Instagram İstenmeyen Mesajlar ve Yorumlar Nasıl Sınırlandırılır?

instagram-istenmeyen-mesajlar

Popüler sosyal ağda paylaşım yapmayı seviyorsun ama gelen mesaj ve yorumlar canını mı sıkıyor? Instagram istenmeyen mesajlar ve yorumlar sınırlandırılabiliyor. Yeni duyurulan bu özellik trollerin moralini bozacak ama kullanıcılara biraz nefes aldıracak. Nasıl mı? Hemen oku!

Instagram İstenmeyen Mesajlar ve Yorumlar

Ünlü sosyal ağ, yeni özellikler duyurmaya devam ediyor. Instagram kaybolan mesajlar ve fotoğraflar özelliğini yakın zaman da yayımlamış ve biz de bahsetmiştik. Kullanıcı deneyimini artırmak isteyen uygulama en çok şikayet edilen konulardan birine çözüm getiriyor: istenmeyen mesaj ve yorumlar.

Kimi kullanıcılar kasıtlı veya reklam amaçlı birçok yorum veya mesaj gönderiyor. DM üzerinden veya yorumlar aracılığıyla takip etmediğin kişilerden veya seni yakın zamanda takip etmeye başlayanlardan bu tür gereksiz mesajlar alabilirsin. Platform, bu tür paylaşımları en aza indirmek için çaba sarf ediyor.

Instagram İstenmeyen Mesajlar ve Yorumlar İçin Sınırlama

Yeni özellik Sınırlar, özellikle bir grup insan veya bot hesap tarafından gönderilen rahatsız edici mesajlardan otomatik olarak kurtulmanı sağlıyor. Bu hesaplar takip etmediklerin veya son zamanlarda seni takip etmeye başlayan hesaplar olabilir.

Bu özellik sayesinde sınırlamanın süresini seçebilir ve sürenin dolmasının ardından Instagram’ın bildirim yoluyla seni uyarmasını isteyebilirsin. Nasıl yapacağına kısaca değinelim.

1- Uygulamayı aç, sağ alt köşedeki resmine basarak profil sayfana gir.

instagram-istenmeyen-mesajlar

2- Sağ üst köşedeki menü simgesine bas.

instagram-istenmeyen-mesajlar

3- Ayarlara gir.

instagram-istenmeyen-mesajlar

4- Gizlilik seçeneğine dokun.

instagram-istenmeyen-mesajlar

5- Etkileşimler bölümünde Sınırlar seçeneğine gir.

instagram-istenmeyen-mesajlar

6- İstenmeyen Etkileşimleri Sınırla sayfası açılacak ve bilgilendirme gösterilecek. Buradan Devam düğmesine dokun.

instagram-istenmeyen-mesajlar

7- Sınırlanacak kişileri tercihlerine göre açabilir veya kapatabilirsin. Bunun için seçeneklerin yanındaki imlece dokunman yeterli. Burada üç seçenek göreceksin.

instagram-istenmeyen-mesajlar

  • Seni takip etmeyen hesaplar
  • Yakınlardaki takipçiler
  • Sınırlama süresi: Süreyi 1 ila 6 gün arasında veya 1 ila 4 hafta arasında belirleyebilirsin. Hatırlatma Koy düğmesine dokun.

instagram-istenmeyen-mesajlar

8- Sayfanın altında yer alan düğmesine dokunarak işlemi tamamla.

Sınırlar özelliğini artık etkin hale getirdin. Instagram istenmeyen mesajlar ve yorumlar bu şekilde kolayca sınırlandırılabiliyor. Instagram hikayelerinden metin çevirme özelliğini hiç kullandın mı?

AndroidListe‘den tema, oyun, uygulama ve APK indir, Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında paylaşmayı unutma!

  1. Instagram

    Instagram

    Instagram, diğer insanları takip edebileceğin gibi resim, video ve hikaye paylaşabileceğin bir sosyal ağ. Arkadaşlarının fotoğraf, hikayeReels ve IGTV videolarına bakabilir, yorum yapabilirsin. Filtre, özel efekt ve çerçeveler kullanabilir, direkt mesajlaşabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

TikTok Ses Efektleri ve Autotune Nasıl Eklenir?
TikTok Ses Efektleri ve Autotune Nasıl Eklenir?

Autotune ile hazırlanmış şarkları seviyor musun? Bu tarz şarkılar söyleyerek video klipler hazırlamak ister misin? TikTok ses efektleri ve autotune ile oldukça eğlenceli klipler çekebilirsin. Nasıl yapacağını ve kullanabileceğin Android uygulamaları keşfetmek için hemen oku! …

Android’de Kullanman Gereken En İyi 5 Autotune Uygulaması
Android’de Kullanman Gereken En İyi 5 Autotune Uygulaması

Şarkı söylemekten keyif alıyor musun? Söyleyişin ve ses tonun ile arkadaşlarını şaşırtmak ister misin? Autotune uygulaması kullanarak bunu yapabilirsin. Android cihazlarında kolayca kullanabileceğin en iyi uygulamalar bugün AndroidListe’de. Keşfetmek için hemen okumaya başla!…

Android’de Kullanman Gereken En İyi Makyaj Uygulamaları
Android’de Kullanman Gereken En İyi Makyaj Uygulamaları

Fotoğraf paylaşacaksın, makyaj yapman lazım ama vaktin mi yok? Bunu senin için yapabilecek Android uygulamalar var. Kullanabileceğin en iyi makyaj uygulamaları bugün AndroidListe’de. Her özçekimde, fotoğrafta ışıl ışıl gözükebilir, herkesi şaşırtabilirsin. Nasıl mı, hemen oku…

Android’de Oynaman Gereken En İyi Point-and-Click Oyunları
Android’de Oynaman Gereken En İyi Point-and-Click Oyunları

Müthiş hikayesiyle seni içine çeken oyunları seviyor musun? Bulmaca, macera ve gizem unsurlarını taşıyan Point-and-Click oyunları tam da aradığın olabilir. Bir döneme damga vuran bu oyun türünü yeniden hatırlayalım. En iyi Android oyunları keşfetmek için hemen okumaya başla! …