Instagram Kısayol Menüsü ile Uygulamayı Daha Hızlı Kullan

instagram-kısayol

Daha hızlı bir şekilde fotoğraf paylaşmak veya kamerana erişmek ister misin? Uzun süredir beklenen özellik nihayet duyuruldu. Instagram kısayol menüsü sayesinde daha pratik bir kullanım sunuyor. Kullanıcı deneyimini daha üst seviyeye çıkarmak isteyen bu özelliği keşfetmek için hemen okumaya başla!

Instagram Kısayol Menüsü Artık Kullanımda

Android, 2016 yılında Nougat 7.1 ile uygulamalara kısayol eklemeye başlamıştı. Bu özellik uygulama simgesine dokunduğunda kısayollardan oluşan bir menü açılmasına imkan tanıyor.

Bu kısayol menüsü herhangi bir uygulamanın daha kolay kullanılmasını, en çok kullanılan özelliklerine daha hızlı erişilmesini sağlıyor. Birçok uygulama bu özelliğe sahip durumda.

Uygulama kısayolları popüler fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram’a da geldi. Instagram kısayol özelliği test aşamasındaydı ve pey der pey kullanıcılara geliyordu.

10. yaşını kutlayan Instagram, nihayet test aşaması tamamladı ve bu pratik özellik tüm kullanıcılara açıldı. Uygulamayı çok sık kullanıyorsan bu kısayollar daha hızlı paylaşım yapmanı veya sohbetlerine ulaşmanı sağlayacak.

Uygulamayı en son sürümüne güncellediğinden eminsen ve hala bu özellik yoksa özelliğin tam olarak etkinleştirilmesi için kısa bir süre daha beklemen gerekebilir. Bu durum, uygulamanın cihazındaki ön bellek dosyalarından veya Instagram sunucularındaki gecikmeden kaynaklanabilir.

Instagram Kısayolları Nasıl Kullanılır?

Geç de olsa gelen Instagram kısayol menüsünde nelerin yer aldığına ve nasıl erişim sağlayabileceğine değinelim.

Instagram kısayol menüsünde

  • Sohbetler veya Direkt Mesaj
  • Hareketleri Gör
  • Yeni Gönderi

Bu dört seçeneği görebilirsin. Peki bu seçeneklere nasıl erişebilirsin?

instagram-kısayol

Bu seçeneklere ulaşmak için ana ekranındaki uygulama simgesine basılı tut. Birkaç saniye sonra bu menü açılacak.

instagram-kısayol

Bu kısayollara doğrudan ana ekran üzerinden de erişmek mümkün. Örneğin Instagram kamerasını hemen açmak istersen kısayol menüsünden Kamera seçeneğini tutup ana ekranına bırak.

Ana ekranda Instagram kamera kısayolu oluştuğunu göreceksin. Buna dokunduğunda Instagram kamerası hemen açılacak.

WhatsApp sohbetlerine kısayol oluşturmanın da mümkün olduğunu biliyor muydun?

Konuyla ilgili düşüncelerini, varsa sorularını Yorumlar kısmında paylaşabilirsin. AndroidListe‘den Instagram indir, Facebook sayfamızı takip et!

  1. Instagram

    Instagram

    Instagram, hem diğer insanları takip edebileceğin hem de resim ve video  paylaşabileceğin bir sosyal ağ. Arkadaşlarının  fotoğraflarına, hikayelerine bakabilir, yorum bırakabilirsin. Filtreler, özel efektler ve çerçeveler de kullanabilir, direkt mesajlaşabilirsin.

Instagram Hikayelerinde Metin Çevirme Nasıl Yapılır?
Instagram Hikayelerinde Metin Çevirme Nasıl Yapılır?

Popüler sosyal ağ uygulaması yeni özellikler duyurmaya devam ediyor ve yabancı dil problemini ortadan kaldırıyor. Instagram hikayelerde metin çevirmeye başladı. Metinleri kolayca anlayabilirsin. Yeni özelliğin detaylarını keşfetmek, nasıl kullanılır öğrenmek için hemen oku! I…

Facebook Toplu Gönderi Silme Nasıl Yapılır?
Facebook Toplu Gönderi Silme Nasıl Yapılır?

Facebook’ta bazı yaptığın paylaşımları silmek istiyor ancak tek tek de uğraşmak istemiyor musun? Facebook toplu gönderi silme özelliğiyle seni bu dertten kurtaracak. Eski fotoğraf veya videolarından kurtulabilir ve yepyeni bir başlangıç yapabilirsin. Detaylar için hemen oku! …

Instagram Silinen Gönderileri Geri Getirme Nasıl Yapılır?
Instagram Silinen Gönderileri Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Bir akış fotoğrafını, hikayeni, Reels veya IGTV videonu yanlışlıkla sildin mi? Boşa üzülme! Instagram silinen gönderileri geri getirme mümkün. Yakınlarda silinenler özelliği ne işe yarar, nasıl kullanılır, tüm detaylarıyla AndroidListe’de. Öğrenmek için hemen okumaya başla! I…