Instagram Hikaye Taslağı Nasıl Kaydedilir?

instagram-hikaye-taslağı

Hikaye paylaşmayı seviyor ama bazen tam da istediğin gibi olmuyor mu? İstersen Instagram hikaye taslağı kaydedebilir ve daha sonra bunu düzenleyip paylaşabilirsin. Son çıkan bu özellik sayesinde hemen paylaşım yapmak zorunda değilsin. Nasıl mı, detaylar için okumaya devam et!

Instagram Hikaye Taslağı

Hikaye paylaşmayı sevenler için popüler platform iyi bir özelliğe daha kavuştu. Artık Instagram hikayeleri taslak olarak kaydetmek mümkün. Halihazırda akış gönderilerinde var olan Taslaklar özelliği hikayelere de gelmiş oldu.

Bu özellik sayesinde hikayelerini hemen paylaşmak zorunda değilsin. İstediğini düzenleyip yapıp daha sonra paylaşabilirsin. Instagram hikaye taslağı 7 gün boyunca erişime açık kalıyor. Bu süre zarfında hikayeni paylaşmazsan kalıcı olarak siliniyor.

Birden fazla hesabı olanlar veya sosyal medya yöneticiliği yapanlar için oldukça kullanışlı olacak bir özellik. Şimdi nasıl yapacağına ve taslağı daha sonra nasıl paylaşacağına bakalım

Instagram Hikaye Taslağı Kaydetme

Hikayeni şimdi değil de daha sonra paylaşmaya veya duruma göre hikayene birkaç şey daha eklemeye karar verdin. Peki onca yaptığın boşa mı gitsin? Tabii ki asla! Taslak olarak kolayca kaydedebilirsin. Bunun için şu adımları izle:

1. Instagram’ı aç ve her zamanki gibi

  • sol üst köşedeki resmine dokunarak veya
  • sağ taraftaki + simgesine tıklayıp Hikayeyi de seçip

hikaye oluşturmaya başla.

instagram-hikaye-taslağı

2. Hikayeni oluşturduktan sonra istediğin gibi düzenle ve cihazının geri tuşuna bas.

instagram-hikaye-taslağı

3. Açılan pencereden Taslağı Kaydet seçeneğine dokun.

instagram-hikaye-taslağı

Hikayeni taslak olarak kaydetmiş oldun, bir hafta içinde bu taslağı kolayca paylaşabilirsin.

Instagram Hikaye Taslağı Paylaşma

Artık bir hikaye taslağın olduğuna göre kalıcı olarak silinmeden önce nasıl paylaşacağına değinelim. Bunun için şu adımları izle:

1. Yukarıda 1. adımda bahsettiğimiz gibi Hikayelere giriş yap.

2. Bu kez sol alt köşedeki Galeri simgesine dokun.

instagram-hikaye-taslağı

3. Üstte sırada yer alan Taslaklar sekmesine bas.

4. Burada daha önce taslak olarak kaydettiğin hikayeleri göreceksin. Hikayene dokun.

instagram-hikaye-taslağı

5. Eklemek istediklerin varsa gerekli düzenlemeleri yap ve Gönder düğmesine dokun.

instagram-hikaye-taslağı

Instagram Hikaye Taslağı Silme

Taslağını silmek istersen yukarıdaki 5. adımda Gönder düğmesine dokunmak yerine cihazının geri tuşuna bas ve açılan menüden Taslağı Sil seçeneğine dokun.

instagram-hikaye-taslağı

Bir Instagram hikaye taslağı nasıl kaydedilir, paylaşılır ve silinir artık biliyorsun. Instagram hesap doğrulama işlemlerini nasıl yapacağını yazımızdan öğrenebilirsin.

Uygulama indirme sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaşmayı unutma!

  1. Instagram

    Instagram

    Instagram, diğer insanları takip edebileceğin gibi fotoğraf, video ve hikaye paylaşabileceğin bir sosyal ağ. Arkadaşlarının gönderi, hikayeReels ve IGTV paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, özel efekt ve çerçeveler kullanabilir, direkt mesajlaşabilir, canlı yayınlar yapabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

YouTube Ebeveyn Denetimi Nasıl Ayarlanır?
YouTube Ebeveyn Denetimi Nasıl Ayarlanır?

Çocuklarının, internette vakit geçirirken uygunsuz içeriklere sahip videoları izlemesinden endişeleniyor musun? YouTube ebeveyn denetimi ile bir nebze olsun içini rahatlatabilirsin. Çocuklar için güvenli olan videoları izlemeleri sağlayabilirsin. Nasıl mı? Hemen okumaya başla…

WhatsApp Uçtan Uca Şifrelenmiş Yedekleme Nasıl Açılır?
WhatsApp Uçtan Uca Şifrelenmiş Yedekleme Nasıl Açılır?

Popüler mesajlaşma uygulamasını kullanırken güvenlik ve gizlilik konusunda endişeleniyor musun? WhatsaApp uçatan uca şifrelenmiş yedekleme özelliğini duyurarak senin gibi kaygılı tüm kullanıcıların içini bir nebze olsun rahatlattı. Detayları öğrenmek için şimdi okumaya başla!…

Telegram Kişileri Yenileme Android’de Nasıl Yapılır?
Telegram Kişileri Yenileme Android’de Nasıl Yapılır?

Mesajlaşırken uygulamada bazı kişilerin eksik olduğunu mu fark ettin? Belki de yanlışlıkla sildin. Telegram kişileri yenileme imkanı sunuyor. Bu sayede Telegram silinen kişileri geri getirme daha da kolay hale geliyor. Adım adım nasıl yapılır öğrenmek için hemen okumaya başla…

TikTok Ses Efektleri ve Autotune Nasıl Eklenir?
TikTok Ses Efektleri ve Autotune Nasıl Eklenir?

Autotune ile hazırlanmış şarkları seviyor musun? Bu tarz şarkılar söyleyerek video klipler hazırlamak ister misin? TikTok ses efektleri ve autotune ile oldukça eğlenceli klipler çekebilirsin. Nasıl yapacağını ve kullanabileceğin Android uygulamaları keşfetmek için hemen oku! …