TikTok Konum veya Bölge Değiştirme Nasıl Yapılır?

tiktok-konum-değiştirme

TikTok’ta farklı ülkelerden, bölgelerden içerikler görmek, videolar izlemek istiyorsun ama bu pek mümkün olmuyor mu? TikTok konum veya bölge değiştirme konusunda her ne kadar sıkı olsa da deneyebileceğin çözümler de bulunuyor. Neler yapabileceğini görmek için okumaya devam et!

Gençler arasında oldukça sık kullanılan TikTok her geçen gün kullanıcı sayısını artıyor. Haliyle içerikler de artıyor. Ancak platformun algoritması genellikle bulunduğunu konuma, bölgeye, göre sana içerikler gösteriyor.

TikTok Konum veya Bölge Değiştirme Yolları

Kimi zaman farklı bölge ve dillerden videolar da izlemek isteyebilirsin. Bunun için Tiktok’ta konum veya bölge değiştirmen gerekiyor. Ancak platform bu konuda bir hayli zorlu. Çünkü SIM kartının bölge (ülke) bilgilerini kullanıyor. Yine de deneyebileceğin çözümlere göz atalım.

Bahsedeceğimiz çözümleri tek tek uygulayabileceğin gibi kesin sonuç almak için hepsini yapman da gerekebilir. Değindiğimiz gibi TikTok algoritması bu konuda çok sıkı

1. Çözüm: Dili Değiştirmek

TikTok yapısı gereği tercih ettiğin uygulama dili dışında diğer dillerde hazırlanmış videoları pek gösterme taraftarı değil. Ancak çoklu dil tercihi yapmana imkan tanıyor.

Aşağıdaki adımları izleyerek yeni bir dil ekleyebilirsin. Özellikle içeriklerini görmek istediğin bir ülke varsa oraya ait dili eklemen de fayda var. Örneğin Fransa için Fransızca, Mısır için Arapça gibi.

1- TikTok’u başlat. Sağ alt köşedeki Ben simgesine dokun.

tiktok-konum-değiştirme

2- Sağ üst köşedeki üç noktaya dokun.

tiktok-konum-değiştirme

3- İçerik & Etkinlik bölümünde İçerik Tercihleri kısmına tıkla.

tiktok-konum-değiştirme

4- Video Dilleri seçeneğine gir.

tiktok-konum-değiştirme

5- Dil Ekleme seçeneğine dokun.

tiktok-konum-değiştirme

6- Görmek istediğin ülkeye ait dili seçip Tamam de.

tiktok-konum-değiştirme

Bölge değişikliği hemen olmasa da seçtiğin dile ait içerikler görmeye başlayacaksın.

2. Çözüm: Takibe Başla

TikTok takip ettiğin etiketlere, içerik üreticilere göre sana yeni videolar önerir. Yani gerçekleştirdiğin etkileşimler önemli. Bu yüzden farklı konumlardan veya ülkelerden kişileri takip etmeye, içerikleri izlemeye başlarsan uygulama bu yerlerden daha fazla video göstermeye başlayacak.

Bunun için keşfet bölümüne göz atmalısın.

1- Ana sayfadaki Keşfet seçeneğine dokun.

tiktok-konum-değiştirme

2- Burada üstteki ara bölümüne görmek isteğin konumu, ülkeyi yaz. Örneğin İngiltere için England yaz.

tiktok-konum-değiştirme

2- Kullanıcılar sekmesine dokun ve popüler kişilerden bazılarını takip et.

tiktok-konum-değiştirme

3- Videolar sekmesinden videolar izle.

tiktok-konum-değiştirme

4- Etiketler sekmesine gel ve paylaşım sayısı çok olan birine dokun.

tiktok-konum-değiştirme

5- Favorilerine EKLE seçeneğine dokunarak eklenmesini sağla.

tiktok-konum-değiştirme

Bu şekilde yaparak algoritmanın bölge ve konum değişikliğine giderek tercih ettiğin yerlerden içerikler göstermesini sağlayacaksın.

