TikTok Slayt Gösterisi Nasıl Yapılır: Resimli Anlatım

tiktok-slayt-gösterisi

TikTok’ta sadece videolarını değil fotoğraflarını da paylaşabilirsin. Nasıl mı? Tabii ki fotoğraflarından slayt gösterileri hazırlayarak. TikTok slayt gösterisi nasıl yapılır, tüm bilmen gerekenler bu öğreticide. Nasıl yapacağını resimlerle öğrenmek için hemen okumaya başla.

TikTok Slayt Gösterisi

Kısa videoların paylaşıldığı TikTok özellikle gençler arasında oldukça popüler bir uygulama. Aslında sadece videolarını değil fotoğraflarını da paylaşabilirsin. Bunun yolu da fotoğraflarını videoları dönüştürmek.

Seçeceğin fotoğraflarından bir slayt gösterisi hazırlayıp kolay bir şekilde paylaşabilirsin. Uygulama fotoğraflarını videoya dönüştürmeni oldukça kolaylaştırıyor. Bunun için ihtiyaç duyabileceğin temel düzenleme araçları, uygulama üzerinde halihazırda var.

TikTok Slayt Gösterisi Adım Adım Nasıl Yapılır?

Hiçbir ek uygulamaya ihtiyaç duymadan fotoğraflarından TikTok’ta slayt gösterisi hazırlayabilirsin. Aşağıda bahsedeceğimiz adımları uygulayarak sen de kolaylıkla yapabilirsin. Slayt gösterine 35 taneye kadar fotoğraf ekleyebilirsin.

TikTok slayt gösterisi yapmak için:

1- Uygulamayı aç ve alt menüde yer alan + simgesine tıkla.

tiktok-slayt-gosterisi

2- Kamera ekranı açılacak. Burada sağ tarafta yer alan Yükle düğmesine dokun.

tiktok-slayt-gosterisi

3- Galerin açılacak. Fotoğraflardan slayt hazırlamak için üstteki Resim seçeneğine dokun ve eklemek istediğin fotoğrafları seç. Ardından sağ alt köşedeki Sonraki seçeneğine dokun.

tiktok-slayt-gosterisi

4- Uygulama otomatik olarak slayt gösterisini oluşturacak.

5- İstersen düzenleme araçlarını kullanarak gösteriye sağ alt köşedeki menü seçeneklerini kullanarak Ses, Efekt, Metin ve Çıkartma ekleyebilirsin. Sağ menüde ise Filtre, Ses Efektleri, Seslendirme, Kes, Ses düzeyi gibi seçenekleri de uygulayabilirsin.

tiktok-slayt-gosterisi

7- İstediğin müzik ve filtreleri ekledikten sonra yine Sonraki düğmesine dokun.

8- Yayınla sayfası açılacak. Burada video ile ilgili açıklayıcı bilgiler ekle ve bir kapak resmi seç. Etiketler ile birlikte arkadaşlarını da ekleyebilir, “Yorumlara izin ver” gibi seçenekleri istediğin gibi düzenleyebilirsin. Her şeyi tamamladıktan sonra Yayınla düğmesine bas.

tiktok-slayt-gosterisi

Video yüklenene kadar bekle. Slayt gösterini artık takipçilerin izleyebilir. İstersen hazırlamış olduğun slayt gösterini Yayınla sayfasındaki Cihaza Kaydet seçeneğini etkinleştirerek kendi telefonunda da saklayabilirsin. Bu sayede WhatsApp gibi diğer sosyal medya uygulamalarında paylaşabilirsin.

Slayt gösterilerini hazır şablonları kullanarak da hazırlayabilirsin. Bunun için yukarıdaki ikinci adımda Yükle düğmesine basmak yerine Şablonlar seçeneğine dokunmalısın.

tiktok-slayt-gosterisi

Şablonlar sayfasında farklı konularda hazırlanmış birçok örnek bulabilirsin. Tek yapman gereken şablonlardan birini seçmek ve kendi fotoğraflarını eklemek. Diğer adımlar ise yukarıda anlattıklarımızla aynı.

tiktok-slayt-gosterisi

TikTok slayt gösterisi yapmak artık zor olmasa gerek. TikTok video hızlandırma ve yavaşlatma nasıl yapılır makalemizi de mutlaka oku.

AndroidListe‘den APK indir, Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında paylaşmayı unutma!

  1. TikTok

    TikTok

    TikTok ile ilginç videolar düzenleyebilir, inanılmaz efektler uygulayabilir ve sevdiğin müzikleri ekleyebilirsin. Milyonlarca şarkı ve ses efektinin olduğu bir kütüphanesi var. Videolarını diğer sosyal ağlarda da paylaşabilir, yeteneklerini gösterebilirsin.

Facebook Toplu Gönderi Silme Nasıl Yapılır?
Facebook Toplu Gönderi Silme Nasıl Yapılır?

Facebook’ta bazı yaptığın paylaşımları silmek istiyor ancak tek tek de uğraşmak istemiyor musun? Facebook toplu gönderi silme özelliğiyle seni bu dertten kurtaracak. Eski fotoğraf veya videolarından kurtulabilir ve yepyeni bir başlangıç yapabilirsin. Detaylar için hemen oku! …

Instagram Silinen Gönderileri Geri Getirme Nasıl Yapılır?
Instagram Silinen Gönderileri Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Bir akış fotoğrafını, hikayeni, Reels veya IGTV videonu yanlışlıkla sildin mi? Boşa üzülme! Instagram silinen gönderileri geri getirme mümkün. Yakınlarda silinenler özelliği ne işe yarar, nasıl kullanılır, tüm detaylarıyla AndroidListe’de. Öğrenmek için hemen okumaya başla! I…

WhatsApp Kaybolan Fotoğraf ve Videolar Nasıl Gönderilir?
WhatsApp Kaybolan Fotoğraf ve Videolar Nasıl Gönderilir?

Gönderdiğin bir fotoğraf ve video bakıldıktan sonra kendi kendini yok etse nasıl olurdu? Nasıl yani der gibisin? WhatsApp kaybolan fotoğraf ve videolar özelliğini duyurdu. Bu yepyeni özellik nasıl kullanılır, ayrıntılarıyla AndroidListe’de. Öğrenmek için hemen okumaya başla! …