Kimse Bilmeden WhatsApp Grubundan Nasıl Çıkılır?

whatsapp-grubundan-gizlice-çıkmak

Katıldığın bir gruptan artık mesaj almak istemiyor ama ayrıldığından gruptakilerin de haberi olmasın mı istiyorsun? Kimseye çaktırmadan WhatsApp grubundan nasıl çıkılır, neler yapabilirsin, hepsi bugün AndroidListe’de. Deneyebileceğin yolları görmek için hemen okumaya başla!

Çaktırmadan WhatsApp Grubundan Nasıl Çıkılır?

Gizlilik sözleşmeyi nedeniyle WhatsApp rakiplerine biraz kullanıcı kaptırsa da hala popüler bir mesajatar ve gruplardan mesajlar gelmeye devam ediyor. Bir gruba sen de katıldın ancak artık gruptan mesaj almak istemiyorsun. Gruptan çıkarsan gruptakilerin haberi olacak, tabii ki bunu da istemiyorsun!

Merak etme, WhatsApp grubundan gizlice çıkmak mümkün. Bahsedeceğimiz yöntemlerden istediğini deneyerek bir gruptan çıkabilirsin. Üstelik kimse gruptan ayrıldığını fark etmeyecek. Şimdi yöntemlere geçelim.

1- Telefon Numaranı Değiştir

İlk yöntem telefon numarasını değiştirmek ama bir gruptan gizlice çıkmak için buna değer mi sen karar ver. Çünkü bundan diğer sohbetlerin de etkilenecek. Eski numaranı kullanmaya devam edersen bu yöntem işe yaramaz.

whatsapp-grubundan-nasil-cikilir

Öncelikle cihazında Ayarlar > Uygulamalar > WhatsApp yolunu izle, verileri ve önbelleği sil. Cihazındaki WhatsApp verileri temizlenecek ancak grupta hala eski bilgilerin duracak. Numara değişikliğini sağladıktan sonra WhatsApp’a yeni numaranla giriş yap.

2- Sahte Numara Kullan

Numaranı değiştirmek istemiyorsan karışık gibi görünse de bu yöntemi deneyebilirsin. Öncelikle yeni bir telefon numarası (sahte veya tek kullanımlık) bulmalısın. Tek kullanımlık telefon numarası veren uygulamalar sayesinde bunu yapabilirsin. Ancak numaranın çalışır durumda olmasına dikkat et.

whatsapp-grubundan-nasil-cikilir

WhatsApp’tan Ayarlar > Hesap > Numara Değiştir yolunu izle ve mevcut numaranı sahte numaranla değiştir. Gruptan sessizce çıkmış oldun.

Şimdi cihazının Ayarlar > Uygulamalar > WhatsApp yolunu izle, uygulamanın verilerini ve önbelleğini sil. Hesabın gruptan silinse bile ismin hala grup üyeleri arasında gözükecek.

Son aşamada WhatsApp’ı yeniden aç ve kendi gerçek numaranla tekrar kayıt ol. Artık gruptan ayrıldın ve kimseye de bildirim gitmedi. Diğer sohbetlerinde bu durumdan etkilenebilir ve ikinci bir numara için de ödeme yapmak zorunda kalabilirsin.

3- Grup Bildirimlerini Sessize Al

Yukarıdaki iki yöntem biraz zahmetli ve karmaşık gelebilir. İstersen gruptan çıkmadan grup bildirimlerini sessize alabilir, mesaj geldiğinde rahatsız edilmekten kurtulabilirsin.

whatsapp-grubundan-nasil-cikilir

Bunun için grup sayfasının sağ üst köşesindeki menü (üç nokta) tuşuna dokun. Bildirimleri sessize al seçeneğine gir. Bildirimleri 8 saat, 1 hafta veya her zaman olmak üzere istediğin kadar sessize alabilirsin. Detayları WhatsApp grubu sonsuza dek sessize alma ile ilgili blog yazımızda bulabilirsin.

