Telegram’da Numara Gizleme Nasıl Yapılır?

telegram-da-numara-gizleme

Kanal ve gruplarda gezinirken veya mesajlaşırken numaranın gözükmesini istemiyor musun? Telegram’da numara gizleme mümkün. Yapacağın bir dizi ayarla gizliliğini bir nebze olsun artırabilir, daha fazla güvenlik sağlayabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et!

Telegram’da Numara Gizleme

WhatsApp’ın gizlilik ilkelerinde yapacağı değişiklik nedeniyle mesajlaşma uygulamaları arasındaki rekabet şu günlerde zirve yapmış durumda. WhatsApp’ın en dişli rakiplerden biri de Telegram.

Telegram, kanallar gibi WhatsApp’ta olmayan özellikleriyle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Gizlilik konusunda daha hassas olduklarını iddia ediyor ama uçtan uca şifreleme, varsayılan olarak gelmiyor. Ayarlardan bunu kendin yapman mümkün.

Her ne kadar kayıt esnasında Telegram da telefon numaranı istese de sonraki süreçte uygulamayı kullanıcı adı belirleyerek kullanmaya devam edebilirsin. Kullanıcı adın, seni tanımlamada uygulama için yeterli olur. Bu sayede telefon numaranı gizleyebilirsin.

Buradaki gizleme üçüncü kişilere karşıdır. Rehberinde kayıtlı olduğun bir kişi telefon numaranı görebilir. Ancak kanallara veya gruplara katılmayı seviyorsan Adres defterinde kayıtlı olmayan kişilerin numaranı görmesini engelleyebilirsin. Ayrıca numarandan bulunmanın da önüne geçebilirsin.

Telegram’da Numara Gizleme Ayarları

Mesajatar dünyasında ezeli rekabet süre dursun, biz gizliliğin için olmazsa olmazlardan birine değinelim: numara gizleme. Telegram, bu konuda bir dizi seçenek sunuyor. Şimdi bu seçeneklere nasıl erişeceğine ve düzenleyeceğine bakalım.

1- Telegram uygulamasını aç. Sol üst köşedeki üç çizgili menü simgesine dokun.

telegram-da-numara-gizleme

2- Ayarlar seçeneğine gir.

telegram-da-numara-gizleme

3- Gizlilik ve Güvenlik sekmesine dokun.

telegram-da-numara-gizleme

4- Telefon Numarası seçeneğine bas.

telegram-da-numara-gizleme

5- Burada sırayla şu soruları yanıtla. İstediğin seçeneği işaretle.

telegram-da-numara-gizleme

a- Telefon numaramı kimler görebilir?

  • Herkes: Tüm Telegram kullanıcıları numaranı görebilir
  • Kişilerim: Sadece rehberinde numaran kayıtlı olan kişiler görebilir.
  • Hiç Kimse: Hiç kimse numaramı göremez.

Hiç Kimse seçeneğini işaretledikten sonra ikinci bir soru daha gelecek

b- Beni numaram ile kim bulabilir?

  • Herkes: Rehberinde numaran kayıtlı olan tüm kişiler bulabilir.
  • Kişilerim: Rehberine numaranı ekleyen kişiler senin de rehberinde ise seni bulabilir.

c- Ayrıcalık Ekle

Yukarıda yaptığın tüm ayarlardan muaf tutmak istediğin kişileri Kullanıcı Ekle seçeneğiyle ayrıcalıklılar listene ekleyebilirsin. Bu kişiler senin numaranı görebilir ve seni numaranla aratabilir.

Telegram’da numara gizleme bu kadar kolay. Telegram’da otomatik cevaplama nasıl yapılır biliyor musun?

AndroidListe‘den tema, oyun, uygulama ve APK indir, Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında paylaşmayı unutma!

  1. Telegram

    Telegram

    Telegram kullanımı kolay, gizliliği ve kullanıcı verilerini koruyan bir mesajlaşma uygulaması. Sesli ve görüntülü arama yapabilir, 200.000 kişilik grup oluşturabilir, 2 GB’a kadar dosya paylaşabilir, çoklu fotoğraf gönderebilirsin. Vazgeçemeyeceğin uygulamalardan biri olacak!

Android’de Casus Yazılım Nasıl Anlaşılır ve Silinir?
Android’de Casus Yazılım Nasıl Anlaşılır ve Silinir?

Telefonun her zamanki gibi çalışmıyor mu? Kendi kendine açılıp kapanıyor mu? Cihazında spyware olabilir. Peki, casus yazılım nasıl anlaşılır? Daha sonra bu Android’den nasıl silinir, merak ediyorsan deneyebileceğin yöntemleri paylaşıyoruz. Telefonun güvenliği için hemen oku! …

En İyi Slack Benzeri Uygulamalar ile Ekip İçi İletişim
En İyi Slack Benzeri Uygulamalar ile Ekip İçi İletişim

Uzaktan ortak bir proje üzerinde çalışan ekipler için iletişim çok önemli. Slack bu konuda başarılı bir uygulama. Ekip içi iletişim için kullanabileceğin Slack benzeri uygulamalar mevcut. Alternatif olarak deneyebileceğin en iyi Android uygulamaları keşfetmek için hemen oku! …

Android’de Kullanabileceğin En İyi 5 Selfie Uygulaması
Android’de Kullanabileceğin En İyi 5 Selfie Uygulaması

Kendi fotoğraflarını çekip sosyal ağlarında paylaşmayı seviyor musun? Özçekimlerini mükemmelleştirmek ister misin? En iyi 5 selfie uygulaması ile Android’de istediğin kareleri oluşturabilir, takipçilerini şaşırtabilirsin. En iyi Android uygulamaları keşfetmek için hemen oku! …