TikTok Koyu Tema Android’de Nasıl Yapılır?

tiktok-koyu-tema

Sen de Tiktok’ta komik videolar izlemeyi hatta çekmeyi seviyor musun? Karanlık mod ile uygulamayı kullanmak ister misin? TikTok koyu tema Android’de mümkün mü? Tema değişikliği yapabilen üçüncü taraf uygulamalar işe yarıyor mu, sorularına cevap bulmak için hemen okumaya başla!

TikTok Koyu Tema

Kısa videolar paylaşılan TikTok, 2020’de başarısını sürdürmeye devam ediyor ve en çok kullanılan uygulamalardan bir tanesi. Son kullanıcı trendlerinden biri de koyu tema.

Karanlık mod, koyu mod, gece modu gibi farklı isimlerle anılsa da aslında hepsi aynı. Ekranı siyah tonların hakim olduğu, beyaz fon yerine siyah arka planın kullanıldığı bir tema. Bu trendden uzak kalamayan birçok uygulama artık koyu tema sahibi.

iPhone kullanıcıları daha şanslı. Çünkü TikTok koyu tema, iOS cihazlara resmen gelmiş durumda. Android kullanıcılarının tamamına bu özellik henüz açılmış durumda değil, test aşamasında. Eğer bu şanslı kişilerden biri değilsen koyu temayı kullanamazsın.

Ancak elbette ki TikTok’un yapacağı güncellemeyi beklemek zorunda değilsin. Deneyebileceğin yöntemler var. Neler olduğuna bakalım.

TikTok Koyu Tema Nasıl Yapılır?

Android 10, işletim sistemi üzerinde bir koyu tema özelliğine sahip, istersen bunu aktive edebilirsin. Bunun için Ayarlar > Ekran > Karanlık seçeneği işaretleyebilirsin.

tiktok-koyu-tema

Ancak bu ayar koyu temaya adapte edilmemiş uygulamalarda sorunlara yol açabilir. Hatta öyle ki TikTok’ta bazı videoların renklerinde değişme, siyaha kayma söz konusu olabilir.

Eğer henüz sana da karanlık mod özelliği gelmemiş ise Dark Mode uygulamasını indirip kullanabilirsin. Bu uygulama sayesinde TikTok’u koyu tema ile kullanabilirsin.

Bunun için Dark Mode uygulaması aç ve gece modu seçeneğini aktif et.

tiktok-koyu-tema

Bazı Android sürümlerinde ve cihazlarda Dark Mode uygulaması da TikTok’u karanlık moda geçirmekte başarısız olabilir. Bu durumda en iyi seçenek, yapılacak güncellemeyi beklemek.

tiktok-koyu-tema

Tiktok profiline bakanlar nasıl görülür, biliyor musun? Farklı yöntemleri deneyerek takipçilerini tanıyabilirsin.

AndroidListe‘den uygulama indir, Facebook sayfamızı takip et ve bu blog yazımızı sosyal ağlarında paylaşmayı unutma!

  1. Dark Mode

    Dark Mode

    Android’inde karanlık modu yani koyu temayı kullanmak isteyenler için Dark Mode pratik çözüm sunuyor. Pek çok telefonla uyumlu çalışıyor. Karanlık moda geçişi ve bu moddan çıkışı birkaç basit tıklamayla yapabilirsin.

  2. TikTok

    TikTok

    TikTok ile ilginç videolar düzenleyebilir, inanılmaz efektler uygulayabilir ve sevdiğin müzikleri ekleyebilirsin. Milyonlarca şarkı ve ses efektinin olduğu bir kütüphanesi var. Videolarını diğer sosyal ağlarda da paylaşabilir, yeteneklerini gösterebilirsin.

Facebook Toplu Gönderi Silme Nasıl Yapılır?
Facebook Toplu Gönderi Silme Nasıl Yapılır?

Facebook’ta bazı yaptığın paylaşımları silmek istiyor ancak tek tek de uğraşmak istemiyor musun? Facebook toplu gönderi silme özelliğiyle seni bu dertten kurtaracak. Eski fotoğraf veya videolarından kurtulabilir ve yepyeni bir başlangıç yapabilirsin. Detaylar için hemen oku! …

Instagram Silinen Gönderileri Geri Getirme Nasıl Yapılır?
Instagram Silinen Gönderileri Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Bir akış fotoğrafını, hikayeni, Reels veya IGTV videonu yanlışlıkla sildin mi? Boşa üzülme! Instagram silinen gönderileri geri getirme mümkün. Yakınlarda silinenler özelliği ne işe yarar, nasıl kullanılır, tüm detaylarıyla AndroidListe’de. Öğrenmek için hemen okumaya başla! I…

WhatsApp Kaybolan Fotoğraf ve Videolar Nasıl Gönderilir?
WhatsApp Kaybolan Fotoğraf ve Videolar Nasıl Gönderilir?

Gönderdiğin bir fotoğraf ve video bakıldıktan sonra kendi kendini yok etse nasıl olurdu? Nasıl yani der gibisin? WhatsApp kaybolan fotoğraf ve videolar özelliğini duyurdu. Bu yepyeni özellik nasıl kullanılır, ayrıntılarıyla AndroidListe’de. Öğrenmek için hemen okumaya başla! …