Facebook Messenger’da Soundmoji (Sesli Emoji) Nasıl Gönderilir?

soundmoji

Mesajlaşırken emoji göndermeyi seviyor musun? Emojiler bir de sesli olsa daha eğlenceli olmaz mıydı? Facebook Messenger yepyeni bir özellik duyurdu: soundmoji yani sesli emoji. Artık ses çıkaran emojiler kullanabileceksin. Bu yeni özelliği keşfetmek için hemen okumaya başla!

Soundmoji Facebook Messenger’ın Yeni Sesli Emojileri

Messenger’da insanların her gün emoji içeren 2.4 milyar mesaj gönderildiğini biliyor musun? Sen de mesajlarında duygularını ifade etmek için emoji kullanıyor musun? O halde, Messenger’dan sana güzel bir haber var.

Messenger kullanımını daha keyifli hale getirmek isteyen Facebook, 17 Temmuz Dünya Emoji Günü’nde platforma yeni bir emoji türü daha ekledi. Animoji, bitmoji derken şimdi sesli emojiler olan soundmoji dönemi başlıyor.

Messenger’da bazı emojilere ses eklendi ve bir kütüphane oluşturuldu. Örneğin el çırpma simgesi gönderdiğinde artık sadece görmeyecek, gerçekten bir el çırpma sesi de duyulacak. Bir davul veya çekirge sesi de duyabilirsin. Soundmojiler sayesinde görselliğin yanı sıra ses de duymak mümkün.

Soundmojilere, bazı ünlülerin sesleri, filmlerden ve TV şovlarından sesler ve meşhur replikler eklenmiş. Şimdilik çok fazla seçenek olmasa da ileride sesli simgeler daha da zenginleşecek.

Soundmoji Facebook Messenger’da Nasıl Gönderilir?

Herkesin erişimine açılan bu özelliği kullanmak çok kolay. Normal bir emoji göndermekten pek farkı olmasa da soundmojileri nasıl göndereceğini kısaca açıklayalım.

1- Facebook Messenger’da herhangi bir sohbetini aç.

2- Mesaj yazdığın alanın sağ tarafında bulunan gülen yüz simgesine dokun.

soundmoji

3- Aşağıda açılan sekmelerden en sonda yer alan hoparlör simgesine bas.

soundmoji

4- Yukarı kaydırarak Ses Simgelerini gör. Sesler başlığı altında mevcut soundmojileri göreceksin.

soundmoji

5- İstediğin ifadenin üzerine gelip oynat düğmesine basabilir ve sesini dinleyebilirsin.

6- Sesini dinlediğin emoji en üstte gösterilecek. Hoşuna giderse Gönder düğmesine tıklayarak mesaj olarak atabilirsin. Hepsi bu kadar kolay!

soundmoji

Messenger’da soundmoji nasıl gönderilir paylaştık. Facebook Messenger SMS kapatma da çok kolay yapılıyor, yeter ki blog yazımızı oku.

AndroidListe‘den tema, oyun, uygulama ve APK indir, Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında paylaşmayı unutma!

  1. Facebook Messenger

    Facebook Messenger

    Facebook Messenger, SMS ve Facebook mesajlarını tek bir yerde toplayabileceğin ücretsiz bir iletişim uygulaması. Sesli ve görüntülü konuşabilir, bireysel veya grupça mesajlaşabilirsin. Resim, video, konum bilgisi ve daha fazlasını paylaşabilir, hikayelere bakabilir, soundmoji gönderebilirsin.

Instagram Takipçi Çıkarma Engellemeden Nasıl Yapılır?
Instagram Takipçi Çıkarma Engellemeden Nasıl Yapılır?

Bol bol resim ve video paylaşıyorsun, çok da takipçin var ama bazıları seni takip etmese daha mı iyi olur? Engelleme yapmadan Instagram takipçi çıkarma mümkün. Üstelik takipten çıkardığından da haberleri olmayacak. Adım adım nasıl yapacağını öğrenmek için hemen okumaya başla!…

WhatsApp Emoji Renkleri Nasıl Değiştirilir?
WhatsApp Emoji Renkleri Nasıl Değiştirilir?

Emojilerle kendini ifade etmeyi seviyor ama sabit renklerinden de sıkıldın mı? Artık WhatsApp’ta emoji renkleri değiştirilebiliyor. Durumlar için geliştirilen yeni özellik, bu sarı ifadelerin renklerini değiştirmeni sağlıyor. Nasıl yapılır keşfetmek için hemen okumaya başla! …

Tüm Instagram Fotoğrafları Nasıl İndirilir ve Kaydedilir?
Tüm Instagram Fotoğrafları Nasıl İndirilir ve Kaydedilir?

Sosyal ağlarda arkadaşlarınla fotoğraf ve videolar paylaşıyorsun ama artık bunların birçoğu cihazında yok mu? Paylaştığın tüm Instagram fotoğrafları nasıl indirilir merak ediyorsan işte çözüm. Ek bir uygulamaya ihtiyaç duymadan nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et!…

WhatsApp Mesajlarına Emojilerle Nasıl Tepki Verilir?
WhatsApp Mesajlarına Emojilerle Nasıl Tepki Verilir?

Çok sık mesajlaşıyor ama bazı duygu ve cevaplarını emojilerle kısa yoldan ifade etmeyi seviyor musun? Yakında WhatsApp mesajlarına emojilerle tepki vermek mümkün olacak. Birçok mesajlaşma uygulamasında kullandığın bu özellikle ilgili detaylı bilgi almak için okumaya devam et!…

Telegram Galeriye Kaydetme Kapatma Nasıl Yapılır?
Telegram Galeriye Kaydetme Kapatma Nasıl Yapılır?

Cihazının hafızası çok çabuk mu doluyor? Belki de çok fazla gereksiz indirme yapıyorsun. Telegram galeriye kaydetme kapatma basit bir çözüm olabilir. Bu sayede her fotoğraf galerine kaydedilmez ve depolama alanı sana kalır. Adım adım nasıl yapacağını öğrenmek için hemen oku! …