiğince çok gözlerini kırpmalısın.

squid-game-instagram

9. Yerdeki yeşil çizgi yani ışık kırmızıya döndüğünde gözlerini kırpmayı bırak ve sabit dur.

squid-game-instagram

10. Çizgiyi geçene kadar bu şekilde hareket etmeye devam et. Çizgiyi geçmeyi başarırsan kazanırsın ama geçemezsen kaybedersin.

11.  Yaptığın kaydı hikayende paylaşabilirsin. Bunun için gönder tuşuna basman yeterli. İstersen taslak olarak kaydedip daha sonra paylaşabilirsin.

squid-game-instagram

Bu filtreyi arkadaşlarınla birlikte de kullanabilirsin. Instagram çıkartması Sen de Ekle nasıl kullanılır bilmiyorsan blog yazımızı şimdi incele.

Uygulama indirme sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaşmayı unutma!

  1. Instagram

    Instagram

    Instagram, diğer insanları takip edebileceğin gibi fotoğraf, video ve hikaye paylaşabileceğin bir sosyal ağ. Arkadaşlarının gönderi, hikayeReels ve video paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, özel efekt ve çerçeveler kullanabilir, direkt mesajlaşabilir, canlı yayınlar yapabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

TikTok ekran süresi sınırları nasıl ayarlanır?
TikTok ekran süresi sınırları nasıl ayarlanır?

Ekran başında fazlaca zaman geçirdiğini mi düşünüyorsun ya da çocuğunun daha kontrollü vakit geçirmesini mi istiyorsun? TikTok ekran süresi sınırlarını ayarlamana imkan tanıyor. Daha makul sürelerde uygulamayı kullanmanı sağlayacak bu özelliği keşfetmek için okumaya devam et!…

Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?
Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?

Büyük keyifle izlediğin Reels videosunu çok beğendin ve arkadaşlarınla paylaşmak istiyorsun. Ama Instagram son izlenen Reels videosunu nasıl bulacağını bilmiyorsan bu rehberimizdeki yöntemleri deneyebilirsin. İşini kolaylaştıracak bu yöntemleri keşfetmek için okumaya devam et…

TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?
TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?

TikTok uygulamasını bir türlü açamıyor, severek izlediğin videolara erişemiyor hatta hesabını göremiyor musun? Tiktok çalışmıyor ise işte düzeltmenin yolları. Uygulamayı eski haline getirmeni sağlayacak çözüm yollarını bu rehberde listeledik. Detaylar için okumaya devam et! T…

Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?
Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?

Tıkladığın bağlantıların, ziyaret ettiğin linklerin, Instagram’da belirli bir süre saklandığını biliyor musun? Dilersen Instagram bağlantı geçmişini kapatabilirsin. Bir nebze olsun takip edilmekten kurtulabilirsin. Nasıl yapılır öğrenmek ve daha fazlası için okumaya devam et!…

TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?
TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?

Beğenmediğin bir videoyu yanlışlıkla tekrar mı paylaştın ya da artık tekrar paylaşılanlar arasında görmek istemiyor musun? TikTok tekrar paylaşılanları silme seçeneğine sahip. Böyle bir durumda kendin bunu kolayca yapabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et!…