YouTube Çalışmıyor mu? İşte, Android İçin Çözüm Yolları

youtube-calismiyor

Video izleyerek zaman geçirmekten keyif alıyorsun ama o da ne? YouTube çalışmıyor. Dur, hemen panik yapma! YouTube açılmıyorsa elbette deneyebileceğin çözüm yolları var. Android’de kesintisiz mobil eğlence için bu sorunu nasıl çözeceğine dair ipuçları burada, hadi hemen oku!

YouTube Çalışmıyor İse Nasıl Düzeltilir?

YouTube, dünyanın en büyük video platformu. Her dakika 400 saat video yükleniyor ve günlük 1 milyar saatten fazla video izleniyor. Bu kadar devasa bir platformda sorunların yaşanılması kaçınılmaz.

Bugün Android cihazlarında YouTube çalışmıyorsa neler yapabileceğini paylaşacağız. Buradaki yöntemleri deneyerek video keyfine geri dönebilirsin.

1- Genel Bir Sorun Var mı Kontrol Et

Öncelikle YouTube açılmıyor veya düzenli çalışmıyor ise sunuculardan kaynaklı bir sorun olabilir. Daha öncede değindiğimiz gibi oldukça büyük bir platform. Dünya genelinde veya yerel olarak bir kesinti yaşanıp yaşanmadığını Down Detector sitesine girip öğrenebilirsin.

2- Cihazını Yeniden Başlat

En klasik çözüm yolu olarak gözükse de genellikle işe yarar. İşletim sistemi, çakışma veya donanımsal bazı hatalar yeniden başlatıldığında kolayca düzelir. Bunun için

 • Cihazının güç düğmesini basılı tut.
 • Yeniden Başlat seçeneğine dokun.

3- İnternet Bağlantını Kontrol Et

Farkında olmadan İnternet bağlantını kesmiş veya bağlantı kopmuş olabilir. Kablosuz ağ bağlantını ve hücresel veri bağlantını kontrol et. Farklı sitelere giriş yaparak İnternet’e girip giremediğini kontrol et.

Ağ bağlantını yenilemek için:

 • Cihazının Ayarlarına git.
 • Kablosuz Ağ seçeneklerini kontrol et.
 • Bağlantı olup olmadığını kontrol et. Hatta açıp kapatarak yeni bir bağlantı kur.

4- Uçak Modunu Deneyin

Uçak modu cihazdaki tüm bağlantıları keser. Uçak modunda bir dakika bekleyerek bağlantının yenilenmesini, YouTube’un ağa yeniden bağlanmasına fırsat verebilirsin. Bunun için:

 • Bildirim panelini aç.
 • Uçak Modu seçeneğini etkinleştir.
 • 1 dakika bekle ve uçak modunu kapat. Bağlantıların yenilenmesini sağla.

5- Sistemini Güncelle

Bazen güncellenmemiş bir Android sistemi de YouTube’un çalışmasını engelleyebilir. Sistemini güncel tutman uygulamaların performansını artırır. Güncelleme var mı yok mu kontrol etmek için:

 • Cihazının Ayarlarına gir.
 • Sistem Güncellemeleri seçeneğini bul.
 • Yeni güncelleme varsa mutlaka yap.

6- Uygulama Ön Belleğini ve Verilerini Temizle

Bazen ön bellekte depolanan geçici dosyalar ve veriler, belleğin şişmesine ve çakışmalara neden olur. YouTube uygulamasının ön belleğini temizleyerek yeni bir başlangıç yapabilirsin. Bunun için

 • Cihazının Ayarlarına gir.
 • Uygulamalar seçeneğini bul.
 • YouTube uygulamasını bul. Depolama seçeneğine gir.
 • Ön belleği ve Verileri temizle seçeneklerine dokun.

7- Sistem Tarih ve Saat Bilgilerini Kontrol Et

Bazen yanlış ayarlanmış bir saat ve takvim uygulamaların hatalı çalışmasına neden olabilir. Google senkronizasyon sırasında bu bilgilerin sunucularla uyumlu olmasını tercih eder. Saat ve günü otomatik olarak ayarlamak en iyisi. Bunun için

 • Cihazının Ayarlarına git.
 • Tarih ve Saat seçeneğine dokun.
 • Otomatik Saat ve Tarih seçeneğini aç.

8- YouTube Uygulamanı Güncelle

Uygulamalarını güncel tutman her zaman yararına olacaktır. Bazı güncellemelerin yapılması zorunludur ve yapılmadığı takdirde uygulama çalışmaz veya hatalara neden olur. YouTube için yeni bir güncelleme var mı yok mu kontrol etmek için:

 • Uygulamalarım ve Oyunlarım seçeneğine dokun.
 • YouTube için herhangi bir güncelleme varsa Güncelle de.

Yukarıda bahsettiklerimiz denedin ve hala YouTube çalışmıyor ise son olarak uygulamayı kaldırıp yeniden kurabilirsin. En iyi 5 alternatif YouTube uygulamasını da deneyebilirsin.

AndroidListe‘den tema, oyun, uygulama ve APK indir, Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında paylaşmayı unutma!

 1. YouTube

  YouTube

  YouTube ile tüm mobil cihazlarından videolar, müzik klipleri ve filmler izleyebilirsin. En popüler videoları ve YouTuberları takip edebilirsin. Tam ekran modu, resim içinde resim özelliği sunuyor. Beğendiğin içerikleri sosyal ağlarda arkadaşlarınla paylaşabilirsin.

Facebook ve Instagram Beğeni Sayısını Gizleme Nasıl Yapılır?
Facebook ve Instagram Beğeni Sayısını Gizleme Nasıl Yapılır?

Gönderilerin altında beğeni sayılarını görmekten sıkıldın mı? Bir süredir test aşamasında olan Instagram beğeni sayısını gizleme tüm kullanıcılara açılmış durumda. Bu yeni özelliğin neler getirdiğini ve 3 farklı yöntemle nasıl kullanacağını öğrenmek için hemen okumaya başla! …

Kimse Bilmeden WhatsApp Grubundan Nasıl Çıkılır?
Kimse Bilmeden WhatsApp Grubundan Nasıl Çıkılır?

Katıldığın bir gruptan artık mesaj almak istemiyor ama ayrıldığından gruptakilerin de haberi olmasın mı istiyorsun? Kimseye çaktırmadan WhatsApp grubundan nasıl çıkılır, neler yapabilirsin, hepsi bugün AndroidListe’de. Deneyebileceğin yolları görmek için hemen okumaya başla! …

WhatsApp Mesajları Nasıl Arşivlenir ve Gizli Tutulur?
WhatsApp Mesajları Nasıl Arşivlenir ve Gizli Tutulur?

Bazı gruplardan veya kişilerden gelen mesajları sessize almak hatta okumamak mı istiyorsun? Çözüm arşivlemek! WhatsApp mesajları nasıl arşivlenir, bugün AndroidListe’de. Yeni arşiv özelliğiyle (beta) birlikte mesajlarını nasıl gizleyeceğini öğrenmek için hemen okumaya başla! …

Android’de Casus Yazılım Nasıl Anlaşılır ve Silinir?
Android’de Casus Yazılım Nasıl Anlaşılır ve Silinir?

Telefonun her zamanki gibi çalışmıyor mu? Kendi kendine açılıp kapanıyor mu? Cihazında spyware olabilir. Peki, casus yazılım nasıl anlaşılır? Daha sonra bu Android’den nasıl silinir, merak ediyorsan deneyebileceğin yöntemleri paylaşıyoruz. Telefonun güvenliği için hemen oku! …