Instagram Hikayelerinde Metin Çevirme Nasıl Yapılır?

instagram-hikayelerinde-metin-çevirme

Popüler sosyal ağ uygulaması yeni özellikler duyurmaya devam ediyor ve yabancı dil problemini ortadan kaldırıyor. Instagram hikayelerde metin çevirmeye başladı. Metinleri kolayca anlayabilirsin. Yeni özelliğin detaylarını keşfetmek, nasıl kullanılır öğrenmek için hemen oku!

Instagram Hikayeleri Metin Çevirme Özelliği

Instagram, silinen gönderileri geri getirme gibi yeni özellikler ekleyerek kullanıcı deneyimini artırmaya çalışıyor. Uygulamayı kullanırken oluşan yabancı dil problemine çözüm getirmek adına yeni bir özellik daha duyurdu.

Bu özellik sayesinde yabancı dilde paylaşılan Instagram hikayelerini otomatik olarak çevirebilir ve kolayca anlayabilirsin. Bu araç şimdilik 90 dili algılıyor ve otomatik olarak çeviriyor. Zamanla tüm kullanıcıların kullanımına açılacağı tahmin ediliyor.

Instagram Hikayeleri Metin Çevirme Nasıl Kullanılır?

Şimdi bu yeni özelliği nasıl kullanacağına dair bilgiler paylaşalım. Esasen bu otomatik çeviriciyi kullanmak için çok özel bir çaba sarf etmene gerek yok. Basit bir tıklama ile hikayede geçen metnin çevirisini kolayca okuyabilirsin. Instagram hikayelerinde yer alan metinlerin çevirilerini görmek için:

1- Instagram hikayelerine giriş yap.

2- Hikaye içerisinde yabancı dilde yazılmış bir metin varsa sol tarafta profil resminin yanında hesap isminin altında Çevirisine Bak seçeneğini göreceksin. Bu seçeneğe tıkla.

instagram-hikayelerinde-metin-cevirme

3- Hikayenin altından orijinal metin ile birlikte otomatik çevirisi gösterilecek. Hepsi bu kadar.

instagram-hikayelerinde-metin-cevirme

Şimdilik uygulama sesleri, konuşmaları veya şarkıları çevirmiyor. Ayrıca resim içindeki metinlerde çeviri özelliği çalışmıyor. Instagram hikayede metin araçları ile yazılan yazılar, otomatik algılanıp çeviriliyor.

Çeviri yapılan diller arasında Latin harfleriyle yazılan İngilizce, İspanyolca, Türkçe gibi dillerin yanı sıra Japonca, Hintçe, Arapça, Rusça gibi farklı yazı karakterlerine sahip dilleri de görmek mümkün.

Hikayelerinde bu özelliği görmüyorsan biraz daha sabırlı olman gerebilir veya hesap isminin altında Mod Oluştur gibi bir bilgi varsa buraya dokunduğunda açılan menüden Çevirisine Bak seçeneğine girerek metnin çevirisini görebilirsin.

Instagram hikayelerini çevirmek yabancı hesapları takip etmeni kolaylaştıracak. Instagram selfie çıkartması ile animasyonlu sticker yapabilirsin.

AndroidListe‘den tema, oyun, uygulama ve APK indir, Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında paylaşmayı unutma!

  1. Instagram

    Instagram

    Instagram, diğer insanları takip edebileceğin gibi resim, video ve hikaye paylaşabileceğin bir sosyal ağ. Arkadaşlarının fotoğraf, hikayeReels ve IGTV videolarına bakabilir, yorum yapabilirsin. Filtre, özel efekt ve çerçeveler kullanabilir, direkt mesajlaşabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

Instagram Takipçi Çıkarma Engellemeden Nasıl Yapılır?
Instagram Takipçi Çıkarma Engellemeden Nasıl Yapılır?

Bol bol resim ve video paylaşıyorsun, çok da takipçin var ama bazıları seni takip etmese daha mı iyi olur? Engelleme yapmadan Instagram takipçi çıkarma mümkün. Üstelik takipten çıkardığından da haberleri olmayacak. Adım adım nasıl yapacağını öğrenmek için hemen okumaya başla!…

WhatsApp Emoji Renkleri Nasıl Değiştirilir?
WhatsApp Emoji Renkleri Nasıl Değiştirilir?

Emojilerle kendini ifade etmeyi seviyor ama sabit renklerinden de sıkıldın mı? Artık WhatsApp’ta emoji renkleri değiştirilebiliyor. Durumlar için geliştirilen yeni özellik, bu sarı ifadelerin renklerini değiştirmeni sağlıyor. Nasıl yapılır keşfetmek için hemen okumaya başla! …

Tüm Instagram Fotoğrafları Nasıl İndirilir ve Kaydedilir?
Tüm Instagram Fotoğrafları Nasıl İndirilir ve Kaydedilir?

Sosyal ağlarda arkadaşlarınla fotoğraf ve videolar paylaşıyorsun ama artık bunların birçoğu cihazında yok mu? Paylaştığın tüm Instagram fotoğrafları nasıl indirilir merak ediyorsan işte çözüm. Ek bir uygulamaya ihtiyaç duymadan nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et!…

WhatsApp Mesajlarına Emojilerle Nasıl Tepki Verilir?
WhatsApp Mesajlarına Emojilerle Nasıl Tepki Verilir?

Çok sık mesajlaşıyor ama bazı duygu ve cevaplarını emojilerle kısa yoldan ifade etmeyi seviyor musun? Yakında WhatsApp mesajlarına emojilerle tepki vermek mümkün olacak. Birçok mesajlaşma uygulamasında kullandığın bu özellikle ilgili detaylı bilgi almak için okumaya devam et!…

Telegram Galeriye Kaydetme Kapatma Nasıl Yapılır?
Telegram Galeriye Kaydetme Kapatma Nasıl Yapılır?

Cihazının hafızası çok çabuk mu doluyor? Belki de çok fazla gereksiz indirme yapıyorsun. Telegram galeriye kaydetme kapatma basit bir çözüm olabilir. Bu sayede her fotoğraf galerine kaydedilmez ve depolama alanı sana kalır. Adım adım nasıl yapacağını öğrenmek için hemen oku! …