YouTube Ebeveyn Denetimi Nasıl Ayarlanır?

youtube-ebeveyn-denetimi

Çocuklarının, internette vakit geçirirken uygunsuz içeriklere sahip videoları izlemesinden endişeleniyor musun? YouTube ebeveyn denetimi ile bir nebze olsun içini rahatlatabilirsin. Çocuklar için güvenli olan videoları izlemeleri sağlayabilirsin. Nasıl mı? Hemen okumaya başla!

YouTube Ebeveyn Denetimi

YouTube’da çocuklar için çizgi filmlerden, ders videolarına kadar sayısız faydalı içerik bulunuyor. Bununla birlikte çocuklar için hiç de uygun olmayan tonlarca video da var. Bu tür videolar çocuklar için hem zaman kaybı hem de gelişimlerini olumsuz olarak etkileyebilir.

Uygunsuz içeriklerden çocukları korumak adına YouTube ebeveyn denetimi imkanına sahip. Ancak bu denetimler sonrası çocukların %100 güvende demek oldukça zor. Denetimleri atlatabilen içeriklerin olabileceğini platform zaten ifade ediyor.

Çocuklara yönelik daha güvenli içerikler sunmak adına YouTube Kids versiyonu duyuruldu. YouTube’un bu sürümünde sadece 13 yaş altı çocuklara yönelik içeriklere yer veriliyor. Buradaki içerikler daha sıkı denetime tabi tutuluyor. YouTube Kids uygulamasını AndroidListe’den indirip mobil cihazlarına yükleyebilirsin.

Daha büyük çocuklar için bu versiyon yetersiz kalabilir veya çocuğunun esas versiyonda yer alan bir videoyu izlemesi gerekebilir. Bu durumda YouTube uygulaması için de bir dizi ayarlama yapabilirsin.

YouTube Ebeveyn Denetimi İçin Gerekli Ayarlamalar

Normal YouTube’u ara ara çocuklarının kullanması gerekiyorsa bu durumda uygulamayı kullanılan cihazda daha güvenli hale getirebilirsin. Bir dizi kısıtlama sayesinde her içeriğin çocuklarına gösterilmesini engelleyebilirsin. Ebeveyn denetimi için aşağıdaki adımları izle:

1. YouTube uygulamasını aç, hesabına giriş yap ve sağ üst köşedeki hesabına profil resmine tıkla.

youtube-ebeveyn-denetimi

2. Ayarlara gir.

youtube-ebeveyn-denetimi

3. Genel seçeneğine dokun.

youtube-ebeveyn-denetimi

4. Sayfanın altına doğru Kısıtlı Mod seçeneğini bul ve imleci sola çekerek aç ve kısıtlı modu etkin hale getir.

youtube-ebeveyn-denetimi

Bu mod yetişkinlere uygun olabilecek videoların gizlenmesini sağlar. Ancak tam koruma sağlamayabilir. Ayrıca bu ayar sadece etkinleştirildiği cihazda geçerli olur. Farklı bir cihazdan bu hesapla YouTube’a bağlandığında kısıtlı mod etkin olmayacaktır.

YouTube ebeveyn denetimi her cihazda yapılmalı. Keyifli zaman geçirmeni sağlayacak çocuklar için araba yarışı oyunları listemize şimdi göz at.

APK indirme sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaşmayı unutma!

  1. YouTube Kids

    YouTube Kids

    YouTube KidsGoogle tarafından 12 yaş ve altı çocukların çevrimiçi güvenli bir şekilde eğitici, eğlenceli ve yaşlarına uygun videolar izlemeleri için tasarlandı. Ebeveyn denetimini etkin hale getiriyor ve zararlı içeriklerin çocuklara gösterilmesini engelliyor. Uzmanlarca hazırlanmış sayısız içerik sunuyor.

Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?
Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?

Büyük keyifle izlediğin Reels videosunu çok beğendin ve arkadaşlarınla paylaşmak istiyorsun. Ama Instagram son izlenen Reels videosunu nasıl bulacağını bilmiyorsan bu rehberimizdeki yöntemleri deneyebilirsin. İşini kolaylaştıracak bu yöntemleri keşfetmek için okumaya devam et…

TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?
TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?

TikTok uygulamasını bir türlü açamıyor, severek izlediğin videolara erişemiyor hatta hesabını göremiyor musun? Tiktok çalışmıyor ise işte düzeltmenin yolları. Uygulamayı eski haline getirmeni sağlayacak çözüm yollarını bu rehberde listeledik. Detaylar için okumaya devam et! T…

Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?
Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?

Tıkladığın bağlantıların, ziyaret ettiğin linklerin, Instagram’da belirli bir süre saklandığını biliyor musun? Dilersen Instagram bağlantı geçmişini kapatabilirsin. Bir nebze olsun takip edilmekten kurtulabilirsin. Nasıl yapılır öğrenmek ve daha fazlası için okumaya devam et!…

TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?
TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?

Beğenmediğin bir videoyu yanlışlıkla tekrar mı paylaştın ya da artık tekrar paylaşılanlar arasında görmek istemiyor musun? TikTok tekrar paylaşılanları silme seçeneğine sahip. Böyle bir durumda kendin bunu kolayca yapabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et!…

WhatsApp doğrulama kodu e-postayla nasıl alınır?
WhatsApp doğrulama kodu e-postayla nasıl alınır?

Ünlü anlık mesajlaşma uygulaması hesabını daha güvende tutmak ve daha kolay bağlanabilmen için yeni alternatif yöntemler deniyor. WhatsApp doğrulama kodu artık e-posta ile de alınabilecek. Henüz test aşamasında olan bu özellik nasıl kullanılır keşfetmek için okumaya devam et!…