WhatsApp’ın Son Güncellemesi Sesli Mesajları Hızlandırmanı Sağlıyor

whatsapp-ın-son-güncellemesi-sesli-mesaj-hızlandırma

Yazamadığın durumlarda sohbet etmeni kolaylaştıran sesli mesajları artık daha hızlı dinleyebileceksin. WhatsApp’ın son güncellemesi sesli mesajları hızlandırma seçeneği sunuyor. Uzun süredir beklenen özellik herkese açıldı. Nasıl çalıştığını görmek için hemen okumaya başla!

WhatsApp’ın Son Güncellemesi Sesli Mesajları Hızlandırıyor

WhatsApp’ın uzun süredir medya oynatma özellikleri üzerinde çalıştığı biliniyor. Hatta yeni bir medya oynatıcının ekleneceği podcastleri dahi oynatabileceği söylenmekte.

Bu çalışmalar yapıladursun ilk meyvesi ortaya çıktı ve sesli mesajları hızlandırma seçeneği uygulamaya eklendi. Test aşaması biten bu özellik, son güncellemeyle birlikte tüm kullanıcılara açıldı.

Bu özellik sayesinde sesli mesajları, daha hızlı ve daha kısa sürede dinleyebilirsin. Özellikle acil durumlarda çok işine yarayabilir. Bu yeni özelliğe şimdi yakından bakalım.

WhatsApp Sesli Mesajlar Nasıl Hızlandırılır?

WhatsApp sesli mesajlarda sesini değiştirebileceğin gibi artık dinlerken hızı da ayarlaman mümkün. Yapacağın basit bir iki tıklamayla bunu kolayca yapabilirsin. Şimdi nasıl yapacağına bakalım.

1- Uygulamadan sohbetini aç.

2- Gelen sesli mesajı bulup oynat tuşuna bas.

whatsapp-ın-son-güncellemesi

3- Oynat tuşuna dokunur dokunmaz mesajın sağ tarafında 1x yazılı bir simge çıkacak. Bu hızlandırma seçeneğine sahip olduğun ve mesajı normal hızda dinlendiğin anlamına gelir.

whatsapp-ın-son-güncellemesi

4- Mesajı hızlandırmak için 1x yazılı simgeye dokun. Her dokunuşunla birlikte oynatma hızı artacak. Oynatma hızını 1,5x veya 2x oranında artırabilirsin.

whatsapp-ın-son-güncellemesi

Mesajı hangi hız ayarında bırakırsan daha sonra dinleyeceğin sesli mesajları da aynı hızda dinlersin. Seçimin sonrası ayarladığın hız, varsayılan olarak atanır. Bu sayede her seferinde baştan ayarlamak zorunda kalmazsın. İstediğin hızda bırakabilirsin.

Buradaki hızlandırma sesi dinlerken yapılabilir ancak kayıt sırasında hızlandırma yapmak şimdilik mümkün değil.

Bu yeni özelliğini beğeneceğini umuyoruz. Ancak son zamanlarda düzgün çalışmıyorsa WhatsApp sesli mesaj sorunları nasıl çözülür makalemizde bilgiler bulabilirsin.

AndroidListe‘den tema, oyun, uygulama ve APK indir, Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında paylaşmayı unutma!

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    Popüler uygulama WhatsApp Messenger ile dilediğince mesajlaşabilirsin. Hiçbir ekstra ücret ödemeden sesli ve görüntülü arama yapabilirsin. Arkadaşlarınla sesli mesaj, video, resim, belge ve konum paylaşabilirsin. Yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

Instagram Paylaşılan Hikayeyi Düzenleme Nasıl Yapılır?
Instagram Paylaşılan Hikayeyi Düzenleme Nasıl Yapılır?

Bolca hikaye paylaşmayı sevenlerden misin? Paylaşırken unuttuğun düzenlemeler mi oldu? Üzülme, Instagram paylaşılan hikayeyi düzenleme seçeneklerine de sahip. Bir hikayeyi paylaştıktan sonra neleri düzenleyebileceğini görmek ve nasıl yapacağını anlamak için okumaya devam et! …

Slack Nedir, Android’de Nasıl Kullanılır?
Slack Nedir, Android’de Nasıl Kullanılır?

Çalışma arkadaşlarınla daima iletişimde kalabileceğin bir uygulama arıyorsan Slack ideal bir çözüm olabilir. Slack nedir, nasıl kullanılır bilmiyorsan bu yazımızda temel bilgileri bulabilir, kullanmaya başlayabilirsin. Android özelinde fikir edinmek için hemen okumaya başla! …