Facebook Avatarı WhatsApp’ta Nasıl Kullanılır?

facebook-avatarı

Havalı bir avatarını oluşturup sohbetlerinde kullanmayı ve arkadaşlarınla paylaşmayı ister misin? Oluşturduğun Facebook avatarı WhatsApp’ta kullanabilir ve paylaşabilirsin. Bu sayede kendi çıkartmalarını da hazırlayabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için hemen okumaya başla!

Facebook Avatarı

Facebook daha kişiselleştirilmiş bir deneyim yaşaman için kendi avatarını oluşturmana imkan tanıyor. Facebook avatarını; ten, saç sekli, kıyafet ve aksesuarlar gibi birçok seçenek ile özelleştirebilirsin. Bunu profil resmin yapabilir, gönderilerine ekleyebilir, çıkartmalara dönüştürüp Messenger’da paylaşabilirsin.

Facebook, avatarını diğer platformlarda da paylaşmana imkan tanıyor. Özellik WhatsApp bu uygulamaların başında geliyor. Hala bir avatarın yoksa önce nasıl oluşturacağı ve sonrasında nasıl payaşacağını açıklayalım.

Facebook Avatarı Oluşturma

Arkadaşlarını şaşırtmaya başlamadan önce Facebook’ta öncelikle kendi avatarını oluşturmalısın. Şimdiye dek oluşturmadıysan aşağıdaki adımları izleyerek kolayca yapabilirsin.

1. Facebook uygulamasını aç ve sağ üst köşedeki menü simgesine dokun.

facebook-avatarı

2. Daha Fazlasını Gör’e bas.

facebook-avatarı

3. Avatarlar bölümüne gir.

facebook-avatarı

4. Ten rengiyle başlayarak Saç Stili, Yüz Şekli gibi diğer seçenekleri düzenle ve Bitti’ye dokun.

facebook-avatarı-whatsapp

5. Avatarının nasıl görüldüğüne dair örnekler verilecek ve İleri düğmesine dokunarak Avatar Eylemleri sayfasına gel.

facebook-avatarı

6. Artık bir avatarın var, yukarıdaki adımları izleyerek buraya kadar gelerek avatarında istediğin değişiklikleri yapabilirsin.

7. Çıkartmalarla Göz At seçeneğine bakarak avatarınla oluşan çıkartmaları görebilirsin.

Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak için Facebook avatarları ile emoji yapma makalemizi de okuyabilirsin.

Facebook Avatarı WhatsApp’ta Paylaşma

Hazırlamış olduğun avatara göre düzenlenmiş çıkartmaları WhatsApp sohbetlerinde paylaşabilirsin. Bunun için aşağıdaki adımları izle.

1. Avatar oluşturamada oluğu gibi Facebook uygulamasını aç ve sağ üst köşedeki menü simgesine dokun.

2. Daha Fazlasını Gör’e bas.

3. Avatarlar bölümüne gir.

4. Çıkartmalara Göz At seçeneğine gir.

facebook-avatarı

5. Göndermek istediğin çıkartmaya dokun.

facebook-avatarı

6. Altta açılacak menüden Diğer Seçeneklere gir.

facebook-avatarı

6. Paylaşmak için WhatsApp uygulamasına dokun.

facebook-avatari-whatsapp

7. Göndermek istediğin kişiyi seç. Ardından sağ alt köşedeki yeşil oka basarak gönderme işlemini tamamla.

facebook-avatarı

Facebook avatarı ile yapılan çıkartmalar birer resimmiş gibi gönderilir. Galerine kaydederek dilediğin an diğer arkadaşlarınla da paylaşabilirsin. Sohbet ederken işine çok yarayacak yazım denetimi WhatsApp’ta nasıl yapılır, makalemizi de oku.

APK indirme sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaşmayı unutma!

  1. Facebook

    Facebook

    Uygulama, Facebook hesabını mobil cihazlarından yönetmeni sağlıyor. Profilini güncelleyebilir ve Ayarlarını değiştirebilirsin. Resim ve video paylaşabilir, arkadaşlarını arayabilir, bildirimler alabilirsin. Ağındaki kişileri takip edebilir, beğenebilir, yorum yazabilir hatta iletişime geçebilirsin.

Telegram Premium nedir, nasıl kullanılır?
Telegram Premium nedir, nasıl kullanılır?

Halen kullanmaya devam ettiğin mesajlaşma uygulamasından daha fazla yararlanmak ister misin? Telegram Premium kullanıma açıldı. Uygulamadan daha fazlasını almanı sağlayacak bu paralı versiyon nedir, nasıl kullanılır merak ediyorsan detaylar AndroidListe’de, okumaya devam et! …

WhatsApp gizli mod ile nasıl kullanılır?
WhatsApp gizli mod ile nasıl kullanılır?

Mesajlaşırken daha gizli kalmak istiyorsan deneyebileceğin yöntemler var. WhatsApp gizli mod için açıp kapatabileceğin tek bir özellik sunmaz. Ancak yapacağın bir dizi ayar ile uygulamayı gizlilik içinde kullanabilirsin. Bu püf noktalarını ve hileleri keşfetmek için hemen oku…

Facebook gizli hesap görme Android’de nasıl yapılır?
Facebook gizli hesap görme Android’de nasıl yapılır?

Popüler sosyal ağda gizli bir hesap ile karşılaştın ancak bir türlü merakını yenemiyor musun? Facebook gizli hesap görme adına deneyebileceğin yöntemler mevcut. En iyisi insanların gizliliğine saygı duymak. Yine de nasıl yapabileceğini öğrenmek istiyorsan hemen okumaya başla!…

WhatsApp ifade bildirimleri nasıl kapatılır?
WhatsApp ifade bildirimleri nasıl kapatılır?

Mesajlarına emojiler ile karşılık veriyor musun? Ancak gelen mesajlara cevap vermeyi kolaylaştıran bu ifade tepkileri bazen can sıkıcı olabilir. WhatsApp ifade bildirimlerini kapatma, devre dışı bırakma, özelliğine de sahip. Nasıl yapacağını öğrenmek için hemen okumaya başla!…