WhatsApp Mesajları Nasıl Arşivlenir ve Gizli Tutulur?

whatsapp-mesajları-nasıl-arşivlenir

Bazı gruplardan veya kişilerden gelen mesajları sessize almak hatta okumamak mı istiyorsun? Çözüm arşivlemek! WhatsApp mesajları nasıl arşivlenir, bugün AndroidListe’de. Yeni arşiv özelliğiyle (beta) birlikte mesajlarını nasıl gizleyeceğini öğrenmek için hemen okumaya başla!

WhatsApp son güncellemeyle sesli mesajları hızlandırmayı sağlamıştı. Şimdi ise Beta aşamasında olan yeni arşiv özelliğini yayımladı. Arşivleme halihazırda var ancak yeni özellikle birlikte neler geliyor, nasıl kullanılır daha yakından bakalım.

WhatsApp Mesajları Nasıl Arşivlenir?

Öncelikle unutanlara, arşivleme özelliği nasıl çalışıyor kısaca hatırlatalım. Popüler mesajlaşma uygulamasında kişisel veya grup sohbetini kolayca arşivleyebilirsin bunun için:

1- WhatsApp’ta arşivlemek istediğin sohbetinin üstüne basılı tut.

2- Üstte açılan menüden aşağı ok simgeli sağ taraftaki düğmeye bas.

whatsapp-mesajları-nasıl-arşivlenir

Bu şekilde sohbetin artık arşivde. Normalde arşivlenen sohbetten yeni bir mesaj geldiğinde okunmamış mesaj simgesi gelen kutunda gözüküyor. Bu sohbeti gizlemek için her seferinde yeninden arşive eklemen gerekiyor.

whatsapp-mesajları-nasıl-arşivlenir

Yeni arşiv özelliği sayesinde bir sohbeti süresiz olarak gizlemen ve sessize alman mümkün olacak. Üstelik bunu WhatsApp otomatik olarak yapacak. Arşivlenen sohbet sessize alınacak ve yeni bir mesaj geldiğinde hiçbir bildirim almayacak veya okunmamış mesaj simgesi görmeyeceksin.

Arşivlediğin sohbetler hemen sohbet sekmesinin altında yer alacak. Dilediğin an buradan çıkarman mümkün. Görünen o ki arşivlenen sohbetleri okumak veya yeniden arşive atmak gibi dertlerden kurtuluyorsun.

Beta aşamasında olan bu özellik yakında tüm kullanıcılara gelecek. Yeni arşiv özelliğini şu şekilde kontrol edebilirsin.

1- Sağ üst köşedeki üç noktaya tıkla ve Ayarlara gir.

whatsapp-mesajları-nasıl-arşivlenir

2- Sohbetler seçeneğine dokun.

whatsapp-mesajları-nasıl-arşivlenir

3- Arşivlenmiş Sohbetler seçeneğini burada görebilirsin. İmleci açarak kullanmaya başlayabilirsin. Kapalı olması durumunda eskisi gibi bildirim almaya devam edersin.

whatsapp-mesajları-nasıl-arşivlenir

Böyle bir seçenek tüm kullanıcılarda henüz yok ama zaten bir Beta kullanıcısıysan ve bu seçeneği göremiyorsan bir sohbetini arşivleyerek bu seçeneğin etkinleşmesini sağlayabilirsin. Ayrıca bu özellik 2.21.11.1 Beta güncellemesiyle geldiğinden mevcut sürümünü kontrol et.

WhatsApp mesajları nasıl arşivlenir değindik. Mesajlaşma uygulamanı değiştirmeyi düşünüyorsan WhatsApp alternatifleri koleksiyonumuza göz atabilirsin.

AndroidListe‘den tema, oyun, uygulama ve APK indir, Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında paylaşmayı unutma!

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    Popüler uygulama WhatsApp Messenger ile dilediğince mesajlaşabilirsin. Hiçbir ekstra ücret ödemeden sesli ve görüntülü arama yapabilirsin. Arkadaşlarınla sesli mesaj, video, resim, belge ve konum paylaşabilirsin. Yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

Facebook ve Instagram Beğeni Sayısını Gizleme Nasıl Yapılır?
Facebook ve Instagram Beğeni Sayısını Gizleme Nasıl Yapılır?

Gönderilerin altında beğeni sayılarını görmekten sıkıldın mı? Bir süredir test aşamasında olan Instagram beğeni sayısını gizleme tüm kullanıcılara açılmış durumda. Bu yeni özelliğin neler getirdiğini ve 3 farklı yöntemle nasıl kullanacağını öğrenmek için hemen okumaya başla! …

Kimse Bilmeden WhatsApp Grubundan Nasıl Çıkılır?
Kimse Bilmeden WhatsApp Grubundan Nasıl Çıkılır?

Katıldığın bir gruptan artık mesaj almak istemiyor ama ayrıldığından gruptakilerin de haberi olmasın mı istiyorsun? Kimseye çaktırmadan WhatsApp grubundan nasıl çıkılır, neler yapabilirsin, hepsi bugün AndroidListe’de. Deneyebileceğin yolları görmek için hemen okumaya başla! …

WhatsApp Mesajları Nasıl Arşivlenir ve Gizli Tutulur?
WhatsApp Mesajları Nasıl Arşivlenir ve Gizli Tutulur?

Bazı gruplardan veya kişilerden gelen mesajları sessize almak hatta okumamak mı istiyorsun? Çözüm arşivlemek! WhatsApp mesajları nasıl arşivlenir, bugün AndroidListe’de. Yeni arşiv özelliğiyle (beta) birlikte mesajlarını nasıl gizleyeceğini öğrenmek için hemen okumaya başla! …

Android’de Casus Yazılım Nasıl Anlaşılır ve Silinir?
Android’de Casus Yazılım Nasıl Anlaşılır ve Silinir?

Telefonun her zamanki gibi çalışmıyor mu? Kendi kendine açılıp kapanıyor mu? Cihazında spyware olabilir. Peki, casus yazılım nasıl anlaşılır? Daha sonra bu Android’den nasıl silinir, merak ediyorsan deneyebileceğin yöntemleri paylaşıyoruz. Telefonun güvenliği için hemen oku! …