WhatsApp’ın Son Güncellemesi Sesli Mesajları Hızlandırmanı Sağlıyor

whatsapp-ın-son-güncellemesi-sesli-mesaj-hızlandırma

Yazamadığın durumlarda sohbet etmeni kolaylaştıran sesli mesajları artık daha hızlı dinleyebileceksin. WhatsApp’ın son güncellemesi sesli mesajları hızlandırma seçeneği sunuyor. Uzun süredir beklenen özellik herkese açıldı. Nasıl çalıştığını görmek için hemen okumaya başla!

WhatsApp’ın Son Güncellemesi Sesli Mesajları Hızlandırıyor

WhatsApp’ın uzun süredir medya oynatma özellikleri üzerinde çalıştığı biliniyor. Hatta yeni bir medya oynatıcının ekleneceği podcastleri dahi oynatabileceği söylenmekte.

Bu çalışmalar yapıladursun ilk meyvesi ortaya çıktı ve sesli mesajları hızlandırma seçeneği uygulamaya eklendi. Test aşaması biten bu özellik, son güncellemeyle birlikte tüm kullanıcılara açıldı.

Bu özellik sayesinde sesli mesajları, daha hızlı ve daha kısa sürede dinleyebilirsin. Özellikle acil durumlarda çok işine yarayabilir. Bu yeni özelliğe şimdi yakından bakalım.

WhatsApp Sesli Mesajlar Nasıl Hızlandırılır?

WhatsApp sesli mesajlarda sesini değiştirebileceğin gibi artık dinlerken hızı da ayarlaman mümkün. Yapacağın basit bir iki tıklamayla bunu kolayca yapabilirsin. Şimdi nasıl yapacağına bakalım.

1- Uygulamadan sohbetini aç.

2- Gelen sesli mesajı bulup oynat tuşuna bas.

whatsapp-ın-son-güncellemesi

3- Oynat tuşuna dokunur dokunmaz mesajın sağ tarafında 1x yazılı bir simge çıkacak. Bu hızlandırma seçeneğine sahip olduğun ve mesajı normal hızda dinlendiğin anlamına gelir.

whatsapp-ın-son-güncellemesi

4- Mesajı hızlandırmak için 1x yazılı simgeye dokun. Her dokunuşunla birlikte oynatma hızı artacak. Oynatma hızını 1,5x veya 2x oranında artırabilirsin.

whatsapp-ın-son-güncellemesi

Mesajı hangi hız ayarında bırakırsan daha sonra dinleyeceğin sesli mesajları da aynı hızda dinlersin. Seçimin sonrası ayarladığın hız, varsayılan olarak atanır. Bu sayede her seferinde baştan ayarlamak zorunda kalmazsın. İstediğin hızda bırakabilirsin.

Buradaki hızlandırma sesi dinlerken yapılabilir ancak kayıt sırasında hızlandırma yapmak şimdilik mümkün değil.

Bu yeni özelliğini beğeneceğini umuyoruz. Ancak son zamanlarda düzgün çalışmıyorsa WhatsApp sesli mesaj sorunları nasıl çözülür makalemizde bilgiler bulabilirsin.

AndroidListe‘den tema, oyun, uygulama ve APK indir, Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında paylaşmayı unutma!

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    Popüler uygulama WhatsApp Messenger ile dilediğince mesajlaşabilirsin. Hiçbir ekstra ücret ödemeden sesli ve görüntülü arama yapabilirsin. Arkadaşlarınla sesli mesaj, video, resim, belge ve konum paylaşabilirsin. Yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

Facebook Toplu Gönderi Silme Nasıl Yapılır?
Facebook Toplu Gönderi Silme Nasıl Yapılır?

Facebook’ta bazı yaptığın paylaşımları silmek istiyor ancak tek tek de uğraşmak istemiyor musun? Facebook toplu gönderi silme özelliğiyle seni bu dertten kurtaracak. Eski fotoğraf veya videolarından kurtulabilir ve yepyeni bir başlangıç yapabilirsin. Detaylar için hemen oku! …

Instagram Silinen Gönderileri Geri Getirme Nasıl Yapılır?
Instagram Silinen Gönderileri Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Bir akış fotoğrafını, hikayeni, Reels veya IGTV videonu yanlışlıkla sildin mi? Boşa üzülme! Instagram silinen gönderileri geri getirme mümkün. Yakınlarda silinenler özelliği ne işe yarar, nasıl kullanılır, tüm detaylarıyla AndroidListe’de. Öğrenmek için hemen okumaya başla! I…

WhatsApp Kaybolan Fotoğraf ve Videolar Nasıl Gönderilir?
WhatsApp Kaybolan Fotoğraf ve Videolar Nasıl Gönderilir?

Gönderdiğin bir fotoğraf ve video bakıldıktan sonra kendi kendini yok etse nasıl olurdu? Nasıl yani der gibisin? WhatsApp kaybolan fotoğraf ve videolar özelliğini duyurdu. Bu yepyeni özellik nasıl kullanılır, ayrıntılarıyla AndroidListe’de. Öğrenmek için hemen okumaya başla! …

TikTok Analiz ve İstatistikleri: Erişim ve Bilgi Alma
TikTok Analiz ve İstatistikleri: Erişim ve Bilgi Alma

Sosyal medyanın en sevilen kısa video paylaşım uygulaması TikTok’u kullanıyor musun? Yoksa bir yayıncı mısın? TikTok analiz ve istatistikleri ile içeriklerinin ne kadar başarılı olduğunu, takipçilerinin özelliklerini ve çok daha fazlasını öğrenmek için hemen okumaya başla! Ti…