WhatsApp Mavi Tik Kapalıyken Okundu Bilgisi Nasıl Alınır?

whatsapp-mavi-tik-kapalıyken-okundu-bilgisi

Arkadaşına mesaj atıp duruyorsun ama okuyup okumadığından bir türlü emin olamıyor musun? WhatsApp mavi tik kapalıyken okundu bilgisi almak mümkün. Mesajının okunduğuna dair bilgi gelmese dahi karşı tarafın mesajlarını okuduğunu anlayabilirsin. Nasıl mı, hemen okumaya başla!

WhatsApp Mavi Tik Kapalıyken Okundu Bilgisi

WhatsApp, 2014 yılından beri okundu bilgisi özelliğine sahip. Mavi onay tikleri sayesinde mesajının okunup okunmadığını anlayabilirsin. Ayrıca uygulama gizliliği koruma adına okundu bilgisini kapatmana izin veriyor.

Daha önce WhatsApp’ta mesajımın okunduğunu nasıl anlarım soruna cevap vermiştik, detayları blog yazımızda bulabilirsin. Şimdi kısaca hatırlayalım.

Mesajı karşı taraf okunduğunda gönderdiğin mesajın altındaki iki gri renkli onay işareti, mavi renge dönüşür. İki mavi onay işaretini gördüğünde mesajının okunduğunu anlarsın.

Ancak okundu bilgisi kapalı olduğunda karşı tarafa mesajın okunduğuna dair bilgi gitmez. Peki, karşı taraf okundu bilgisini kapattığında mesajın okunduğunu anlamanı yolu yok mu?

Elbette var! Kullanacağın iki küçük WhatsApp hilesi bunu mümkün kılıyor? Bu küçük hileleri nasıl kullanacağına bakalım.

WhatsApp Mavi Tik Kapalıyken Okundu Bilgisi Almanın Yolları

İşin sırrı, WhatsApp’ın sunduğu iki temel özellikte. Birincisi sesli mesajlar; ikincisi ise grup sohbeti. Bu iki özellik okundu bilgisini ifşa ediyor, nasıl mı?

1. Yöntem: Sesli Mesajlar

Burada yapman gereken aslında çok basit. Sesli mesaj attığında karşı taraf mesajı dinlerse anında mavi tikler ortaya çıkar. Okundu bilgisi kapalı olsa bile sesli mesaj oynatıldığında mavi onay işaretlerini görebilirsin.

whatsapp-mavi-tik-kapalıyken-okundu-bilgisi

Buradan hareketle karşı tarafın mesajlarını okuduğu anlayabilirsin. WhatsApp, sesli mesaj oynatıldıktan sonra okundu bilgisi göndermeyi hala devre dışı bırakmış değil.

2. Yöntem: Grup Sohbeti

Bu yöntemde grup sohbetlerinden yararlanacağız. Okundu bilgisini kapatılsa bile grup sohbetlerinde işe yaramaz. Hatta bu konuda WhatsApp okundu bilgisini açıp kapatırken uyarır.

whatsapp-mavi-tik-kapalıyken-okundu-bilgisi

Bu özelliği karşı tarafın mesajı okuyup okumadığını anlamak için kullanacağız. Bu kişiyle yeni bir grup sohbeti başlatabilir veya gruplarından mesaj gönderebilirsin. Mesajın okunduğunu anlamak için

1- Gönderdiğin mesajın üzerine basılı tut.

2- Yukarıda açılan menüden üç noktaya bas.

whatsapp-mavi-tik-kapalıyken-okundu-bilgisi

3- Bilgi seçeneğine dokun.

whatsapp-mavi-tik-kapalıyken-okundu-bilgisi

4- Mesajını kimlerin okuduğunu Okuyan seçeneği altında görebilirsin.

whatsapp-mavi-tik-kapalıyken-okundu-bilgisi

Bu iki yöntemi kullanarak WhatsApp mavi tik kapalıyken okundu bilgisi almak gördüğün gibi hiç de zor değil. Sohbetlerini renklendirmek için WhatsApp hareketli ve sesli çıkartmalar nasıl oluşturulur biliyor musun?

AndroidListe‘den tema, oyun, uygulama ve APK indir, Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında paylaşmayı unutma!

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    Popüler uygulama WhatsApp Messenger ile dilediğince mesajlaşabilirsin. Hiçbir ekstra ücret ödemeden sesli ve görüntülü arama yapabilirsin. Arkadaşlarınla sesli mesaj, video, resim, belge ve konum paylaşabilirsin. Yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

Facebook ve Instagram Beğeni Sayısını Gizleme Nasıl Yapılır?
Facebook ve Instagram Beğeni Sayısını Gizleme Nasıl Yapılır?

Gönderilerin altında beğeni sayılarını görmekten sıkıldın mı? Bir süredir test aşamasında olan Instagram beğeni sayısını gizleme tüm kullanıcılara açılmış durumda. Bu yeni özelliğin neler getirdiğini ve 3 farklı yöntemle nasıl kullanacağını öğrenmek için hemen okumaya başla! …

Kimse Bilmeden WhatsApp Grubundan Nasıl Çıkılır?
Kimse Bilmeden WhatsApp Grubundan Nasıl Çıkılır?

Katıldığın bir gruptan artık mesaj almak istemiyor ama ayrıldığından gruptakilerin de haberi olmasın mı istiyorsun? Kimseye çaktırmadan WhatsApp grubundan nasıl çıkılır, neler yapabilirsin, hepsi bugün AndroidListe’de. Deneyebileceğin yolları görmek için hemen okumaya başla! …

WhatsApp Mesajları Nasıl Arşivlenir ve Gizli Tutulur?
WhatsApp Mesajları Nasıl Arşivlenir ve Gizli Tutulur?

Bazı gruplardan veya kişilerden gelen mesajları sessize almak hatta okumamak mı istiyorsun? Çözüm arşivlemek! WhatsApp mesajları nasıl arşivlenir, bugün AndroidListe’de. Yeni arşiv özelliğiyle (beta) birlikte mesajlarını nasıl gizleyeceğini öğrenmek için hemen okumaya başla! …

Android’de Casus Yazılım Nasıl Anlaşılır ve Silinir?
Android’de Casus Yazılım Nasıl Anlaşılır ve Silinir?

Telefonun her zamanki gibi çalışmıyor mu? Kendi kendine açılıp kapanıyor mu? Cihazında spyware olabilir. Peki, casus yazılım nasıl anlaşılır? Daha sonra bu Android’den nasıl silinir, merak ediyorsan deneyebileceğin yöntemleri paylaşıyoruz. Telefonun güvenliği için hemen oku! …