3. Çözüm: VPN Kullanmak

TikVPN gibi pek çok VPN uygulaması, konum, girilen ülke gibi kimliğini ortaya çıkaran bilgileri saklar. Bu tür bilgilerin saklanması TikTok’ta konumun değişmesine de neden olabilir.

TikTok’u açmadan önce VPN uygulamasını başlatmalısın. İçerik görmek istediğin ülkelerden birinden sunucu seçimi yap. Örneğin Kanada, İngiltere veya İtalya gibi ülkelerden bir sunucu seç. VPN’yi başlat. Ardından TikTok’a gir. VPN işe yararsa sunucu seçimi yaptığın ülkelerden videolar izleyebilirsin.

4. Çözüm: SIM Kartı Değiştirmek

Kimi zaman VPN’de dahil olmak üzere yukarıda bahsettiğimiz çözüm yolları işe yaramayabilir. Bu da uygulamanın SIM kartını bölge kodlarına göre sana içerik gösterdiği anlamına gelir.

Böyle bir durumda içeriklerini merak ettiğin ülkeye ait SIM kartı satın alıp kullanmak çözüm olabilir. TikTok, yeni SIM kartın bölge kodlarına göre içerik göstermeye başlayacaktır. Ancak böyle bir çözüm yolu ne kadar makul sen karar ver.

TikTok’ta nasıl takipçi kazanılır ve beğeni kasılır, merak ediyorsan ilgili blog yazımızı mutlaka oku.

TikTok konum veya bölge değiştirme ile ilgili çözüm yollarını paylaştık. AndroidListe‘den APK indir, Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında paylaşmayı unutma!

  1. TikVPN - Super, Unlimited, Security Free VPN Proxy

    TikVPN – Super, Unlimited, Security Free VPN Proxy

    TikVPN, İnternet’te güvenli ve anonim olarak gezinmeni sağlayan bir VPN uygulaması. Çevrim içi gizliliğini korumak için üst düzey şifreleme sistemi kullanır. Etkinlik ve bağlantı kaydı tutmaz. 40’tan fazla sunucu seçeneğine sahip. Tüm bölge sınırlamalarını ortadan kaldırır.

TikTok Analiz ve İstatistikleri: Erişim ve Bilgi Alma
TikTok Analiz ve İstatistikleri: Erişim ve Bilgi Alma

Sosyal medyanın en sevilen kısa video paylaşım uygulaması TikTok’u kullanıyor musun? Yoksa bir yayıncı mısın? TikTok analiz ve istatistikleri ile içeriklerinin ne kadar başarılı olduğunu, takipçilerinin özelliklerini ve çok daha fazlasını öğrenmek için hemen okumaya başla! Ti…

Videodan Fotoğraf Alma Android’de Nasıl Yapılır?
Videodan Fotoğraf Alma Android’de Nasıl Yapılır?

Video çekmeyi seviyorsun ancak bazen keşke fotoğraf da çekseydim dediğin oluyor mu? Üzülme, sonradan bunu yapabilirsin. Videodan fotoğraf alma Android’de mümkün. Bu rehberle nasıl yapacağını ve ihtiyaç duyacağın en iyi Android uygulamaları keşfetmek için hemen okumaya başla! …

En İyi 5 Kilo Verme Uygulaması ile İdeal Ölçüne Ulaş
En İyi 5 Kilo Verme Uygulaması ile İdeal Ölçüne Ulaş

En sevdiğin kıyafete artık sığmıyor musun? Favori takım elbisen üzerinde ilk aldığın gibi durmuyor mu? En iyi 5 kilo verme uygulaması listemize göz at, formuna tekrar kavuş. Sağlıklı kilo vermek için kullanabileceğin en iyi Android uygulamaları listeledik hadi, hemen keşfet! …