Instagram Takipçi Çıkarma Engellemeden Nasıl Yapılır?

instagram-takipçi-çıkarma

Bol bol resim ve video paylaşıyorsun, çok da takipçin var ama bazıları seni takip etmese daha mı iyi olur? Engelleme yapmadan Instagram takipçi çıkarma mümkün. Üstelik takipten çıkardığından da haberleri olmayacak. Adım adım nasıl yapacağını öğrenmek için hemen okumaya başla!

Instagram Takipçi Çıkarma

Instagram’da önemli olan takipçi sayının çok olmasından ziyade takipçilerinle olan etkileşimindir. Takipçiler bu etkileşimi, paylaşımlarını beğenerek, yorum bırakarak veya kaydederek yapabilir. Etkileşimin arttıkça daha geniş kitlelere erişme şansın artar ve hesabın büyümeye devam eder.

Hesabında etkileşimde bulunmayan yani beğeni hiç yapmayan takipçilerin varsa bu gelişimini olumsuz yönde etkiler. En az etkileşimde bulunduğun takipçilerine karşı çözüm olarak olarak Instagram takipçi çıkarma seçeneğini sunuyor.

Daha önceden Instagram takipçi silme adına engelleme özelliğini kullanıyordu. Bu biraz sert bir tepki olarak görünüyordu. Ancak gizli hesaplara sunulan takipçi çıkarma özelliği, işletme ve içerik üreticileri de dahil herkese açılmış durumda.

Instagram Takipçi Çıkarma Sonrasında Ne Olur?

Çıkarmaya karar verdiğin takipçilerine herhangi bir bildirim gitmez. Ancak paylaştığın gönderileri artık akışlarında göremezler. Engelleme yapmadığın için arama yaparak veya farklı yollardan seni tekrar bulabilirler.

Durumu fark ettiklerinde seni tekrar takip etmeye başlayabilir, sana takip isteği gönderebilir veya hesabın herkese açık ise paylaşımlarını rahatça görebilirler.

Instagram Takipçi Çıkarma Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Burada dikkat edeceğin husus takipçilerini engellemek yerine listenden sileceksin. Engelleme yapmak da mümkün ancak biz buna değinmeyeceğiniz. Şimdi Instagram takipçi nasıl çıkarılır adım adım bakalım.

1- Uygulamayı aç ve sağ alt köşedeki resmine tıklayarak profil sayfana gir.

instagram-takipçi-çıkarma

2- Sayfanın üst kısmında yer alan Takipçi sekmesine dokun.

instagram-takipçi-çıkarma

3- Burada takipçilerin listelenecek takipten çıkarmak istediğin hesabı bulup profil resmine tıkla.

instagram-takipçi-çıkarma

4- Bu hesaba ait profil sayfası açılacak. Sayfanın sağ üst köşesindeki üç noktaya dokun.

instagram-takipçi-çıkarma

5- Açılan menüden Takipçiyi Çıkar seçeneğine tıkla.

instagram-takipçi-çıkarma

6- Gelen mesajı Çıkar seçeneğine dokunarak onayla.

instagram-takipçi-çıkarma

Artık bu takipçiyi herhangi bir engelleme yapmadan takipçilerin arasından çıkarmış oldun. Bu yöntem bot veya etkileşimi olmayan hesapları silmek adına oldukça etkili bir yöntem.

Instagram takipçi çıkarma ile ilgili şimdilik anlatacaklarımız bu kadar. Tüm Instagram fotoğraf ve videoları nasıl indirilir ve kaydedilir, biliyor musun? Göz atmanı şiddetle tavsiye ederiz.

AndroidListe‘den tema, oyun, uygulama ve APK indir, Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaşmayı unutma!

  1. Instagram

    Instagram

    Instagram, diğer insanları takip edebileceğin gibi fotoğraf, video ve hikaye paylaşabileceğin bir sosyal ağ. Arkadaşlarının gönderi, hikayeReels ve IGTV paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, özel efekt ve çerçeveler kullanabilir, direkt mesajlaşabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

YouTube Ebeveyn Denetimi Nasıl Ayarlanır?
YouTube Ebeveyn Denetimi Nasıl Ayarlanır?

Çocuklarının, internette vakit geçirirken uygunsuz içeriklere sahip videoları izlemesinden endişeleniyor musun? YouTube ebeveyn denetimi ile bir nebze olsun içini rahatlatabilirsin. Çocuklar için güvenli olan videoları izlemeleri sağlayabilirsin. Nasıl mı? Hemen okumaya başla…

WhatsApp Uçtan Uca Şifrelenmiş Yedekleme Nasıl Açılır?
WhatsApp Uçtan Uca Şifrelenmiş Yedekleme Nasıl Açılır?

Popüler mesajlaşma uygulamasını kullanırken güvenlik ve gizlilik konusunda endişeleniyor musun? WhatsaApp uçatan uca şifrelenmiş yedekleme özelliğini duyurarak senin gibi kaygılı tüm kullanıcıların içini bir nebze olsun rahatlattı. Detayları öğrenmek için şimdi okumaya başla!…

Telegram Kişileri Yenileme Android’de Nasıl Yapılır?
Telegram Kişileri Yenileme Android’de Nasıl Yapılır?

Mesajlaşırken uygulamada bazı kişilerin eksik olduğunu mu fark ettin? Belki de yanlışlıkla sildin. Telegram kişileri yenileme imkanı sunuyor. Bu sayede Telegram silinen kişileri geri getirme daha da kolay hale geliyor. Adım adım nasıl yapılır öğrenmek için hemen okumaya başla…

TikTok Ses Efektleri ve Autotune Nasıl Eklenir?
TikTok Ses Efektleri ve Autotune Nasıl Eklenir?

Autotune ile hazırlanmış şarkları seviyor musun? Bu tarz şarkılar söyleyerek video klipler hazırlamak ister misin? TikTok ses efektleri ve autotune ile oldukça eğlenceli klipler çekebilirsin. Nasıl yapacağını ve kullanabileceğin Android uygulamaları keşfetmek için hemen oku! …