4- Adını Değiştir ve Profil Resmini Sil

Kimseye belli etmeden WhatsApp gruptan çıkmanın bir yolu da kullanıcı adını değiştirmek ve profil resmini silmek. Bu yöntem kalabalık gruplarda işe yarar. İnsanların dikkatsizliğinden yararlanacaksın.

whatsapp-grubundan-nasil-cikilir

WhatsApp’tan Ayarlara gir ve en üstte profil resminin ve adının olduğu yere dokun. Profil sayfan açılacak burada adını ve resmini değiştir veya sil. Sonra gruba git ve normal bir şekilde gruptan ayrıl. Gruptan ayrıldığında dair bildirim gidecek ancak isim ve profil fotoğrafı farklı olduğunda dikkatli üyeler dışında kimse sen olduğunu kolayca anlayamaz.

5- Grup Bildirimlerini Kapat

Doğrudan gruptan çıkmak yerine grup bildirimlerini kapatmayı da düşünebilirsin. Bu sayede gruplarla ilgili bildirim almazsın. Grup bildirimlerinin kapalı olduğunu kimse de anlamaz.

whatsapp-grubundan-nasil-cikilir

Bunun için cihazında Ayarlar > Uygulamalar > WhatsApp > Bildirimler yolunu izle. Burada Grup Bildirimleri seçeneğini kapalı konuma getir. Son olarak gruptan ayrıl.

Kimse bilmeden WhatsApp grubundan nasıl çıkılır ile ilgili 5 yöntem paylaştık. Artık WhatsApp grubundan gizlice çıkmak senin için çok kolay. Hala bir mesajatar arıyorsan WhatsApp alternatifleri koleksiyonumuzu inceleyebilirsin.

AndroidListe‘den tema, oyun, uygulama ve APK indir, Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında paylaşmayı unutma!

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    Popüler uygulama WhatsApp Messenger ile dilediğince mesajlaşabilirsin. Hiçbir ekstra ücret ödemeden sesli ve görüntülü arama yapabilirsin. Arkadaşlarınla sesli mesaj, video, resim, belge ve konum paylaşabilirsin. Yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

Facebook ve Instagram Beğeni Sayısını Gizleme Nasıl Yapılır?
Facebook ve Instagram Beğeni Sayısını Gizleme Nasıl Yapılır?

Gönderilerin altında beğeni sayılarını görmekten sıkıldın mı? Bir süredir test aşamasında olan Instagram beğeni sayısını gizleme tüm kullanıcılara açılmış durumda. Bu yeni özelliğin neler getirdiğini ve 3 farklı yöntemle nasıl kullanacağını öğrenmek için hemen okumaya başla! …

Kimse Bilmeden WhatsApp Grubundan Nasıl Çıkılır?
Kimse Bilmeden WhatsApp Grubundan Nasıl Çıkılır?

Katıldığın bir gruptan artık mesaj almak istemiyor ama ayrıldığından gruptakilerin de haberi olmasın mı istiyorsun? Kimseye çaktırmadan WhatsApp grubundan nasıl çıkılır, neler yapabilirsin, hepsi bugün AndroidListe’de. Deneyebileceğin yolları görmek için hemen okumaya başla! …

WhatsApp Mesajları Nasıl Arşivlenir ve Gizli Tutulur?
WhatsApp Mesajları Nasıl Arşivlenir ve Gizli Tutulur?

Bazı gruplardan veya kişilerden gelen mesajları sessize almak hatta okumamak mı istiyorsun? Çözüm arşivlemek! WhatsApp mesajları nasıl arşivlenir, bugün AndroidListe’de. Yeni arşiv özelliğiyle (beta) birlikte mesajlarını nasıl gizleyeceğini öğrenmek için hemen okumaya başla! …

Android’de Casus Yazılım Nasıl Anlaşılır ve Silinir?
Android’de Casus Yazılım Nasıl Anlaşılır ve Silinir?

Telefonun her zamanki gibi çalışmıyor mu? Kendi kendine açılıp kapanıyor mu? Cihazında spyware olabilir. Peki, casus yazılım nasıl anlaşılır? Daha sonra bu Android’den nasıl silinir, merak ediyorsan deneyebileceğin yöntemleri paylaşıyoruz. Telefonun güvenliği için hemen oku! …